Archiv aktualitHorizontal line

Závěr školního roku 2018/2019

14.8.2019

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pasování deváťáků 2019

14.8.2019

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní klub 2019/2020

10.7.2019

Školní klub je určen pro žáky 2. stupně, popřípadě pro žáky, kteří nenavštěvují školní družinu.

Předběžné návrhy sekcí školního klubu ve školním roce 2019/2020

 1. Sportovní a pohybové hry
 2. Florbal
 3. Zajímavé úkoly z matematiky pro 9. ročník
 4. Zajímavé úkoly z českého jazyka pro 9. ročník
 5. Stolní a deskové hry
 6. Novinář – tvorba školního časopisu
 7. Keramický kroužek pro 3. a 4. ročník
 8. Přírodovědný kroužek
 9. Filmový kroužek

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

18.6.2019

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny od 24. 6. do 28. 6. 2019

Volné dny byly vyhlášeny z provozních důvodů – oprava elektroinstalace.

Nahoru

Horizontal line

Vaše veličenstvo kniha

4.6.2019

V letošním jubilejním 15. ročníku literárně-výtvarné soutěže, jehož pořadatelem je EkoCentrum Brno, jsme získali ocenění za výtvarný počin. Zúčastnili jsme se s knihou "Ptáci" z recyklovaného materiálu, kterou vyráběly děti ze ŠD. Soutěž měla velkou konkurenci, přihlášeno bylo 98 prací z celé České republiky. O to více nás těší, že naši práci ocenila porota 1.místem v kategorii kolektivů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop 9.r. - zkameněliny

3.6.2019

Dne 29. 5. 2019 jsme navštívili Boiskop na Masarykově univerzitě v Brně. Tentokrát byl program zaměřen na zkameněliny. Jako první s námi studenti univerzity zopakovali vývoj planety Země. Potom jsme například zjistili, jací živočichové žili v které době, zkusili jsme si výplavy malých sedimentů a pak jsme zkoumali schránky měkkýšů pod mikroskopem a rozeznávali je. Dále jsme skládali kostru tlapy medvěda nebo jsme určovali živočicha podle kostry. Na závěr jsme se dozvěděli základní informace o fosilních palivech a o jejich získávání. Program byl zajímavý a moc se nám líbil.

Julie Očenášková, Matěj Osička, 9. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Soutěž ve stavění objektů ze stavebnic - 1.st. - 26. 3. 2019

2.6.2019

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory 2019

2.6.2019

Ve dnech 27. – 28. května se konal ve městě Lanžhot 14. ročník Atletických přeborů Podluží. Soutěž je určena pro žáky základních škol z oblasti regionu Podluží – Hrušky, Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Prušánky, Tvrdonice. V pondělí proběhly závody pro I. stupeň, kde naši školu reprezentovalo 17 žáků a žákyň. Mezi nejúspěšnější patřila Lada Hromková z 5. třídy, která získala stříbrnou medaili za skok do dálky a bronzovou za 60 m sprint. Bronzovou medaili také získala žákyně 4. třídy Karolína Freibergová za 60 m sprint. Šimon Pancl skončil ve finálovém rozběhu na bramborové čtvrté příčce a stejně tak David Dvořák ve skoku do dálky, kde jen několik centimetrů ho dělilo od třetího místa. Všichni závodníci podali výkony na hranici svých současných možností a dobře reprezentovali naši základní školu. Úterní závody II. stupně byly pro nepříznivé počasí zrušeny bez náhradního termínu.

Jaroslav Paul

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop 7. ročník

2.6.2019

Dne 16. 5. 2019 se žáci 7. ročníku zúčastnili výukového programu na Masarykově univerzitě v Brně. Program byl zaměřen na nahosemenné rostliny. Dělali jsme preparáty z jehlic a zkoumali je pod mikroskopem. Dále jsme vyráběli destilát z jehlic borovice. Program se nám velice líbil a chtěli bychom se zúčastnit výukových programů i v příštím školním roce.

A. Palajová, L. Slámová, 7.r.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u hasičů

29.5.2019

V pondělí 20. 5. 2019 žáci 1. a 2. ročníku navštívili hasičskou zbrojnici. Dozvěděli se zajímavé informace o práci dobrovolných hasičů, prohlédli si vybavení zbrojnice a hasičská vozidla. Děkujeme panu Bronislavu Valovi za to, že si na nás udělal čas a zhostil se role průvodce.

Mgr. D. Řehánková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velký čtyřdenní výlet 2. stupně - Kácov 2019

21.5.2019

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sběr pomerančové kůry

21.5.2019

I letošním školním roce jsme na naší škole sbírali pomerančovou kůru, kterou pravidelně již několik let odesíláme do nákupny léčivých rostlin Strážnice. Celkem jsme nasbírali 29 kg suché pomerančové kůry. Mezi nejlepší patří tito žáci:

Zugar Adam, Tománková Tereza, Valášek Tomáš, Toušek Viktor, Osičková Bára, Konečná Kateřina

Nahoru

Horizontal line

Beseda o drogách

19.5.2019

Dne 9. 5. 2019 proběhla ve škole beseda o drogách. Přišli do třídy tři muži a jeden z nich byl před 11 lety závislý na pervitinu. Vyprávěl nám o jeho životě, jaký byl těžký a jak bojoval s drogami. Mámu a tátu ztratil jako dítě a tak jeho jediný vzor byl bratr závislý na drogách a nezávislá sestra. Rozhodl se jít ve stopách svého bratra a tak spolu vařili. Bez drog nemohl žít, šel i do vězení, ale stále byl závislý. Snažil se zbavit závislosti, a proto šel do terapeutické komunity. Bylo to těžké, ale povedlo se, nyní už po pervitinu ani nesáhne. Příběh nás dovedl k zamyšlení, jak jsou drogy špatné a nebezpečné.

Samuel Tetur, 9. ročník

Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se pro žáky 8. a 9. ročníku konala přednáška o drogách. Přijeli tři pánové, Jeden z nich byl 11 let závislý na pervitinu, pán z terapeutické komunity Grunt Březnice a pán z obecně prospěšné společnosti Světýlko, která besedy organizuje. Člověk, který byl kdysi závislý, nám vyprávěl svůj příběh. Na drogách byl 11 let a rozhodl se léčit. Už 11 let drogy neužívá. Má desetiletého syna. Byla o něm napsaná i kniha. Beseda se nám líbila.

Martin Rybar, Lucie Frisová, Marie Konečná.

Nahoru

Horizontal line

Velikonoční tvoření

13.5.2019

V rámci projektu Naše škola II. proběhlo před Velikonocemi ve třetí třídě zajímavé aranžérské dopoledne. Děti se za pomoci odborníka z praxe naučily, jak vázat slavnostní velikonoční vazbu a povykládaly si o Velikonocích. Nakonec si každý odnesl domů krásnou velikonoční vazbu, kterou si vytvořil.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Plavání 2019

13.5.2019

Žáci a žákyně z 2. a 3. ročníku se i tento školní rok zúčastnili plaveckého výcvikového plavání v Břeclavi. Všechny děti se naučily plavat různé plavecké styly: kraul, prsa i znak. Každý dostal svůj diplom - “Mokré vysvědčení”. Všem se nám na plavání líbilo.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u chovatele

13.5.2019

V rámci projektu Naše škola II., navštívily děti 3. ročníku chovatelku zakrslých králíčků v Kosticích. Spolu se svou třídní vyučující si nachystaly každý otázky, na které se chtěly zeptat. Dozvěděly se mnohé o chovu těchto zvířátek. Vše jim bude pomáhat k tomu, aby se o svého nového třídního zvířecího kamaráda, který jim zanedlouho přibyde, dobře staraly.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Požární poplach

30.4.2019

V pátek 26. 4. 2019 proběhl na naší škole cvičný požární poplach. Tentokrát k nám přijeli hasiči z Velkých Bílovic. Proběhlo nejen cvičné suché hašení, ale také záchrana z "hořícího objektu". Děti z 1. stupně si poté mohly vyzkoušet záchranu na nosítkách, prohlédnout vybavení hasičského auta i záchranářské vybavení. Bylo to hezké a poučné zpestření výuky. Žáci prvního stupně také navštíví místní hasiče a hasičskou zbrojnici v Moravském Žižkově, aby se tak lépe seznámili s jejich nelehkou, ale záslužnou prací. Děkujeme tímto žižkovským i bílovickým hasičům za ukázky jejich práce.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky – duben 2019

23.4.2019

Ve středu 24. 4. 2019 proběhnou na naší škole třídní schůzky.

Od 16.00 hodin na 1. stupni.

Od 16. 30 hod. na 2. stupni.

Nahoru

Horizontal line

Zápis žáků na školní rok 2019/2020

21.4.2019

Ve středu 17. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis do prvního ročníku. Sešlo se celkem 19 dětí, což je krásné. Jsme rádi, že je zájem o naši školu. Nejdříve budoucí školáky přivítala paní učitelka, poté mohly děti zhlédnout krátký program, který pro ně připravili jejich budoucí spolužáci. Následovalo plnění různých úkolů, které k zápisu na naší škole již tradičně patří. Za odměnu děti dostaly koláče a malé dárečky. Letošní zápis se nesl v duchu pohádky Mach a Šebestová.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velikonoční hra

21.4.2019

V úterý 16. 4. 2019 se žáci naší školy zúčastnili představení, které k oslavě Velikonoc nacvičila paní katechetka s dětmi, které navštěvují náboženství. Důstojnost a význam celé akce také podtrhlo uvedení hry v místním kostele. Patří velké poděkování za tak krásnou akci, která přispěla k oslavě svátečních dnů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pasování malých čtenářů

27.3.2019

V úterý 19. 3. 2019 proběhla v obecní knihovně akce s názvem Pasování malých čtenářů. Žáci 3. ročníku byli pasováni na rytíře Čtenářského řádu a kromě řádu, diplomu a malé sladkosti dostali také roční členství zdarma.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Recitační soutěž 2019

24.3.2019

V pondělí 11. března proběhla na naší škole již tradiční recitační soutěž. Zúčastnili se jí žáci 1. -5. ročníku. V prostorách školní družiny jsme strávili hodinu plnou pěkných básniček. Všichni soutěžící se snažili a pěkně přednášeli. Pro porotu pak bylo jako vždy těžké vybrat ty nejlepší.

V první kategorii soutěžili mezi sebou žáci I. třídy. Umístili se takto:
1.místo – Bartošová Elena
2.místo – Vrabcová Helena
3.místo – Jilková Klára

Ve druhé kategorii, což byli žáci II. a III. třídy, bylo pořadí takové:
1.místo – Tetur David
2.místo – Karolína Emilly McLeod
3.místo – Osičková Bára

Ve třetí kategorii měřili síly ti nejstarší – žáci IV. a V. třídy. Umístění bylo takové:
1.místo – Michalica Václav
2.místo – Konečný Lukáš
3.místo – Bartoš Pavel

Všem soutěžícím děkujeme za pěkný zážitek a těšíme se, že se příští rok zase setkáme při dalším ročníku naší recitační soutěže.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Lužická laťka 2019

24.3.2019

Ve čtvrtek 21. března se naše škola poprvé zúčastnila soutěže ve skoku vysokém v Lužicích. Na soutěž s názvem Lužická laťka se přihlásilo šest škol z obcí Regionu Podluží. Soutěž byla určena pro kategorie dívky a chlapci od třetí až po devátou třídu. Viktor Toušek a Tomáš Imrich z 6. třídy shodně přeskočili laťku ve výšce 115 cm, Vanesa Flachsová pokořila výšku 125 cm a Patrik Zugar krásných 145 cm, oba z deváté třídy. Ve stejné kategorii se na krásném třetím místě umístil výkonem 155 cm Matěj Osička. Vítězem mezi chlapci sedmých tříd se stal fenomenálním skokem 160 cm a celkově druhým nejlepším na soutěži Jan Přibyla.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva Planetária v Brně

19.3.2019

Planetárium Brno

Dne 5. března 2019 se žáci 5. – 9. třídy zúčastnili výukového programu v Planetáriu v Brně. V první části jsme se dozvěděli zajímavosti o hvězdách a souhvězdích. V druhé části jsme letěli vesmírnou lodí na Mars. Taky nám pustili film. Všem se to moc líbilo.

