Školní ZOO

Novým projektem, který vedení připravilo pro své žáky, je projekt s názvem Školní ZOO. Vše vzniklo vlastně z nápadu dětí. Každé dítě má rádo zvířátka, a tak jsme se nedivili, když si žáci za vánoční šek, který obdrželi od sponzorů školy, rozhodli koupit nějaké malé zvířátko. Nejdříve jsme se zdráhali, ale pak nás napadl právě tento nápad malé školní zoo. Čtvrťáci mají rybičky, páťáci zakrslé králíčky, šesťáci si přáli terárium se suchozemskou želvičkou a sedmáci budou mít papoušky. Budeme mít tedy zástupce hlodavců, ryb, savců, plazů, ptáků. Uvidíme, kteří živočichové se přidají.

Samozřejmě, chov zvířat není jen zábava, ale i práce a povinnost. To si děti uvědomují. Každá třída tím, že si vzala pod svá křídla nějakého živočicha, musí vypracovat příručku o chovu, která bude zveřejněna na stránkách školy, musí si určit službu, která se bude střídat a udržovat vše v čistotě a pořádku. Prostě se o svém svěřenci něco naučí a o to nám jde především, škola hrou. Zvířata pak také poslouží jako živá ukázka v hodinách například prvouky, přírodopisu.

Žákovský senát projednával možné zájemce o další patronaci, a tak se tento projekt stal záležitostí všech. Celá akce bude hrazena ze sponzorských darů a školou (obecním úřadem).

Věříme, že se opět zatraktivní výuka a dětem se bude na naší škole líbit. Enviromentální výchova je velmi důležitá a její rozvoj máme i v koncepci rozvoje naší školy.

Zakrslí králíci
Želva zelenavá
Andulka vlnkovaná
Morče domácí
Rybičky - akvárium

Návštěva ze školky – školní ZOO

13.6.2017

V úterý 13. 6. 2017 nás ve škole navštívily děti z mateřské školy Sluníčko. Přišly se podívat nejen za svými staršími kamarády z druhé třídy, ale hlavně zjistit, jaká zvířátka přibyla ve školní ZOO. Mohly vidět dvě morčátka, suchozemskou želvičku, šneky, zakrslé králíčky i s novými mláďátky, andulky. Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další.