Naši přátelé

Více zde a zde.

Návštěva partnerské školy – ZŠ Mohelno

5.10.2017

V úterý 3. 10. 2017 nás navštívili přátelé z partnerské ZŠ Mohelno. Na společné setkání jsme se moc těšili. V rámci něj proběhly hned dvě přátelská utkání, a to ve fotbalu a přehazované. I když jsme nevyhráli, nesla se obě utkání v přátelském duchu. A jak se říká, sláva vítězům a čest poraženým. Poté jsme ukázali hostům školu a přichystali malé pohoštění. Jsme rádi, že se jim škola líbila. Zástupci našeho žákovského senátu si připravili velmi pěknou prezentaci své práce za rok 2016/2017. Nakonec hosté navštívili firmu Vinařství Maděřič, kde se jejich průvodcem stal přímo pan Jiří Maděřič. Krásná tečka za hezkým dnem a návštěvou. Moc děkujeme panu Maděřičovi za zajímavý výklad a umožnění exkurze. Věříme, že se hostům u nás líbilo a už se těšíme na další setkání a akce, které vzájemně podnikneme. V nejbližší době si srovnáme výsledky své práce ve vzdělávací oblasti. Jedinou šmouhou na celém dni bylo počasí, které nám opravdu nepřálo. Celý den hustě pršelo.

Olympiáda s Vlaštovkou - červen 2017

13.6.2017

Školní olympiáda 2017

8.6.2017

Na Den dětí jsme pro žáky naší školy jako každoročně přichystali olympiádu. Letos to ovšem nebyla klasická olympiáda, ale jednotlivé disciplíny byly netradiční. Konkrétně jich bylo šest: běh s vodou na čas, závody formulí, minigolf, chůze na chůdách, hod na přesnost, jedna skutečná rarita z dílny našich senátorů. Žáci museli v co nejkratším čase dostat sušenku ze svého čela do pusy.

Netradiční disciplíny si vyžádaly i své netradiční vítěze. Letos se ukázalo, že měl opravu každý šanci vyhrát, a ten, kdo nevyhrál, tak si tuto akci mohl aspoň naplno užít. Jako odměnu dostali všichni žáci zdravý balíček s ovocem.

Za uspořádání a organizaci bych chtěl poděkovat p. učitelkám Pekárkové, Sovové a Kosové a za pronájem místního fotbalového hřiště panu Veverkovi.

Stanislav Haňka

Školní atletická olympiáda - 8. ročník

28.6.2016

Dne 1. 6. 2016 proběhl na naší škole již 8. ročník školní atletické olympiády, kde soutěžili žáci II. stupně. První stupeň naší školy se letos opět rozhodl pro výlet do Valtic. Závodilo se tradičně v areálu TJ Moravský Žižkov. Za krásného slunečného počasí dosáhli žáci mnoha výborných výsledků. Letošní ročník přivítal opět žáky ze stacionáře Vlaštovka Hodonín, kteří také soutěžili společně s našimi žáky. Házeli, skákali, běhali a v neposlední řadě i vydatně povzbuzovali naše dívky i kluky. Koordinátorem jejich účasti byla výchovná poradkyně naší školy Mgr.I. Sovová. Rozhodčími na jednotlivých disciplínách byli opět všichni pedagogové II. stupně a o celou přípravu se staral Mgr. S. Haňka. Děti odcházely domů spokojené, plné dojmů a s malým dárkem, který jsme zakoupili ze sponzorských příspěvků. Každý žák stacionáře obdržel navíc malé občerstvení.

Výsledky zde.

Školní atletická olympiáda – 7. ročník

2.6.2015

Více zde.

Školní atletická olympiáda – 6. ročník

4.6.2014

Školní atletické olympiády, jejího 6. ročníku, se zúčastnilo i šest dětí ze stacionáře Vlaštovka, který má sídlo v Hodoníně. Společně se žáky a žákyněmi si zasportovaly a soutěžily ve třech disciplínách. Maminky nebo asistentky jim pomáhaly při hodu kriketovým míčkem, při hodu granátem na cíl a ukázaly svou výbornou kondici v běhu s vozíkem na padesát metrů. Všichni si byli nejen soupeři, ale pomohli si i legrac a povzbuzováním v chladném a větrném počasí. Těšíme se na další akci.

Více zde.