(7. třída)


Cesta na Mars

Dne 5. února jsme se vydali do Planetária v Brně. Jeli jsme dvoupatrovým autobusem a náramně jsme si to užili. Netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Venku byl chlad a mráz, a proto se všichni těšili do interiéru planetária, aby se zahřáli. Chvíli jsme čekali, než začne film. Než film začal, tak jsme si posedali na velmi pohodlná křesla a poslouchali jsme nejdříve přednášku o hvězdách a souhvězdích. Potom nám pustili film o cestě na Mars, který byl velmi naučný a pěkný. Když film skončil, tak se v sálu rozsvítilo a vyšli jsme z planetária domů. Celý program byl odehráván ve 3D.

(Samuel Tetur, 9. třída)


Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Nová poštovní schránka

18.3.2019

Budovu školy zdobí od ledna nová poštovní schránka. Věříme, že do ní budou chodit jen dobré zprávy:).

Nahoru

Horizontal line

Školní turnaj dívek v přehazované - II. stupeň

14.3.2019

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Přednáška cestovatele T. Kubeše

7.2.2019

Dne 4. února 2019 proběhla na naší škole přednáška Tomáše Kubeše. Část určená pro 1. stupeň byla zaměřena na lidové zvyky na venkově, druhá část určená 2. stupni vypravovala o zemích na východě – o Moldávii a Ukrajině. Zajímavé byly ukázky z Černobylu, který postihla radioaktivní katastrofa.

Přednáška se nám líbila, dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavých věcí.

Vstupné bylo uhrazeno ze sponzorských darů škole.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž – Komunitní centrum pro válečné veterány Brno

6.2.2019

V rámci oslav 100 let naší republiky se žáci druhého stupně a V. třídy zapojili do výtvarné soutěže, kterou uspořádalo Komunitní centrum pro válečné veterány Brno. Cílem bylo zachytit naše legionáře a jejich boj za republiku. Soutěže se zúčastnilo přibližně sto prací žáků z celého regionu a z naší školy se na hezkém 3. místě umístil Tadeáš Tomšej. V úzkém finále byli kromě Tadeáše další 4 naši žáci a to Jakub Bůšek, Viktor Toušek, Karolína Čemanová a Julie Galová.

Všem blahopřejeme a děkujeme i ostatním žákům, kteří se zúčastnili.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo Olympiády českého jazyka

4.2.2019

V pondělí 28. 1. 2019 se v Břeclavi uskutečnilo okresní kolo Olympiády českého jazyka. Naši školu reprezentovala žákyně 9. ročníku J. Očenášková. I když to vypadalo, že ani neodcestujeme, jelikož byla sněhová kalamita, nakonec vše dobře dopadlo a naše žákyně se umístila na krásném 12. místě z 25 oceněných. Blahopřejeme!

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop Brno – 6. ročník

20.1.2019

Dne 4. 1. 2019 jsme se zúčastnili výukového programu na Masarykově univerzitě v Brně. Seznámili nás s programem, který souvisel s pozorováním buněk. Na začátku jsme měli pojmenovat části buňky a dostali jsme pracovní listy. Pozorovali jsme pod mikroskopem stěry z úst, mech a pokožku cibule. Dále jsme do kádinky s vodou nasypali modrou skalici, vyrostly modré tyčinky, které vypadaly jako krápníky.

Výukový program se mi velice líbil a přál bych si takového výukové programu ještě někdy zúčastnit.

Martin Veverka, 6. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Němčičky 2019

11.1.2019

Ve dnech 3. a 4. ledna se žáci prvního stupně naší základní školy zúčastnili již podruhé za sebou lyžařského výcviku v Němčičkách. Celkem 42 žáků z prvního až pátého ročníku si tak trochu prodloužilo vánoční prázdniny o lyžování na zasněženém svahu v mrazivém počasí. První den ve čtvrtek nám padaly z oblohy krásné bílé vločky, které jen dotvářely zážitek z lyžování a pohybu na čerstvém vzduchu. Žáci byli na začátku kurzu rozděleni do několika skupin podle obratnosti na lyžích, a pak již tři hodiny každý den zdokonalovali své schopnosti pod vedením zkušených instruktorů. Všem se kurz líbil a budeme se těšit na další, který bude třídenní, tentokráte již v prosinci.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Den válečných veteránů 2018

6.1.2019

I letos jsme si v rozhlasovém vysílání připomněli Den válečných veteránů, který je v České republice poměrně novým svátkem. Zatímco v jiných zemích se slaví takřka celé století, je v ČR významným dnem od roku 2001. Slaví se vždy 11. listopadu a jeho symbolem je květ vlčího máku.

Jak svátek samotný, tak vlčí máky mají svůj původ v 1. světové válce. Symbolem Dne válečných veteránů se staly vlčí máky i díky básni Ve flanderských polích Johna McCra. Lidé si je připínají na oblečení, aby si připomněli památku těch, kteří bojovali v 1. a 2. světové válce, nebo se v současnosti účastnili vojenských misí.

Žáci i učitelé měli možnost zakoupit si květ vlčího máku s českou trikolorou – symbol veteránů a míru a připnout si jej na klopu, a tak uctít památku padlých. Vybranou částku jsme zaslali nadačnímu fondu REGI Base I. Ten byl založen v roce 2011 na pomoc zraněným novodobým válečným veteránům, později se rozšířil o pomoc hasičům a policistům. V současnosti nadační fond pomáhá všem, kteří za nás sloužili, tz. bývalým vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky a jejich rodinným příslušníkům.

Nahoru

Horizontal line

Zpívání u vánočního stromu školy

6.1.2019

V pátek 21. 12. 2018, poslední den před vánočními prázdninami, jsme se všichni společně sešli před školou a zazpívali si vánoční koledy. Každá třída dostala díky sponzorům šek v hodnotě 500,- Kč, za který si budou moci žáci sami se svými třídními učiteli vybrat, co si za něj do třídy pořídí, nebo jak ho utratí.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Tříkrálová sbírka

3.1.2019

Žáci naší školy se budou aktivně podílet - viz plakát.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílny 2018

20.12.2018

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 proběhly na naší škole tradiční vánoční dílny. Žáci prožili krásné předvánoční dopoledne, vytvořili vkusné výrobky, které si nejen odnesli někteří domů, ale budou i reprezentovat školu na tradičním vánočním jarmarku v Moravském Žižkově v sobotu 22. 12. 2018.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo ve šplhu - výsledky

20.12.2018

Fotogalerii naleznete zde.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž

18.12.2018

Naši žáci se letos zúčastnili okresní soutěže Malujeme a tvoříme betlémy. V konkurenci jsme se neztratili a umístili jsme se v 5. kategorii a také jsme získali Zvláštní cenu poroty. Prostorová práce žáků školní družiny pak bude základem velkého školního betlému, který budeme postupně tvořit a doplňovat každý rok. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy jak žákům, tak vyučujícím, kteří s dětmi tvořili..

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vida Brno 2018

18.12.2018

Žáci 1. stupně navštívili v úterý 11. prosince 2018 vědecko-zábavní centrum VIDA v Brně. Na úvod viděli napínavý 3D film Pidiobři o životě malých zvířat – křečka a čipmanka. Skvělá byla science show o zvuku – viděli, slyšeli a také se zapojili do různých pokusů se zvukem (vznik, výška, délka, síla zvuku, jeho šíření v různých prostředích, frekvence…). Poté si mohli projít celou expozici a vyzkoušet si různé pokusy týkající se přírody, lidského těla, zábavné fyziky. Na závěr si nakoupili drobnosti na památku. Podle reakcí dětí se všem VIDA velmi líbila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoce s pohádkou

11.12.2018

V sobotu 8. 12. 2018 proběhla v sále kulturního domu vánoční besídka školy s názvem Vánoce s pohádkou. Přeplněný sál tleskal výkonům malých herců a hereček, zpěvákům, tanečníkům, andílkům a čertům, prostě všem, protože program se opravdu povedl. Je to znát i z ohlasů, které nám přišly. Cituji:

Překrásné vánoční odpoledne! Děti byly moc šikovné, pochvala patří také učitelům a všem těm, kteří se podíleli na ozvučení, výrobě kulis atd.

Besídka byla krásná, velmi cením snahu učitelů a děti

Nejlepší byla závěrečná píseň

S radostí chceme poděkovat za včerejší prima večer! Byl to skvělý zážitek plný zábavy, dobré nálady a elánu! Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci a realizací této skvělé akcí za trpělivost, čas, snahu-byl to super zážitek! Jednička s hvězdičkou!

Děkuji za dnešní krásné adventní odpoledne s Vaší školou. Všichni jste byli úžasní. Vánoční besídky navštěvuji moc ráda, vždy potěší na duši a jsou mi inspirací k další práci. Všem přeji příjemný adventní čas a prožití Vánočních svátků ve spokojenosti.

V průběhu prosince uveřejníme odkaz ke stažení celé besídky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Mikuláš ve škole…

6.12.2018

Stalo se již tradicí, že nás ve škole 6. 12. navštěvuje sv. Mikuláš se svojí družinou. Nebylo tomu jinak ani letos. Ti nejmenší se i trochu báli, ale čerty jsme do třídy nepustili, byli za dveřmi. K těm starším již mohli a nejednoho označili svým černým znamením. Každý žák školy byl odměněn malou sladkostí. Akce se opět vydařila a patří již do tradičních, které naše škola pořádá. Deváťákům děkujeme za organizaci a krásné masky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž Z pohádky do pohádky

29.11.2018

Výtvarná soutěž Z pohádky do pohádky

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo soutěže Bible a my

29.11.2018

Ve středu 28. 11. 2018 proběhlo okresní kolo soutěže Bible a my. Naši žáci se v silné konkurenci neztratili, přímo naopak. Obsadili téměř všechna přední umístění. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


T. Maršálková, 7. r. – 2. místo
T. Fabičovicová, 4. r. – 3. místo
P. Bartoš, 5. r. – 4. místo
K. Lašková, 7. r. – 7. Místo

Nahoru

Horizontal line

ČEPS CUP

20.11.2018

Florbalové družstvo mladších žáků naší základní školy obsadilo krásné třetí místo na okresním turnaji ČEPS CUP, který se odehrál v pátek 16. listopadu v Mikulově. Družstvo ve složení Patrik Bango, Lukáš Konečný, Marcel Konečný, Matouš Konečný, František Tetur, Adam Zugar, Filip Šťastný, David Dvořák a kapitán Tobiáš Vurbs nejdříve prohráli s pozdějším vítězem ZŠ Brumovice 2:4, s druhým týmem Slovácká Břeclav 2:5 a následně po menších přeskupeních v sestavě již s výbornou obranou jsme remizovali se ZŠ Valtická Mikulov 1:1, v důležitém utkání jsme přehráli v poměru 3:1 domácí Hrancl a v posledním utkání nám stačila remíza 1:1 s Lovci k udržení třetí příčky. Nejlepším střelcem našeho družstva byl Tobiáš Vurbs.

Jaroslav Paul

Nahoru

Horizontal line

Přednáška MUDr. Radima Uzla CSc. v Břeclavi

19.11.2018

Dne 14. 11. 2018 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili přednášky MUDr. R. Uzla CSc. v kině Koruna v Břeclavi na téma „ Sexuální a reprodukční zdraví, plánované rodičovství“. MUDr. Radim Uzel CSc. v této přednášce hovořil o sexuální výchově jako přirozené součásti života, ale poukazoval i na možné nebezpečí, například nechtěné těhotenství, pohlavně přenosné nemoci včetně AIDS, zdůraznil význam antikoncepce. Rovněž seznámil posluchače s otázkami jako např. vztah k sexuálním menšinám, prevencí sexuální kriminalistiky a násilí včetně zneužívání nezletilých. Přednášku žáci hodnotili velice kladně, byla pro ně přínosná.

