Cizí jazyk hravě

Naše škola se zapojila tento školní rok do projektu výuky AJ, který má zlepšit jazykové znalosti dětí. Skládá ze dvou částí. Jedna část je školní - budeme ve škole procvičovat daná témata. Druhá část je domácí - děti budou procvičovat AJ doma na svých počítačích, proto je potřeba instalovat si tento program. Ve škole si uděláme test, který dětem přidělí podle jejich jazykové úrovně určitá cvičení a doma je budou procvičovat. Domácí procvičování má trvat 2 hodiny týdně. Je jedno, jak si děti procvičování rozvrhnou, mohou procvičovat 20 minut denně nebo třeba 4x týdně po 30-ti minutách nebo jinak, podle jejich časových možností. Jejich procvičování bude sledovat centrální počítač a bude vyhodnocovat jejich pokrok i to, kolik času domácímu procvičování věnují. Při pokroku jim počítač přidělí cvičení vyšší úrovně a budou se v jazyce posunovat a zlepšovat. To, jak mají děti doma procvičovat, jim ve škole vysvětlíme. Rodičům vše vysvětlíme na třídních schůzkách. Tato výuka je pro děti zábavná a hodně je může v jazyce posunout dál, proto je dobře, když se jí budou věnovat. Pokud děti nemají doma přístup k počítači, budou moci pracovat po vyučování na školních počítačích v počítačové učebně. Projekt také počítá s dalším vzděláváním pedagogů a rozšiřováním jejich komunikačních schopností v cizím jazyku.

Celková částka získaná v projektu 219 072,- Kč

5.2.2016

Vážený pane řediteli,
dovolte, abychom vyjádřili upřímné uznání a gratulaci jmenovitě paním učitelkám Sovové a Bistré, které s DynEd v rámci projektu Výzvy 57 dosahují se svými žáky nadprůměrných výsledků. Svědčí to o jejich mimořádných pedagogických a motivačních schopnostech a mimořádném nasazení.

Moc děkujeme za Vaši podporu a otevřený postoj ke vzdělávání.

Vážená paní Sovová, vážená paní Bistrá,
srdečně Vám gratulujeme k Vašemu úspěchu, kterého jste dosáhly již po pár měsících výuky!

Velice by nás samozřejmě zajímaly Vaše dojmy a zkušenosti. Byli bychom strašně rádi, kdybyste se pro nadcházející, poslední sérii DynEd webinářů podělily s ostatními učiteli o praktické tipy, které se Vám osvědčily. Mohly by zafungovat i u jejich žáků.

Krásný týden Vám přeje

Mgr. Dagmar Kubálková
DynEd Education Manager
and Certified Teacher