Naši králíčci

Nové přírůstky do naší školní zoo

21.4.2019

S jarními dny se rozrostl počet zvířátek, která chováme v naší škole. Samičce bílého zakrslého králíčka (modrooký hermelínek) se narodila tři krásná mláďátka. Zajímavostí je, že jsou všechna tři černá, i když tatínek je také bílý (ruský zakrslý). Radost z přírůstku mají zejména děti ze druhé třídy, kterým Sněženka ( maminka) patří. Jeden malý králíček zůstává u nás ve škole, na starost jej dostanou třeťáčci, kteří ještě žádné zvíře nemají a dva budou putovat do světa. Pokud byste měli někdo zájem, obraťte se na vedení školy.

Fotogalerie zde.

Nahoru

Horizontal line

Nové přírůstky ve Školní zoo

10.9.2017

V srpnu se nám narodili noví králíčci. Mají se čile k světu a již nyní prozkoumávají, co je nového.

Děti se o prázdninách střídaly ve službách a zejména bývalí šesťáci byli opravdu vzorní a chodili, i když nemuseli. Za to jim patří velké poděkování.

Fotogalerie zde.

Nahoru

Horizontal line

Nový přírůstek do školní ZOO, poděkování

25.5.2017

Do naší rodiny školních zvířátek nám přibyl nový králík – samec Ruského zakrslého. Pochází z chovu pana J. Kani. Za zprostředkování koupě děkujeme panu R. Klimkovi z Morkovic. Sameček má i svůj rodokmen. Patronát nad ním přebrala V. třída.

Jinak naši malí mladí králíčci se mají čile k světu a brzy již půjdou do svých nových domovů.

Rádi bychom také poděkovali MVDr. V. Janouškovi z Rakvic, který nám naočkoval všechny králíčky jako sponzorský dar.

Fotogalerie zde.

Nahoru

Horizontal line

Náš první odchov králíčků - už začínají být samostatní

4.5.2017

Fotogalerie zde.

Nahoru

Horizontal line

Nové přírůstky

26.4.2017

Přesně na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 se nám narodili první malí králíčci. Ze začátku nebylo skoro nic vidět, jen jakési pohyby v hnízdě. Nyní již vidíme i malá očka, která se na nás dívají. Vypadá to, že jsou dva. Šesťáci se o své svěřence vzorně starají a jsou zvědaví, kolik jich vlastně v hnízdě Lola má. I Lola je vzornou maminkou. Doufáme, že se nic nepokazí a svá první mláďátka šťastně vychová.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Nový přírůstek

12.10.2016

Do školní zoo nám přibyl nový kamarád, tedy kamarádka. Je to samička Ruského zakrslého králíčka, kterou jsme zakoupili ze sponzorských příspěvků a tímto děkujeme panu M. Rybarovi. Samička Yooko nám bohužel uhynula. Byla již stará a víceméně u nás byla na „ důchodě“. Přesto jsme se o ni pečlivě starali, ale příroda je příroda. Nyní tedy máme chovný pár a věříme, že na jaře uvidíme i první odchov. Rošťák je umístěn ve venkovní králíkárně, která je celkově zateplena, takže si užívá prostoru a čerstvého vzduchu. Šestáci se o své svěřence pečlivě starají, nyní jen zbývá vybrat jméno pro novou samičku.

Fotografie

Nahoru

Horizontal line

Naši králíčci

Naši králíčci Yoko z Owlery a Drobeček ( Rošťák) z Owlery 2015/2016
Yoko z Owlery
Drobeček ( Rošťák) z Owlery
Budoucímu majiteli zakrslého králíčka Teddy - 1
Budoucímu majiteli zakrslého králíčka Teddy - 2

Fotogalerie