Ing. M. Kosová

Nahoru

Horizontal line

Ekocentrum Hodonín

23.10.2018

Dne 27. 9. 2018 navštívili žáci 3. ročníku Ekocentrum Hodonín. Plnili jsme různé přírodovědné a ekologické úkoly týkající se ročních období a zazpívali jsme si i u klavíru. Také jsme si prohlédli různá zvířata- krajtu, králíky, myši, ryby, chameleona i andulky. Závěrem jsme krmili pečivem dvě kůzlátka. Dětem se ekologický výukový program velmi líbil.
Mgr. Miriam Šilhanová a Ĺubica Lekavá

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Lednice – projekt Rozhledny

23.10.2018

Dne 5. 10. 2018 jsme jeli autobusem do Lednice na minaret. Šli jsme zámeckou zahradou a kochali jsme se krásnou přírodou. Cestou jsme vyfotili spoustu fotek. Cesta byla dlouhá a náročná. Rozhledna měřila 60m a měla 302 schodů. Bylo náročné všechny schody vyjít, ale stálo za to vidět krásu Lednicko – valtického areálu. Všem se výlet líbil a těšíme se, až pojedeme na další rozhlednu.
8. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Den přírodních věd pro školy 10. a 11. října 2018

22.10.2018

Den přírodních věd pro školy 10. a 11. října 2018

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala 2018

11.10.2018

Ve středu 10. října se naše škola zúčastnila XX. ročníku štafetového běhu o pohár Boba Zháňala. Tentokráte sice Bob Zháňal nemohl osobně ze zdravotních důvodu přijet, ale jako host se opět zúčastnila a závod odstartovala atletka Kateřina Hálová. Naše družstvo ve složení David Veverka, Jáchym Gal, Jáchym Tetur, Šimon Pancl, Natálie Tomšejová, Denis Čeman, Sabrina Guzun, Sofie Petrášová, Matyáš Toman, Ivan Privitzer, Marcel Konečný, Karolína Freibergerová, Patrik Bango, František Tetur, Vilém Toušek, Emma Pancl, Tobiáš Vurbs, Nela Straková, Lada Hromková, David Dvořák a naši důležití náhradníci obsadili celkové šesté místo s časem přesných 11 minut. Oproti minulému roku je to zlepšení o jednu příčku a především zlepšení času o 52 sekund. Zvítězilo družstvo z Lanžhota.

Bc. J. Paul

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Edookit

7.10.2018

Vážení rodiče, od školního roku 2018/19 přešla naše škola k informačnímu systému Edookit, v rámci kterého používáme elektronické žákovské knížky.

V těchto dnech dostanete na váš e-mail informace pro nastavení přístupu do elektronické žákovské knížky. Po jeho nastavení můžete začít systém ihned využívat. Prostřednictvím tohoto informačního systému budete informováni nejenom o aktuální klasifikaci, ale i o všech školních aktivitách svých dětí, včetně komunikace s učiteli i dalšími rodiči. Vy i žáci tak budete mít informace o všem podstatném. Informační systém EDOOKIT je možné využívat i prostřednictvím mobilní aplikace pro Android i iOS v chytrých telefonech.

Žákovská knížka

Docházka

Rodiče mohou zameškané hodiny snadno omluvit.

Hodnocení

Okamžitě po zveřejnění vidí rodiče nejen známky či slovní hodnocení dítěte, ale také to, za co konkrétně je dostalo.

Komunikace

Systém vnitřních zpráv umožňuje snadnou a zdokumentovanou komunikaci mezi rodiči, učiteli a vedením školy.

Dostupnost

Do elektronické žákovské knížky se dostanete všude tam, kde je k dispozici internet, funguje i jako mobilní aplikace.

Přístup

Do žákovské knížky má přístup jak rodič, tak žák, každý ovšem pod svým přístupovým heslem, aby se předešlo nedorozuměním například při omlouvání absencí. Odkaz je umístěn i na webových stránkách školy.

Odkaz na video Edookit

https://www.youtube.com/watch?v=45Yqh3yGQL0.

Nahoru

Horizontal line

Přednáška o plazech

7.10.2018

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se v naší škole uskutečnila přednáška o plazech. Vždycky dvě třídy z celé školy se shromáždily v 8. třídě, kde přednáška probíhala. Na ukázku nám pán přinesl dva hady, sklípkana, štíra a chameleóna. Dozvěděli jsme se, kde a jak žijí a jakou si shánějí potravu. Všem se to moc líbilo a myslíme si, že to mělo velký úspěch. Nakonec jsme si mohli sáhnout na hady i chameleóna.

Kristýna Lašková a Jana Bartošová ze 7. ročníku

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Podzimní tvoření

26.9.2018

V úterý 25. září 2018 se pro žáky 1. stupně uskutečnilo Podzimní tvoření. 34 dětí vyrábělo z různých přírodních materiálů nápadité strašáky. Letos vznikali nejen z dýní, ale také z brambor či cibule. Nejmenším přišlo pomáhat několik rodičů a nechyběli ani patroni prvňáčků – žáci. 9. ročníku. Hotoví strašáci nyní zdobí prostranství před školou.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

24.9.2018

Vážení rodiče,

ve středu 3. 10. 2018 proběhnou na naší škole třídní schůzky.

První stupeň od 16.00 hodin – mimo 1. ročník, který bude začínat již v 15.30 hod. besedou s Mgr. Vašákovou na téma – Prvňáčci a domácí příprava.

Druhý stupeň od 16. 30 hodin.

Nahoru

Horizontal line

Podzimní tvoření

20.9.2018

V úterý 25. září proběhne na naší škole Podzimní tvoření z přírodních materiálů. Letos nahradí naše tradiční Dýňobraní, protože většina dýní letos dozrála už dříve. Pokud ještě někdo dýni má, a chtěl by si ji nazdobit, tak si ji samozřejmě může přinést. Jinak si můžete připravit vše, co příroda dá – brambory, kaštany, šípky, větvičky, různé trávy, menší ozdobné dýně, větvičky ze stromů, cibule, patisony, cukety, špejle…….Nezapomeňte také, pokud budete potřebovat, nůž (přinést zabalený a v sáčku), nůžky, vrtáček (na kaštany), lepidlo,…..

Sraz u školy je ve 13.30 hod.

Nahoru

Horizontal line

Rekonstrukce 1. etapa

16.9.2018

O době letních prázdnin proběhla první etapa opravy zastaralé elektroinstalace budovy školy. Na řadu přišla školní družina, učebna výpočetní techniky, třídy a kabinety 2. stupně, kancelář účetní, třída 5. ročníku a chodby 2. a 3. nadpodlaží. Díky tomu, že jsme skončili dříve a objednaná firma dodržela termíny realizace, mohla škola otevřít své brány 3. 9. 2018. Velké poděkování patří obecnímu úřadu za to, jak spravuje budovu školy a vychází vstříc požadavkům. Také nemalé poděkování patří provozním zaměstnancům – paní školnici a paním uklízečkám, že vše zvládli uklidit. Nebylo to opravdu lehké. Nyní se již ale můžeme pochlubit třídami s moderním osvětlením, třídy jsou vymalovány a učebna výpočetní techniky má všechny nové rozvody i moderní obvodovou lištu pro snadnější zapojení počítačů. Příští prázdniny nás čeká náročnější, druhá etapa, kdy se přidají ještě prostory suterénu, školní výdejny obědů, ředitelna a samozřejmě celý nižší stupeň a chodby. Určitě budeme čerpat 5 dnů ředitelského volna, jak tomu bylo i letos a možná skončíme ještě o něco dříve z důvodu náročnosti celé akce, ale o tom bych vás informoval později, podle situace. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak to u nás vypadalo o prázdninách, a jak nyní.

Mgr. Miloslav Sova, řš

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní dvůr

13.9.2018

Čas velkých přestávek mohou žáci trávit na školním dvoře, kde si i zasportují na workoutu. Stále krásné počasí také přeje výuce v pergole, kterou využívají jak 1. tak i 2. stupeň. Pravidelně se také o velké přestávce staráme o naše zvířecí kamarády – králíky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Oznámení

13.9.2018

Vážení rodiče,

z důvodu školení celého pedagogického sboru bude výuka ve středu 19. 9. 2018 ukončena na 1. stupni v 11.40 hod. na 2. stupni ve 12.35 hod.

Náboženství budou mít pouze žáci 1. a 2. ročníku. Ostatním odpadá.

Děkujeme za pochopení!

Mgr. Miloslav Sova, řš

Nahoru

Horizontal line

Zahájení školního roku 2018/2019

6.9.2018

V pondělí 3. 9. 2018 jsme všichni společně před školou zahájili školní rok 2018/2019. I když celou noc pršelo, počasí se nakonec umoudřilo, a tak jsme nemuseli přesouvat slavnostní zahájení do budovy. Celkem bude tento školní rok navštěvovat školu 129 dětí, což je o jednoho méně než minulý rok. Některé děti odešly, přestěhovaly se, jiné k nám zase přišly. Jsme moc rádi, že si naši školu vybraly a věříme, že se jim zde bude líbit. Čtrnáct prvňáčku přišlo již s novými taškami na zádech, těšili se na svůj první velký školní den určitě nejvíce. Přejeme jim první rok krásných, nezapomenutelných zážitků. Deváťáci nad nimi opět přebrali patronát a zároveň započali svůj poslední rok u nás. Ať se nám všem daří!

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Náboženství 2018/2019

3.9.2018

začíná ve středu 12. 9. 2018

1., 2. ročník 11.50 – 12.35
3., 4. ročník 12.45 – 13.30
5. ročník 13.45 – 14.30
6. - 9. ročník 14.45 – 15.30

Nahoru

Horizontal line

Organizace dne 3. 9. 2018

2.9.2018

Slavnostní zahájení v 9.00 hodin před budovou školy, pasování prvňáčků a patronů 2018. Poté odvedou třídní učitelé své žáky do tříd, rozdají rozvrh. Ukončení výuky cca 10.00 hodin. Družina ani obědy první den nejsou. Obědy budou zajištěny pro žáky, kteří je mají nahlášeny, od úterý 4. 9. 2018.

Nahoru

Horizontal line

Rozhledna Slunečná

21.6.2018

Dne 15. 6. 2018 jsme uspořádali výlet na rozhlednu Slunečná. Jeli jsme tam autobusem. Přijeli jsme do Velkých Pavlovic, ale na rozhlednu jsme došli pěšky. Všichni se u rozhledny vrhli do obchodu pro nanuky. Vylezli jsme nahoru a dívali se dalekohledem. Dalekohledem jsme viděli celé Velké Pavlovice. U rozhledny jsme se všichni vyfotili a šli se ještě podívat na Opilé sklepy. Od sklepů jsme šli zpátky na autobus a jeli domů. Výlet se nám moc líbil.

Lucie Frisová, Sabina Chytilová, Matěj Červenka

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní výlet

21.6.2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 jsme jeli do Brna na výstavu RE:PUBLIKA. Viděli jsme krásné velké obrazy a potom jsme šli do sportovního centra. Byly tam sporty jako fotbal, hokej a basketbal…Potom jsme jeli na koupaliště. Moc se nám tam líbilo.

Vanessa Indrová, Martin Rybar, Julie Galová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ostrava, Landek – školní výlet

17.6.2018

Dne 14. 6. 2018 jsme 6. a 9. ročník navštívili Ostravu a poznali atmosféru tohoto města. Vystoupali jsme až na vrchol radnice, kde byla celá Ostrava jako na dlani. Šli jsme přes most, po kterém přejel tank osvobozující Ostravu za 2. světové války. Tento most se na počest Miloše Sýkory, který obětoval svůj život, aby zachránil most před výbuchem, a tím umožnil osvobození, jmenuje Most Miloše Sýkory. Nakonec jsme směřovali do Hornického muzea Landek Park, kde nám bývalý horník vyprávěl a ukazoval, jak to v dolech probíhalo.

Výlet se nám všem moc líbil, užili jsme si spoustu legrace. Jen škoda, že to byly naše poslední společné zážitky.

Veronika Krejčí, Denisa Roláková; IX. třída

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Upozornění – zápis do školní družiny na školní rok 2018/2019

7.6.2018

Upozorňujeme rodiče, že zákonní zástupci žáků mohou podat žádost o přijetí do školní družiny nejpozději do 14. 6. 2018. Formulář, směrnice i informace jsou zveřejněny již od 1. 9. 2017 na stránkách školy pod záložkou Mimoškolní činnost – školní družina. Přednostně jsou přijímáni zejména žáci 1., 2. ročníku 2018/2019. Školní družina se naplňuje do kapacity 30 dětí podle data narození dětí a podání žádosti. V případě, nenaplní kapacita ŠD, budou přijímány i děti starší. Je však nutné dodržet datum odevzdání žádosti – do 14. 6. 2018.

Děkujeme.

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory regionu Podluží 2018

3.6.2018
Atletické přebory regionu Podluží 2018

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop Brno – 8. ročník

27.5.2018

V úterý 15. 5. 2018 navštívil 8. ročník Bioskop na Masarykově univerzitě, téma projektu bylo DNA. Dozvěděli jsme se, co je to DNA a dělali jsme pokusy na DNA cibule. Moc se nám to líbilo.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Klima školy, rodiče

25.5.2018

Vážení rodiče,

každé dva roky vám zasíláme dotazník, jehož cílem je zjistit odezvu z řad rodičů na práci školy, akce, výuku. Chtěli bychom zjistit, co se vám líbí, nebo naopak nelíbí, abychom měli zpětnou vazbu pro naši další práci.

Letos vás tedy opět poprosíme o vyplnění jednoduchého dotazníku online cestou. Vše je anonymně, chtěli bychom si jen zmapovat klima školy z vašeho pohledu. Víme, že v dnešní uspěchané době není mnoho času, ale byli bychom vám velmi vděčni, kdybyste si našli chvilku a pomohli nám v naší další práci.

Dotazník naleznete na adrese www.proskoly.cz

Po přihlášení do systému (login, heslo) si kliknete na Sociometrii, kde je již připraven dotazník Klima školy pro rodiče.

Heslo k přístupu vám zašleme během týdne mailem (starší žáci), popřípadě na lístečku (mladší žáci). Přihlaste se, prosím, heslem pro rodiče.

Ukončení dotazníkového šetření potom bude v pátek 15. června 2018.

Děkujeme za váš čas!

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Projekt – Státy EU

20.5.2018

V hodině občanské výchovy jsme si povídali o státech EU, hledali jsme je na zeměpisné mapě a posléze si každýz nás mohl dle vlastního výběru vybrat 2 státy EU, které jsou nám blízké kulturou nebo zeměpisnou polohou.

Do příští vyučovací hodiny jsme měli vypracovat a vyhledat buď v encyklopediích či na internetu různé informace a zajímavosti o daném státu. Dne 17. 5. 2018 jsme společně všechny státy nalepili na jeden papír, který nám nyní ve třídě zkrášluje naši školu. Učivo bylo velmi zajímavé a všem se práce líbila.

Žáci VII.třídy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Beseda o drogách

20.5.2018

V pondělí 23. 4. 2018 se pro 8. a 9. ročník uskutečnila beseda o drogách. Přednášela nám pracovnice K centra Břeclav. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o drogách a jejich rizika. Nakonec přišly na řadu otázky. Akce se nám moc líbila.

(VIII. třída)

Nahoru

Horizontal line

Pythagoriáda

20.5.2018

Žáci 5. – 8. ročníku se ve dnech 5. 4. a 6. 4. zúčastnili školního kola Pythagoriády. Celkový počet bodů, která bylo možné získat je 15. Na postup do okresního kola bylo potřeba získat nejméně 10 bodů. Z každé třídy mohou postoupit maximálně dva žáci.

Výsledky školního kola:

5. ročník

 • 1. místo: Kapina Jakub (14 bodů)
 • 2. místo: Konečný Šimon, Bůšek Jakub (13 bodů)
 • 3. místo: Maděřič Adam, Veverka Martin (12 bodů)
 • 4. místo: Imrich Tomáš (11 bodů)
 • 5. místo Čupr David (10 bodů)

6. ročník

 • 1. místo: Maršálková Tereza (10bodů)
 • Zbývající žáci měli méně než 5 bodů, proto neuvádím pořadí.

7. ročník

 • 1. místo: Konečná Marie (11 bodů)
 • 2. místo: Indrová Vanessa (5 bodů)
 • Zbývající žáci měli méně než 5 bodů, proto neuvádím pořadí.

8. ročník

 • 1. místo: Osička Matěj, Očenášková Julie (5 bodů)
 • Zbývající žáci měli méně než 5 bodů, proto neuvádím pořadí.

Nahoru

Horizontal line

Sběr hliníku 2018

20.5.2018

Úspěšně pokračujeme ve sběru hliníku. Od minula nám pro Honzíka přibylo 10 dalších pytlů, celkově jsme jich za letošní rok shromáždili 29. Moc děkujeme a pokračujme!

Veronika Krejčí, 9. ročník

Nahoru

Horizontal line

Přechod Pálavy 2018

17.5.2018

Druhý stupeň se vydal 10. 5. 2018 na náročný přechod Pálavy. Společně s paní učitelkou Pížovou, Pekárkovou, Kosovou a s velkou podporou pana učitele Paula. Po cestě se žáci rychle unavili, tak jsme si udělali delší přestávku na Dívčím hrádku. Pak jsme v cestě pokračovali a další zastávka byla až u vysílače. Od něj vedla cesta z kopce, takže to šlo rychleji. Zastavili jsme se v městečku Mikulov, kde jsme si dali něco k jídlu. Potom už na nás čekal návrat domů. Sice jsme byli po výletu unaveni, ale i tak se nám líbil.

J. Bartošová, L. Slámová, 6. r.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Škola v přírodě - informační schůzka

16.5.2018

Dne 22. května 2018 v 16.00 se uskuteční schůzka, kde budou podány informace o škole v přírodě a zodpovězeny Vaše případné dotazy. Přineste, prosím, také doplatek celkové částky.

Název: Škola v přírodě – Svratouch, Rekreační středisko Naděje - http://www.rekreace-deti.cz/stredisko/nadeje/

Termín: 4. 6. 2018 (pondělí) – 8. 6. 2018 (pátek)

Doplatek: 1000 Kč

Nebudete-li se moci zúčastnit, spojte se, prosím, se mnou a dohodneme si náhradní termín.

Rebendová Renata
737 447 401
rebendova@zs-mzizkov.cz

Nahoru

Horizontal line

Dopravní soutěž pro žáky 1. – 3. r.

14.5.2018

V pondělí se žáci 1.-3. ročníku zúčastnili projektu Dopravní výchova. Nejdříve si ve třídách se svými vyučujícími zopakovali, jak se mají chovat v dopravním provozu ( na chodníku, na silnici, pěšky i na kole) a procvičili si dopravní značky formou her a pracovních listů. Poté si na překážkové dráze procvičili jízdu cyklistické zručnosti (slalom, udržení rovnováhy, zdolání překážky, přemístění předmětu, zabrzdění na místě).

Všichni žáci jízdu na kole i dopravní teorii zvládli.

Nahoru

Horizontal line

Recitační soutěž školy 2018 – výsledky

10.5.2018

Dne 26. 4. 2018 proběhla na naší škole již tradiční soutěž v recitaci žáků 1. stupně. Klání malých recitátorů dopadlo následovně:

I. Kategorie ( 1.r.) 1. místo Natálie Tomšejová
    2. místo Nikol Jermerová
    3. místo David Veverka
II. Kategorie (2.,3.r.) 1. místo David Tetur
    2. místo Lukáš Konečný
    3. místo Denis Ćeman
III. Kategorie (4.,5.r.) 1. místo Pavel Bartoš
    2. místo Emma Gabriela Pancl
    3. místo Tereza Juráňová

Všem, kteří se zúčastnili a zpříjemnili nám tak všední odpoledne, moc děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Fotografii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zápis do 1. ročníku

10.5.2018

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhl na naší škole zápis dětí do prvního ročníku školního roku 2018/2019. Přivítali jsme celkem 19 dětí, z nichž 5 podalo žádost o odklad. Celé slavnostní odpoledne se neslo v duchu pohádky O Smolíčkovi. Děti si zahrály, zacvičily, říkaly básničky a za odměnu dostaly nakonec velký kus dortu, který si určitě zasloužily. V záři tedy zasedne do školních lavic 14 nových žáčků.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Aktualizace www stránek školy

27.4.2018

Z technických důvodů nebude prováděna aktualizace webových stránek v termínu 28.4.2018 - 9.5.2018.

Nahoru

Horizontal line

Poděkování 50

24.4.2018

Chtěl bych poděkovat všem dětem, vyučujícím i provozním zaměstnancům školy, kteří mi připravili velké překvapení. K mému půlstoletí mi všichni na chodbě zazpívali a dostal jsem nádherný dort, který upekla a věnovala paní A. Tománková. Byl nejen krásný, ale i výborný. Co dodat, dojalo mě to a utvrdilo v tom, že naše škola je opravdu rodinná a myslíme jeden na druhého. Moc děkuji!

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

20.4.2018

Vážení rodiče,

ve středu 25. 4. 2018 proběhnou na naší škole třídní schůzky. V úvodu se uskuteční krátká beseda na téma „Co to pro rodiče znamená, když má dítě se speciálními vzdělávacími potřebami“. Podařilo se nám zajistit lektorku Mgr. A. Vašákovou, která přednáší pro společnost Edupraxe, s jejichž vzdělávacími programy máme jako škola velmi dobrou zkušenost. Přednáška začne v 15.30 hod., po ní budou následovat jednotlivé třídní schůzky. Věříme, že se v co možná největším počtu této akce zúčastníte a připravíte si i dotazy, které vás zajímají.

Mgr. Miloslav Sova, řš

Nahoru

Horizontal line

Turnaj ve vybíjené 2018

12.4.2018

Okrskového turnaje ve vybíjené ve Velkých Pavlovicích se v pátek 6. dubna 2018 zúčastnilo z naší školy družstvo dívek v kategorii B a družstvo chlapců v kategorii A. Turnaj byl určen pro ročníky 2006 - 2008, případně mladší. Družstvo chlapců prohrálo v základní skupině nejdříve se ZŠ Hustopeče Komenského a také s pozdějším vítězem turnaje ZŠ Kobylí. Celkově se naše družstvo chlapců umístilo i vinou horšího skóre na šestém místě. Dívky se utkaly systémem každý s každým v jedné skupině. V konkurenci domácího družstva, ZŠ Hustopeče Komenského a ZŠ Velké Bílovice obsadilo naše družstvo dívek čtvrté místo.

Bc. Jaroslav Paul

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pisa 2018

4.4.2018

Vážení rodiče,

naše škola byla vybrána k účasti v hlavním šetření mezinárodního projektu PISA 2018 (Programme for International Student Assessment). Šetření bude realizováno 5. 4. 2018.

Školy byly vybírány v mezinárodním centru projektu PISA z databáze všech škol České republiky. Ve vzorku škol jsou zastoupeny školy z různých regionů, různé druhy škol a školy různé velikosti.

Projekt PISA je realizován v tříletých cyklech a je zaměřen na zjišťování úrovně čtenářské, matematické a přírodovědné gramotnosti patnáctiletých žáků (v cyklu PISA 2018 se jedná o žáky narozené v roce 2002). PISA je projektem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a účastní se jej žáci z více než 80 zemí celého světa. V současném sedmém cyklu bude největší pozornost věnována čtenářské gramotnosti. Testování je realizováno elektronicky.

V České republice projekt zajišťuje Česká školní inspekce.

Po zpracování dat z šetření obdrží každá zúčastněná škola školní zprávu se svými výsledky a přehledem hlavních zjištění. Výsledky jednotlivých škol nebudou nikde zveřejněny.

Nahoru

Horizontal line

Školní sběr

3.4.2018

Školní sběr proběhne ve čtvrtek 5. 4. 2018 od 16.00 do 17.00 hodin na sběrném dvoru. Děti byly informovány rozhlasem, rodiče dne 28. 3. 2018 mailem. Děkujeme za hojnou účast.

Nahoru

Horizontal line

Valentýnská party 2018

25.3.2018

Valentýnská party se konala již po několikáté, letos dne 15. 2. 2018. Zúčastnilo se asi 26 žáků 2. stupně, všichni sedmáci a osmáci. Hrály se hry, soutěže, tancovali jsme i měli i dobré občerstvení. Všichni přítomní si Valentýna užili.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo soutěže ve šplhu 2018

11.3.2018

Od 5. do 8. března proběhlo školní kolo ve šplhu na 4,5 m vysoké tyči, kterého se zúčastnili žáci první až deváté třídy. Nejrychlejším na prvním stupni se stal Tomáš Imrich z páté třídy s časem 6:55 sekund. Druhý se umístil Dominik Navrátil ze stejné třídy, čas 7:01 a třetí Lada Hromková ze čtvrté třídy, čas 7:34. Na druhém stupni mezi dívkami byla nejrychlejší Veronika Krejčí z deváté třídy s časem 6:88 sekund, druhá Vanesa Flachsová z osmé třídy, čas 7:06 a třetí Lucie Frisová ze sedmé třídy, čas 7:21. Mezi chlapci se o nejrychlejší čas přetahovali nakonec druhý Michal Osička s časem 2:74 sekund a první Bruno Tetur s výborným časem 2:54. Třetí se umístil Bronislav Kunický, čas 3:01. Všichni tři z deváté třídy. Žákům a žákyním, kterým se nepodařilo vyšplhat do požadované výšky 4,5 m, nejsou zaznamenáni ve výsledných listinách.

Bc. J. Paul

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Tvoříme z keramické hlíny

26.2.2018

V měsíci lednu a únoru 2018 se žáci 2., 3. a 4. ročníku zúčastnili vyrábění a glazování keramiky ve školní dílně. Vypálení výrobků v keramické peci zajistilo Středisko volného času Hodonín. Práce s keramikou žáky zaujala a své výrobky si mohli odnést domů jako pěkný dárek pro své blízké.

Fotografii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Žijeme a prožíváme zimní olympiadu 2018

22.2.2018

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Proslov ředitele školy k ukončení 1. pololetí

18.2.2018

Vážené paní učitelky, páni učitelé, milé děti, mládeži

Dovolte mi, abych nyní, poslední den 1. pololetí školního roku 2017/2018 stručně zhodnotil práci nás všech za toto období. Pět měsíců, pět měsíců práce, ale i zábavy. Možná se mnou nebudete někteří souhlasit, ale já osobně si myslím, že nám bylo spolu dobře. Samozřejmě, není vždy posvícení, jak se říká. Není pouze zábava, musíme se i učit, vzdělávat a to se někdy nechce. Vize, taková naše hlavní myšlenka je, abychom do školy všichni chodili rádi, aby nám všem bylo spolu dobře, ale abyste dostali základy dobrého vzdělání, cítili se zde bezpečně, abyste pamatovali i na svou obec, školu a její tradice. Zkrácená vize naší školy tedy zní: Naše škole – to je vzdělání, rodina, tradice a individualita.

První pololetí bylo zaplněno značnou částí akcemi, které již patří mezi ty tradiční. Hned na začátku školního roku jsme pasovali naše nejmenší prvňáčky a naše nejstarší deváťáky na Patrony a jejich prvňáčky. Pokračoval projekt Velká města ČR, v rámci kterého jste navštívili krásné město Olomouc. Plavecký výcvik pro 2. a 3. ročník také nechyběl. Letos jsme se zapojili i do projektu, ze kterého byla částečně financována doprava do bazénu. Opět třídíme s Hantaláčkem a jsem moc rád, že se nám daří stále držet vysokou laťku a sběratelů přibývá. Všechny finance, které díky tomu získáme, vždy rozdělíme na výhry a akce pro vás, patří jen vám. Opět jsme si vyrobili a vyzdobili okolí školy krásnými dýněmi z projektu Dýňobraní. Uklidili jsme okolí pod hlavičkou projektu 72 hodin – ruku na to. Zasportovali jsme si v běžecké soutěži Běh Boba Zháňala, kde jsme sice nezabodovali, ale hrdě jsme reprezentovali naši školu. Krásnou akcí bylo i tradiční Strašidelné putování, opět pod organizačním vedením našich nejstarších, deváťáků. Pokračuje vzdělávání s rodilým mluvčím z Anglie, opět jsme rozsvítili a otevřeli školu na Dnu otevřených dveří – o Vánocích, navštívili jsme Brno na akcích Bioskop a Dnu přírodních věd. Opět na škole pracoval žákovský senát, do kterého jsme letos volili nové zástupce. Jsem rád, že pracují velmi dobře a škole přinášejí náměty na akce, které také realizují. Jsou to například projekt Hrdá škola, v rámci kterého jsme měli již Suit up den, Teplákový den, budeme se barevně oblékat. Zástupci senátu také navštívili Parlamentní den v Brně, kde nás reprezentovali a představili naši školu a akce, které pořádají.

Zúčastnili jsme se také soutěží, kde jsme se neztratili a zabodovali. Byly to například Přírodovědný klokan, olympiáda z českého jazyka, Bible a my, výtvarné soutěže školy a jiné.

Pořádali jsme akce v rámci projektu Třída pro třídu. Velmi zajímavou byla určitě ta s názvem Noc s baterkou

Mezi nové projekty patří Židé, kultura a tradice, v rámci kterého jsme navštívili židovské muzeum v Mikulově, zasadili krokusy před budovou školy, navštívíme filmové představení ve Velkých Bílovicích. Velký ohlas sklidil lyžařský výcvik v Němčičkách na začátku ledna. Věříme, že se stane tradiční akcí naší školy. Také jsme u nás přivítali nové přátele ze Základní školy Mohelno. Moc se jim u nás líbilo a to je i naše dobrá vizitka, že jdeme správným směrem. Mohl bych tu dál vyjmenovávat, co vše jsme v prvním pololetí zažili a prožili, ale to bych vás už asi začal nudit. Proto jen ve stručnosti takový malý pohled do druhého pololetí, co vás čeká? Například Noc s Andersenem, velký týdenní výlet 1. stupně, recitační soutěž, Barevný týden, den bláznů, návštěva Ostravy, přechod Pálavy, školní olympiáda a jiné. Také, zřejmě v závěru roku, budeme opravovat školní elekroinstalaci. Jelikož se jedná o velkou a nákladnou akci, budeme muset ukončit školní rok dříve. Proto také nemohu využít ředitelského volna již nyní. Nechejte se tedy překvapit.

Dnes dostávají svá první pololetní vysvědčení naši nejmenší, prvňáčci. Podepisoval jsem je a vím, že budou všichni spokojeni. Jsou opravdu krásná. Naopak své poslední pololetní vysvědčení dnes dostávají deváťáci. Také jsem se díval a zde ovšem nemohu říci, že budou všichni spokojeni. Ale nedá se nic dělat, nic není zadarmo. Zde se ukázala vaše pracovitost za celé první pololetí. Ale mohu říci, že se objevila v deváté třídě i krásná vysvědčení se samými jedničkami, nebo s vyznamenáním. Moc všem deváťákům přeji, aby jim vyšla první životní zkouška v podobě přijímacích testů.

I v tomto pololetí máme pochvaly, ale i důtky. Naštěstí se neobjevila žádná dvojka z chování, i když jste měli někteří dost namále. Nebudu zde jmenovat ty, kteří dostali ředitelskou důtku, jelikož to ví a opravdu není, čím se chválit. Ale budu jmenovat ty, kteří dostali ředitelskou pochvalu a jsou to tito žáci: Tereza Maršálková, Julie Očenášková, Bronislav Kunický a Michal Osička.

Chtěl bych v závěru poděkovat všem vyučujícím, všem pracovníkům školy za to, že naše škola vypadá tak, jak vypadá. Že mnohdy věnovali svůj volný čas, aby vám vytvořili co nejlepší podmínky ke studiu, k zábavě, poznávání. Někdy vidím, že si někteří z vás neuvědomujete, co vše pro vás dělají. Ale věřím tomu, že vám to dojde později, až nebudete u nás, až trošku zestárnete a vzpomenete si na svá školní léta. Takže, ještě jednou, velké díky vážené kolegyně a kolegové.

Tak a to je již opravdu vše, užijte si jednodenních pátečních pololetních prázdnin, příští týden pak krásných jarních prázdnin a 12. února se s vámi všemi budu těšit na shledání.

Mgr. Miloslav Sova, řš

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž školy – „Hasiči a jejich práce“

18.2.2018

Celkem se zúčastnilo 22 dětí z 1. stupně. Malovaly vodovými, temperovými barvami, křídovými nebo voskovými pastely.

Na 1. místech se umístily tyto práce:

1. ročník Jáchym Tetur
2. ročník David Tetur
3. ročník Marcel Konečný
4. ročník Martin Veverka

Nahoru

Horizontal line

Konverzační soutěž v AJ

18.2.2018

Školní kolo se konalo dne 29. a 31. ledna 2018 pro kategorii A 2 (žáci 8. a 9. ročníků)
Petr Franc -  14 bodů, postup do okresního kola
Matěj Osička – 13 bodů
František Hromek - 13 bodů
Michal Osička – 12 bodů
Julie Očenášková – 12 bodů
Další pořadí:
Lukáš Moudrý, Filip Dřevěný
Rostislav Osička

V okresním kole 14. 2. 2018 obsadil Petr Franc krásné 4. místo a v konkurenci 19 soutěžících a navázal tak na úspěch Michala Hubáčka, který byl vloni pátý.8. 12. 2017 se konala Olympiáda z ČJ - školní kolo - účastnili se žáci 9. ročníku

Nahoru

Horizontal line

Olympiáda z ČJ 2018

4.2.2018

8. 12. 2017 se konala Olympiáda z ČJ - školní kolo - účastnili se žáci 9. ročníku

Nejúspěšnější byla Veronika Krejčí - 23b.
další byli Daniel Macík - 17 b.
Franc Petr - 16 b.
Dřevěný Filip - 15 b.
Osička Matěj - 13 b.
Franc Rost. - 13 b.
Virágová Karolína - 12 b.
Kunický Bronislav - 12 b.
Hromek František - 11 b.
Velička Martin - 10 b.

Veronika Krejčí naši školu reprezentovala v okresním kole, 30. 1. 2018, umístila se na 17. místě ze 49 zúčastněných, což není špatný výsledek.

Nahoru

Horizontal line

Lyžařský výcvik 2018 – Němčičky

22.1.2018

Lyžařský výcvik se dětem moc líbil. Je to vidět i ze slohových prací a výkresů, které na dané téma tvořili žáci 4. ročníku. Přikládáme pár ukázek i fotku nástěnky malých lyžařů.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop Brno – 6. ročník

15.1.2018

Dne 9. 1. 2018 se uskutečnil výukový program na Masarykově univerzitě v Brně. Byl pro 6. Ročník na téma buňka. Zkoumali jsme pod mikroskopem a dělali různé pokusy. S sebou jsme si dovezli nové informace a zkušenosti. Akce se nám moc líbila a chtěli bychom jet na podobnou opět.

K. Lašková, T. Tománková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Lyžařský výcvik – Němčičky 2017

11.1.2018

Od středy do pátku v termínu 3. – 5. ledna se 48 žáků prvního stupně zúčastnilo v Němčičkách základního lyžařského výcviku, který probíhal každý den od 9 do 12 hodin za pedagogického doprovodu paní učitelky Šilhanové, Řehánkové a pana učitele Paula. Všichni jsme byli hlavně rádi, vzhledem k počasí a plusovým teplotám, že jsme mohli lyžovat na sněhu. První den nám počasí moc nepřálo a odjížděli jsme mokří, i když jsme vydrželi na lyžích téměř až do konce a naučili se základy. Druhý den nám naši tři lyžařští instruktoři krásně upravili sníh na svahu a za slunečného počasí s modrou oblohou jsme si užívali kurz jak na opravdových horách. Pohybová učenlivost dětí byla neuvěřitelná a téměř polovina již lyžovala na hlavním svahu. Třetí den jsme již všichni uměli měnit směry jízdy, zastavit a hlavně všichni jsme jezdili na hlavním svahu. Většina dokonce z úplného vrcholu nejníže položeného lyžařského areálu ve Střední Evropě.

Fotogalerii naleznete zde.

Video 1, video 2, video 3.

Nahoru

Horizontal line

Planetárium Brno 2017

9.1.2018

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 navštívili žáci prvního stupně Planetárium v Brně. Prostřednictvím výukového programu Astronaut se vypravili do blízkého i vzdáleného vesmíru – poznali naše nebližší vesmírné těleso Měsíc, Sluneční soustavu, naši Galaxii, seznámili se s nejznámějšími souhvězdími noční oblohy, navštívili mezinárodní kosmickou stanici. Byla to velmi zajímavá a poučná výprava.

Nahoru

Horizontal line

Pozor, pozor…ve škole je Mikuláš!

8.12.2017

Ve středu 6. 12. 2017 zavítal na své pouti po zemi i do naší školy Mikuláš se svou družinou. Andílek rozdával dětem sladkosti, žáci zpívali koledy, čerti si vyhlíželi svou oběť. Do první třídy a druhé jsme je ještě ani nepustili. Je to již tradice a určitě krásná. Celého úkolu se zhostili jako vždy žáci nejvyššího ročníku. Sladkosti byly zakoupeny ze sponzorských darů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční strom školy 2017

29.11.2017

V pondělí 27. 11. 2017 proběhlo již tradiční rozsvícení vánočního stromu školy. Za doprovodu country kapely Countrio zazpíval žákovský sbor školy koledy a vánoční písně. Páťáci přednesli báseň, kterou společně vymysleli, a nakonec se rozsvítil velký vánoční strom školy. Na zahřátí si mohli hosté dát teplý čaj, který sponzorsky zajistila Restaurace Maděřič a k zakousnutí byly drobné sladkosti, které upekly paní učitelky. Poté byla otevřena slavnostně vyzdobená škola, tentokrát v duchu starých tradic – motto akce bylo Babiččiny Vánoce. Byly vystaveny staré ozdoby a vánoční předměty, které donesly děti od svých babiček a dědečků. Nechyběl vánoční jarmark, který byl otevřen na školním dvoře. Z ohlasů a zápisů v pamětní knize je vidět, že se akce vydařila a navodila ve všech krásnou vánoční atmosféru.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílny 2017

26.11.2017

V pátek 24. 11. 2017 se na naší škole uskutečnily již tradiční vánoční dílny. Děti si během čtyř vyučovacích hodin vyzkoušely, jak jsou zručné a zároveň vytvořily krásná vánoční přáníčka, ale i svícny, věnce a jiné ozdoby. Ty nejkrásnější budou součástí vánočního jarmarku ve škole v pondělí 27. 11. 2017 a také Žižkovského jarmarku 2017, který proběhne v neděli 17. 12. 2017.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Poděkování

26.11.2017

V pátek 24. 11. 2017 proběhly na naší škole tradiční vánoční dílny. Chtěli bychom poděkovat paní Lence Maděřičové, která za námi letos opět přišla a spolu s žáky zejména 8. ročníku vytvořila krásné výrobky. Pomohla nejen svým umem, nápadem, ale i zakoupením veškerého potřebného materiálu. Moc si toho vážíme. Také paní I. Přibylová již tradičně pomohla a napekla na jarmark a výzdobu školy krásné perníčky. Děkujeme!

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Břeclavský fortel 2017

18.11.2017

Dne 9. 11. 2017 se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili akce Břeclavský fortel, na kterém se prezentovaly firmy z okresu Břeclav. Tato akce se konala už třetím rokem a těší se stále vyššímu zájmu veřejnosti. Organizátoři fortelu spolupracují také s výchovnými poradci a řediteli základních škol, aby žákům co nejvíc usnadnili volbu svého povolání. V dnešní době se zaměstnavatelé potýkají čím dál víc s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Břeclavský fortel je možnost, jak motivovat žáky a studenty technické profese studovat. Žáci se tak sami přesvědčili, že i v tomto regionu je mnoho příležitostí uplatnit se v technickém oboru. Prezentace firem byly zajímavé, některé se snažily vzbudit zájem o sebe soutěží, jiné zajímavou prezentací, při které si mohli žáci něco sami vyrobit, jiné vsadili na možnost malého reklamního dárku. Devátá třída měla navíc možnost konzultace s kariérní poradkyní. Žáci odcházeli plný nových zkušeností a díky fortelu si rozšířili své obzory ve volbě svého povoláni.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Beseda o Kalifornii

31.10.2017

Dne 20. 10. 2017 se na naší škole uskutečnila zajímavá beseda vedená v anglickém jazyce. Besedu vedla Ing. Romana Šilhanová, MBA. Akce se dětem velmi líbila, žáci pokládali různé otázky ohledně života v cizině, v USA – Kalifornii – Los Angeles, Las Vegas, Grand Canyon atd. Mohli během diskuse shlédnout i zajímavá videa, obrázky, dokonce i americký pas – tzv. Zelenou kartu, peníze, knihy o USA. Další zpestření výuky anglického jazyka na naší škole. Žáci se aktivně zapojovali a jak řekl i samotný host, anglický jazyk zvládali velmi dobře. Což nás samozřejmě těší nejvíce. Poděkování patří i paní učitelce M. Šilhanové za zprostředkování besedy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva Archeoparku Pavlov

27.10.2017

Dne 18. 10. 2017 se žáci 6. a 7. ročníku v rámci akce Třída pro třídu účastnili exkurze v Archeoparku v Pavlově. Pro žáky byl připraven program Na mamutí skládce. Pracovnice muzea zábavnou formou zapojily děti do soutěží, kde děti plnily různé úkoly, doplňovaly si nové znalosti a dovednosti.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Klokan 2017

26.10.2017

Přírodovědného Klokana se každoročně zúčastňují žáci 8. a 9. ročníku. Píší test, kde plní úkoly z fyziky, přírodopisu, matematiky a zeměpisu.

Letos byli nejlepší řešitelé:

1. Bronislav Kunický 9. r. 88 bodů
1. Michal Osička 9. r. 88 bodů
2. Alžběta Francová 8. r. 71 bodů
2. Filip Dřevěný 9. r. 71 bodů
3. Petr Franc 9. r. 70 bodů

Žáci mohli získat nejvíce 120 bodů.

Nahoru

Horizontal line

Den přírodních věd – ZOO Brno

17.10.2017

Den přírodních věd v ZOO Brno již pátým rokem organizovala Střední chemická škola v Brně. Studenti si připravili spoustu zajímavých ukázek přírodnin a pokusů z přírodopisu, chemie a fyziky.

Žáci pracovali ve tříčlenných družstvech a své odpovědi na otázky zapisovali do pracovních listů. Soutěže se vybraní žáci naší školy účastní každoročně. Cílem je ukázat dětem zajímavosti z přírodovědných předmětů, podnítit jejich zájem a zvídavost.

Akce byla opět žáky hodnocena kladně. Nejlépe se umístili žáci 8. ročníku, obsadili skvělé 39. místo z 96 skupin.

Ing. M. Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dopravní výchova na naší škole

17.10.2017

Dne 6. 10. 2017 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili projektu: Dopravní výchova. Nejprve se teoreticky seznámili s dopravními značkami, pravidly silničního provozu, ale i různými situacemi v dopravě. Poté se dětem tyto informace zúročily prakticky na vytvořeném dopravním hřišti v Moravském Žižkově. Na žáky čekala jízda zručnosti na kolech, na koloběžkách a jízda mezi dopravními značkami podle silničních předpisů. Dětem se tato akce velmi líbila. Zároveň byla poučná ohledně upevnění si znalostí bezpečnosti pravidel silničního provozu.

Mgr. M. Šilhanová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala 2017

15.10.2017

Na XIX. ročníku štafetového běhu o pohár Boba Zháňala se umístila naše škola na 7. místě, kdy finišující Martin Veverka v dramatickém doběhu uhájil tuto pozici před Lužicemi. Zvítězila domácí ZŠ Hrušky v novém rekordu. Hosty byli patron závodu Bob Zháňal a atletka Kateřina Hálová, která po závodě rozdávala dětem spoustu autogramů

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Projekt školy – Židé v Mikulově – 29. 9. 2017

25.9.2017

Účastníci – 7., 8.r. ( I. Sovová, M. Kristová)

Sraz: 8.20 – autobusová zastávka v Moravském Žižkově - křižovatka(odjezd autobusu: 8.27)

Návrat: 17.33 autobus. zastávka - křižovatka Moravský Žižkov

Program: návštěva synagogy a židovského hřbitova, návštěva jeskyně Na Turoldu

Nahoru

Horizontal line

EXKURZE – OLOMOUC 2017

20.9.2017

26. 9. 2017

Program exkurze:

Sraz účastníků v 7. 10 hodin před vlakovým nádražím v Břeclavi.

Odjezd z Břeclavi v 7. 28 hodin – příjezd do Olomouce v 8. 47 hodin

Plánovaná trasa:

 • Pevnost poznání (150 interaktivních exponátů. Obří model mozku a oka, trenažér pilotů a astronautů)
 • Centrum města – Horní náměstí, radnice, orloj a Sloup Nejsvětější Trojice
 • Chrám sv. Mořice – největší varhany ve střední Evropě
 • Katedrála sv. Václava – druhá největší novogotická věž v ČR (100,6 m), sídelní kostel arcibiskupa, krypta

Odjezd z Olomouce: v 17. 10 hodin – příjezd do Břeclavi v 18. 30 hodin

Exkurze ukončena před vlakovým nádražím v Břeclavi v 18.30 hodin.

Nahoru

Horizontal line

Výuka náboženství ve školním roce 2017/2018

5.9.2017

každou středu od 13. 9. 2017

1. + 2. ročník 11.50 – 12.35
3.ročník 12.45 – 13.30
4. + 5. ročník 13.45 – 14.30
6. - 9. ročník 14.45 – 15.30

Nahoru

Horizontal line

Slavnostní zahájení nového školního roku 2017/2018

4.9.2017

V pondělí 4. 9. 2017 jsme v devět hodin ráno slavnostně zahájili nový školní rok. Opět jsme se všichni sešli před budovou školy a společně prožili slavnostní chvíle zahájení. Zazněla česká státní hymna, hymna školy. Opět jsme pasovali naše nejmenší na Prvňáčky 2017 a nejstarší na Patrony 2017. Slovo dostali tradiční hosté, pan starosta a pan farář. Celkem přibylo 17 prvňáčků, žáků má škola letos 129, což je o 6 více, jak loni. Věříme, že i letošní školní rok bude stejně pestrý jak ten minulý.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Upozornění pro rodiče dětí - změna stravného od 1.9.2017

17.8.2017

Vzhledem k neustálému zvyšování cen potravin, byly navýšeny ceny stravného:

Žáci 7 – 10 let 21,- Kč
Žáci 11 – 14 let 22,- Kč
Žáci 15 a více let 23,- Kč
Zaměstnanci ZŠ 64,- Kč

Jana Fabičovicová, vedoucí školní jídelny

Nahoru

Horizontal line

Velký úspěch Tadeáše Tomšeje

4.7.2017

17. 6. 2017 se na Národní přehlídce dětských verbířů umístil v kategorii starších Tadeáš Tomšej, žák naší školy, na skvělém prvním místě. Blahopřejeme!

Nahoru

Horizontal line

Tvoříme a vaříme v hodinách VV a Pč

28.6.2017

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Škola nanečisto

27.6.2017

V pátek 23. 6. 2017 nás navštívily děti z mateřské školy – budoucí prvňáčci. Vyzkoušeli si „ nanečisto „ jednu hodinu práce ve školních lavicích. Paní učitelka Rebendová připravila zajímavý program. Všichni se již na ně v září těšíme.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

27.6.2017

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den pátek 30. 6. 2017 pouze pro žáky 9. ročníku.

Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni mailem.

Dálkový přístup k podrobnějším informacím je umožněn na www.zs-mzizkov.cz.

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 26. 6. 2017.

Nahoru

Horizontal line

..ještě něco málo z výletu - Jeseníky 2017

25.6.2017

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Veselé zoubky

25.6.2017

I letos se žáci 1. ročníku zúčastnili projektu Veselé zoubky. Prohlédli si pohádku a pracovali na interaktivní tabuli. Seznámili se s podobou dětského chrupu – zjistili, kolik mají zubů, jak jejich zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz a jak o zuby nejlépe pečovat. Na závěr dostali dárkové balíčky s pomůckami na čištění zubů. Žáky práce s interaktivním programem bavila, doplňovali, spojovali různé úkoly. Velkou radost měli z balíčků, které dostali na závěr.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze žáků – Farma R.V. Moravský Žižkov

18.6.2017

Žáci 2. stupně se postupně zúčastnili exkurze na místní farmě rostlinné výroby. Spolu s průvodcem prošli jednotlivými odděleními pro zpracování obilí a dalších rostlin. Seznámili se s technologiemi a postupem takového procesu. Měli možnost srovnat linku v provozu a mimo provoz. Protože několikrát byla mimo provoz, dostali se i na místa, kam se dříve podívat nemohli. Žáci se dozvěděli o zajímavých technických vlastnostech strojů využívaných v rostlinné výrobě. Moc děkujeme za umožnění krásné exkurze.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Jeseníky 2017

8.6.2017

Dne 15.5. – 18.5. 2017 jsme byli na školním výletě v Jeseníkách na chatě Brněnce. Máme hodně zážitků, užili jsme si hodně legrace, zábavy a krásného počasí. U chaty se nacházel krytý vyhřívaný bazén, a tak jsme se mohli koupat. Navštívili jsme papírnu ve Velkých Losinách, vodní elektrárnu Dlouhé stráně a nejlepší byla Stezka v oblacích. Nejezdily lanovky, takže jsme museli jít pěšky až nahoru. Jsme všichni moc vděční za tento výlet a určitě nás mrzí, že byl náš poslední vícedenní výlet na této škole.

Děkujeme všem učitelům, kteří tam s námi trávili čas.

Veronika Krejčí, Karolína Virágová, Adam Trecha – 8.ročník


Po příjezdu do Jeseníků jsme navštívili papírnu ve Velkých Losinách, po prohlídce jsme se ubytovali ve Vernířovicíh. Další den jsme viděli, jak funguje přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, kde jsme viděli obě její nádrže i celou funkčnost. Třetí den jsme byli na stezce v oblacích, která byla super. Každé odpoledne probíhaly soutěže družstev o body, a kdo chtěl, měl možnost vykoupat se v bazéně. Na výlet budeme dlouho vzpomínat.

Žáci 7. ročníku


Výlet jsme si užili naplno a těšíme se na další. Rádi bychom poděkovali všem učitelům a panu řediteli za uskutečnění výletu.

Broňa a Rosťa 8. ročník


Na výletě se nám moc líbilo, dokonce i našim učitelům

Dominik Bucňák 6. ročník


Učitele nám připravili opravdu nabitý program a jedna z věcí, která se mě nejvíce líbila tak byl přístup učitelů a uvolněné prostředí výletu.

Vítek Dolák 9. ročník

Jeseníky 2017

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory regionu Podluží 2017

8.6.2017

Poslední květnové dny jsme se účastnili Atletických přeborů Podluží v Lanžhotě. 29. 5. závodily děti druhého stupně a 30. května mladší děti z prvního stupně. Tyto dny spíše nahrávaly koupališti a opalování, ale naši sportovci se s tím dokázali porvat.

Největší radost nám udělaly 4 zlaté medaile. Dvě z nich dokonce vybojoval jeden žák, a to Dominik Navrátil za běh na 60 metrů a skok do dálky. Ve skoku dalekém byl zlatý i Matěj Osička ze 7. třídy a další zlato přidal „jamajčan“ Michal Osička z 8. třídy. Stříbro si vyběhl Jakub Juráň z 9. třídy a Samuel Tetur byl v hodu kriketovým míčkem stejně jako loni 3.. Další medaile přidali Lada Hromková ze 3. a Jan Přibyla z 5. ročníku. Obě byly za sprint a obě byly bronzové. Největším smolařem naší výpravy byl Tadeáš Tomšej, který byl ve velké konkurenci ve dvou disciplínách „bramborový“.

Dalšími reprezentanty byli Matyáš Toman (1.ročník), Matyáš Tomšej, Šárka Počtová, Vilém Toušek, Adam Zugar (2. ročník), Emma Pancl, David Dvořák, Filip Šťastný, Adam Polák (3.ročník), Tadeáš Tomšej, Gabriela Osičková (6. ročník), Patrik Zugar, Václav Kalužík (7. ročník), Bronislav Kunický, Karolína Virágová, Tetur Bruno (8. třída).

Stanislav Haňka

Nahoru

Horizontal line

Bioskop

5.6.2017

Dne 22. 5. 2017 jsme byli v Bioskopu na programu Nahosemenné rostliny. Z Podivína jsme se dopravili vlakem do Brna. Vytvořili jsme destilát z jedle douglasky, který jsme si odvezli domů. Sledovali jsme jehlice stromů pod mikroskopem. Myslím, že jsme si to užili.

David Střelský a František Michalica 7. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velký čtyřdenní výlet 2. stupně - Jeseníky 2017

4.6.2017

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Nová budka na školním dvoře

14.5.2017

Od rodičů žákyně Laury Vadinové, žákyně 2. ročníku, jsme jako sponzorský dar dostali krásnou venkovní budku pro ptáčky. Hned jsme ji umístili na strom a budeme sledovat, zda si ji některý vybere jako svůj nový domov. Moc děkujeme.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Noc s Boženou Němcovou

14.5.2017

V pátek 28. dubna 2017 v 18.00 hod se uskutečnilo spaní ve škole pro 1. stupeň. Akci pořádala již po několikáté Základní škola v Moravském Žižkově. Po srazu u školy si děti daly věci do školní tělocvičny a se svými učiteli a učitelkami šly do třídy. Tam si povídali o Boženě Němcové. Žáci se rozdělili na dvě poloviny. Jedna šla do knihovny a druhá si šla opékat špekáčky. Všem chutnaly. Poté se skupiny vystřídaly. V knihovně nás přivítal pan ředitel, který nám četl strašidelný příběh. Nechyběla ani každoroční stezka odvahy. Když děti prošly stezku odvahy, šly ke škole a chystaly se ke spánku. Ráno když se všichni vzbudili a nasnídali, přišli si rodiče pro děti a odvedli si je domů.

Na shledanou příští rok.

T. Tománková, 5. r.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

11.5.2017

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den pátek 9. 6. 2017.

Byl vyhlášen z provozních důvodů (studium pedagogů v rámci projektu EU – Naše škola, všichni pedagogičtí pracovníci školy)

Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni mailem.

Dálkový přístup k podrobnějším informacím je umožněn na www.zs-mzizkov.cz

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 9. 5. 2017.

Nahoru

Horizontal line

Zápis do prvního ročníku školního roku 2017/2018

24.4.2017

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 proběhl na naší škole slavnostní zápis prvňáčků 2017/2018. Ve čtyři hodiny odpoledne se zaplnila celá třída budoucího prvního ročníku jak dětmi, tak jejich rodiči. Celý zápis byl motivován pohádkou O veliké řepě. Prvňáčci přednesli své básničky a páťáci krátkou pohádku. Pak již následovalo vzájemné představení, plnění úkolů a nakonec sladká odměna v podobě dortu. Nechyběly také drobné dárky na památku. Jsem velmi rád, že přišlo k zápisu celkem 18 dětí, což je opravdu hodně. Děkujeme rodičům za důvěru a věřím, že budeme všichni společně skvěle vycházet. Vyučujícím prvního ročníku pak děkuji za krásně připravený zápis, na který budou děti určitě dlouho vzpomínat. Nesmím také zapomenout na všechny žáky, kteří s organizací tohoto dne pomáhali.

Mgr. Miloslav Sova, řš

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky, beseda – středa 26. 4. 2017

20.4.2017

Ve středu 26. 4. 2017 proběhnou na škole třídní schůzky, jejichž součástí je i beseda s pracovníkem centra Podané ruce na téma „ Spolupráce rodiny a školy - podpora žáků se speciálními poruchami učení a chování“, která začne v 15. 30 hod. Po té budou následovat třídní schůzky v jednotlivých třídách. Věříme, že se v hojném počtu zúčastníte této besedy, která bude zaměřena zejména na vaše konkrétní problémy.

Nahoru

Horizontal line

Úspěch Kristýny Laškové

6.4.2017

Na XXX. ročníku soutěžní přehlídky dětských zpěváčků lidových písní O malovaný tulipán Boženy Šebetovské vyhrála ve své kategorii žákyně školy K. Lašková. Srdečně blahopřejeme jí i Žižkovjánku.

zizkovjan

Nahoru

Horizontal line

Velký úspěch naší žákyně

1.4.2017

V pátek 24. 3. 2017 se v Kroměříži konalo ústřední kolo soutěže Bible a my. Děti z celé republiky si zde změřily své znalosti o této knize knih. V loňském ročníku se naše žákyně Tereza Maršálková umístila na krásném pátém místě. V letošní soutěži zabojovala a obsadila v náročné konkurenci skvělé třetí místo. Moc gratulujeme a děkujeme jak paní katechetce Mgr. M. Kachyňové, tak i Terezce za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Diplom naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Barevný týden

13.3.2017

V týdnu od 27. 2. do 3. 3. 2017 proběhl na naší škole již tradiční Barevný týden. Tentokrát se děti měly vyzdobit a obléci v kombinaci různých barev, které byly na každý den určeny. Byly to například černo – bílé pondělí, nebo hnědo- červená barva, fosforová a jiné.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Valentýnská party ne pro zamilované

12.3.2017

Dne 17. 2. 2017 se uskutečnila Valentýnská party, kterou pořádal senát. Akce byla pro 2. stupeň a zúčastnilo se 22 žáků, hlavně z 6. a 7. ročníku. Hrály se různé hry jako např. hra o židle nebo který tým poskládá ze svého oblečení delší šňůru. Dále jsme hlavně tancovali a bylo zde i občerstvení. Party se všem líbila a užili jsme si ji. Video se snad brzy objeví.

Moderovali: S. Čuprová, K. Osičková, J. Očenášková

Kameraman: O. Bartoš

Barman: L. Moudrý

Zapsala J. Očenášková

Nahoru

Horizontal line

Návštěva v nemocnici

12.3.2017

Dne 10. 3. 2017 navštívili žáci 8. ročníku záchrannou službu v Nemocnici Břeclav. Seznámili se s prací záchranářů a vybavením sanitky rychlé záchranné služby. Měli možnost si i nechat změřit tlak a natočit EKG. Žákům se akce velmi líbila. Rozšířili si své znalosti z biologie člověka.

Ing. M. Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Nový přírůstek do Školní zoo

6.3.2017

Naši prvňáci také dostali od školy zvířátko, o které se budou starat. Jedná se o morčátko plemene US Teddy. Je to samička, která z chovné stanice dostala jméno Nobelka. Byla zakoupena ze sponzorských darů škole. Věříme, že dětem zpříjemní docházku do školy a dlouho s nimi pobude.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

19.2.2017

Ve čtvrtek 16. 2. 2017 se v Břeclavi uskutečnilo Okresní kolo konverzační soutěže v Aj, které se zúčastnil žák naší školy Michal Hubáček z 9. ročníku. Dosáhl na krásné 5. místo. Získal celkem 75 bodů ze sta. Blahopřejeme!

Nahoru

Horizontal line

Proslov ředitele školy ke zhodnocení prvního pololetí školního roku 2016/2017

5.2.2017

Vážení kolegové, milí žáci,

dovolte mi dnes, poslední den prvního pololetí školního roku 2016/2017, zhodnotit uplynulých pět měsíců z pohledu vedení školy. Při podepisování vysvědčení jsem si všiml, že mnohá jsou velmi pěkná, těch ne příliš vyvedených je podstatně méně. Někteří jste pracovali velmi pěkně. Naši prvňáčci obdrží za svou snahu a píli svá první krásná vysvědčení. Samozřejmě, čím výše, tím i více učení, tím více se musíte připravovat, a proto si velmi cením na vyšším stupni těch, kteří mají samé jedničky. Ale cením si i těch, kteří například zabojovali a oproti minulému roku mají lepší hodnocení.

První pololetí bylo opět plné zajímavých akcí, které si pro vás vaši učitelé připravili. Ale nejen učitelé, i vy, sami. Zde bych rád pochválil devátý ročník, který zorganizoval za pomoci osmáků a vyučujících krásnou akci s názvem Strašidelná škola. Připomněl bych všem ostatním třídám, že si mají připravit nějaký podobný program, nebo projekt pro své spolužáky. Těším se, s jakými novými nápady přijdete. Vše můžete řešit prostřednictvím svých zástupců v žákovském senátu, který letos také kvalitně pracuje. Vím, že i v řadách senátorů se vyskytly problémy, ale o tom je asi život. Je důležité ale problémy vyřešit a vzít si z nich poučení. Jak se říká, zkušenost není to, co se vám stane, ale to, jak naložíte s tím, co se vám stalo. Jsem rád, že někteří senátoři berou svou práci zodpovědně a informují na třídnických hodinách své spolužáky a vyučující. Je to opravdu důležité, abyste věděli, že senát má svůj význam a díky právě nápadům vás, které jste podali prostřednictvím senátů, máte věci, které jste si přáli. Například nové sezení na chodbách, bude nová tabule v pergole na školním dvoře, který je již zcela hotov i s novým pískovištěm a ohništěm, nový počítač do 9. ročníku, nový program na zpracování videa, oprava pomníku T. G. Masaryka a mnohé jiné. A kdo vidí, vidí, kdo vidět nechce, nikdy vidět nebude. Já ale vaši práci pozoruji, o tom ani na chvilku nepochybujte. Akcí bylo opravdu spousta. Nemohu zde všechny vyjmenovat, ale máte je zachyceny na webových stránkách školy. Mezi ty nejvíce zdařilé patřil opět letošní sběr, který neustále překvapuje množstvím nasbíraného papíru. Výtěžek bude sloužit nejen k úhradě cen pro vítěze, ale i na akce školy a odměny pro všechny žáky. Tradici na naší škole již mají charitativní akce, například Tříkrálová sbírka, ale i novější Kola pro Afriku, Víčka pro Honzíka, sběr plastových víček, Sněhulák pro Afriku. Na vaše přání byla objednána beseda s cestovatelem T. Kubešem, která se opět líbila, a proto jsme již nyní objednali na příští školní rok besedu s tímto dobrodruhem. Vánoce jsme společně oslavili rozsvícením vánočního stromu školy a zajímavým programem country skupiny a žáků. Besídka i jarmark se také moc vydařily a získali jsme nemalou částku do fondu školy.

Deváťáci se připravují na přijímací zkoušky. Rád bych poděkoval vyučujícím, které budou doučovat žáky devátého ročníku k přijímacím zkouškám. Dále bych rád upozornil všechny žáky, kteří mají nějaký kázeňský postih, ať již důtku nebo napomenutí, že by si měli uvědomit a zamyslet se nad svým chováním a začít nové pololetí s čistým štítem a lépe. Pamatujte si, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Vždy spolu vzájemně budeme dobře vycházet, ale jen slušně a zdvořile. Jinak to na naší škole nepůjde. Ale mám radost, že vesměs veškerá kázeňská opatření se týkají zapomínání, není žádná ředitelská důtka ani dvojka z chování. To mám opravdu velkou radost.

A na co se můžete těšit ve druhém pololetí? Žáky 2. stupně letos čeká dlouhý čtyřdenní výlet, bude také pokračovat projekt Velká města ČR, nový projekt Židovství v ČR, rozhledny v ČR, zahrajeme si společné fotbalové utkání s družební školou, v dubnu pak budeme zajišťovat divadelní představení v Brně, tradiční školní olympiáda nás čeká v červnu, bude také samozřejmě sběr, exkurze, prostě opět se máte na co těšit. Ale nezapomeňte, že vaše stěžejní práce je učení. Deváťákům pak budeme držet pěsti při přijímacích zkouškách.

Nerad bych zapomněl na některé vyučující, a proto děkuji všem pedagogickým pracovníkům školy za jejich práci, za to, že vás dovedli zdárně do konce prvního pololetí. Také pak samozřejmě provozním zaměstnancům. Mojí velkou oporou byla paní zástupkyně, které děkuji za kvalitní aktivní práci.

Nechci již zdržovat. Užijte si v pátek jednodenních pololetních prázdnin a v pondělí se na vás všechny budu těšit a věřit, že i druhé pololetí bude úspěšné a nabité akcemi tak, jako pololetí první. Veškeré informace o škole, si můžete přečíst a zhlédnout na webových stránkách školy.

Abych nezapomněl – dnes slaví své narozeniny Karolína Virágová z 8. ročníku. Přejeme vše nejlepší.

A to je vše, co jsem vám chtěl říci. Jen nezapomeňte na název školního vzdělávacího programu – Škola základ života – a heslo naší školy – Učíme se pro život, ne pro školu.

Krásné jednodenní prázdniny

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Beseda s myslivcem – vycházka do přírody, 23. 1. 2017

2.2.2017

Beseda s myslivcem p. F. Konečným byla velmi zajímavá. Připravil si pro děti prezentaci o zvěři žijící v okolí Moravského Žižkova a o myslivosti. Chlapce zřejmě nejvíce zaujaly zbraně, které myslivci používají, zajímavé byly názvy částí těla zvěře v myslivecké „ hantýrce“ (oči – světla, uši – slechy atd). Pan myslivec si také pro děti připravil ukázku trofejí – paroží, nábojů, myslivecký dalekohled.

Po přestávce jsme se pořádně oblékli a vyrazili do zimní přírody i se zásobami krmení pro zvěř. Pan myslivec dětem ukázal hnízda straky, krmelce pro zvěř (zajíce, bažanty, srnce, kachny), u kterých jsme nechali naše zásoby (staré pečivo, zrní, mrkev). Děti si vyzkoušely „ komentovanou prohlídku“ posedu a prošly se po zamrzlém rybníku, kde na závěr krmily kachny. Za zajímavou besedu a vycházku panu Konečnému moc děkuji žáci 1., 2. a 3. ročníku spolu s vyučujícími a vedením školy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy - pátek 27. 1. 2017

23.1.2017

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den 27. 1. 2017.

Volný den byl vyhlášen z provozních důvodů (přerušení dodávky elektrické energie).

Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni mailem, zápisem do žákovské knížky.

Dálkový přístup k podrobnějším informacím je umožněn na www.zs-mzizkov.cz

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 23. 1. 2017.

Nahoru

Horizontal line

Bruslení žáků 1. stupně

23.1.2017

V pondělí 16. 1. 2016 se uskutečnilo společné bruslení žáků 1. stupně na Žižkovském rybníku. Žáci, kteří se zúčastnili, zažili krásné odpoledne plné sportu. Nejdříve se rozbruslili, poté rozdělili do družstev. Následně si zkusili různé soutěže, starší žáci pak hokejové utkání. Sice zmrzlí, ale určitě spokojení, odcházeli všichni od rybníka v 15. 30 hodin. Poděkování patří vyučujícím 1. stupně, kteří akci zorganizovali.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop Brno – 9. ročník

16.1.2017

Dne 9. 1. 2017 se žáci 9. ročníku zúčastnili akce Bioskop v Brně, přesněji na programu o pH -Potenciálu vodíku. Deváťáci si vyslechli zajímavé povídání o pH a také si sami vyzkoušeli pokusy, ve kterých měli za úkol zjistit, zda byly různé roztoky a tekutiny kyselé či zásadité, a jak moc - Pomocí pH. Program byl velmi zajímavý a zábavný, žáci měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké zhruba to je být chemikem.

Michal Hubáček, 9. r.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílny 2016

5.1.2017

V pondělí 19. 12. 2016 proběhlo na naší škole tradiční vánoční dopoledne s názvem – Vánoční dílny. Žáci, za pomoci svých vyučujících, vyráběli vánoční dárky, které se pak prodávaly na Žižkovském jarmarku, jež se uskutečnil ve středu 21. 12. 2016. Všichni se snažili, a proto také dárky ze stánku školy rychle mizely. Velké poděkování patří všem sponzorům školy a také paní L. Maděřičové, která si udělala čas a přišla mezi nás, společně s žáky 7. ročníku opět vytvořila krásné výrobky a také věnovala vlastní svícínky. Moc si její pomoci vážíme. Dále děkujeme paní I. Přibylové za tradiční nádherné perníčky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční strom školy

5.1.2017

Ve čtvrtek 22. 12. 2016 se všichni žáci školy spolu se svými učiteli shromáždili před vánočním stromem, zazpívali koledy a obdrželi jako třída vánoční šek na částku 400,- Kč. Za tu si pak sami rozhodnou, co koupí, nebo jak ji využijí do konce školního roku. Částka byla hrazena ze sponzorských příspěvků.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

2.1.2017

Středa 4. 1. 2017 (16:00 - 1.stupeň, 16:30 - 2.stupeň)

Nahoru

Horizontal line

Bioskop Brno

27.12.2016

Žáci 6. ročníku se dne 13. 12. 2016 zúčastnili výukového programu na téma – Buňka – na Masarykově univerzitě v Brně. Seznámili se s prostředím přírodovědné laboratoře a sami si vyzkoušeli práci vědců. Pozorovali pod mikroskopem buňky rostlinné i buňky z ústní sliznice. Naučili se odebírat mikroskopické stěry z různých povrchů a jejich kultivaci. Práce byla zajímavá, poučná a všemi žáky byl program hodnocen velmi kladně. Nové poznatky rozšířily jejich znalosti získané ve výuce přírodopisu.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Skanzen Strážnice

13.12.2016

V úterý 29. listopadu se žáci 1. stupně vypravili do strážnického skanzenu. V této adventní době na ně čekal program Radujme se, veselme se…. Od adventu do svátku Tří králů. Děti se seznámily s životem v této době na moravské vesnici na přelomu 19. a 20. století. V jednotlivých staveních viděly výrobu oplatků, draní peří, pečení cukroví, vánoční výzdobu, řezbáře, vánoční zvyky. Cestou potkaly Mikuláše s čerty, tři krále, pastýře s koledníky. V posledním stavení byly tvůrčí dílny, kde si mohly vyrobit postavičku anděla, ovečku nebo nazdobit perníčky. Program byl pěkný, dobře připravený a dětem se moc líbil.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vida 2016 Brno

12.12.2016

Žáci 6. - 9. ročníku se zúčastnili výletu do VIDA science centra v Brně. Vida Science centrum je vědecký zábavný park jak pro děti, tak i pro dospělé. Vyzkoušeli jsme si různé vědecké pokusy a atrakce např. jsme viděli, jak se vytváří tornádo, sklouzli jsme si z tobogánu, dozvěděli jsme se, jak vzniká světlo v žárovce, atd. Všichni jsme si to velice užili!

Denisa Roláková

Vida se mi velice líbila. Bylo tam mnoho atrakcí např. skluzavka, kolo na laně, křivá podlaha. Myslím, že si to všichni užili i paní učitelky a učitel. Jako denní program jsme měli udělat dráhu na kuličku, která musela rozzvonit rolničku. Takže s Vidou jsem velice spokojen.

Samuel Tetur

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž S Mikulášem a čertem…

12.12.2016

Výtvarná soutěž probíhala od 14.00 hod. do 16.00 hod. Zúčastnilo se 23 dětí z 1. stupně. Tématem práce byl Mikuláš, anděl a čert. Práce dětí byly různorodé a velmi pestré. Každý účastník získal cukrovinku a z každé třídy byla vyhodnocena tři místa.

1 ročník

 1. Sabrina Guzun
 2. Zuzana Slámová
 3. David Konečný

2. ročník

 1. Matouš Konečný
 2. Karolína Freibergová
 3. Laura Vadinová

3.ročník – nezúčastnil se

4. ročník

 1. Kryštof Koryčan
 2. Šimon Konečný
 3. Tomáš Imrich

5. ročník

 1. Lucie Slámová
 2. Jan Přibyla
 3. Natálie Imrichová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční besídka školy – Vánoce s „ Rybou“

11.12.2016

V sobotu 10. 12. 2016 se v 15. 30 hod. se zaplnil sál kulturního domu a žáci naší školy předvedli to, co se naučili a vymysleli spolu se svými učiteli. Nechyběli koledy, vánoční písně a pohádky, hra na flétny a klavír. Netradičně ale i prezentace o J. J. Rybovi nebo stínové divadlo. Hostem programu byla i bývalá žákyně školy slečna Radka Kovaříková, studentka pražské konzervatoře, která zazpívala dvě krásné písně. Na závěr vystoupil se svým pásmem folklorní soubor Žižkovjánek. Odpoledne se vydařilo a všichni jsme si užili krásný vánoční čas. Tak zase za dva roky se budeme těšit…

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

A je tu zas Mikuláš…

7.12.2016

V úterý 6. 12. 2016 nás přišla do školy potěšit milá návštěva. I letos školou chodil Mikuláš a jeho početná družina andělů a čertů. Rozdával radost a úsměvy, ale na tvářích těch nejmenších bylo vidět i trošku strachu. Proto jsme čerty do nižších ročníků ani nepouštěli. Patronát nad touto krásnou akcí mají vždy deváťáci a bylo vidět, že si svůj úkol zodpovědně plní. Tak zase za rok Mikuláši…Ještě musíme poděkovat paní L. Maděřičové za sladkosti, které dětem rozdávali andílci.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční jídelna

4.12.2016

I letos dětem paní kuchařky zpestřily předvánoční období krásnou „ vánoční“ jídelnou. Daly si tu práci a my všichni oceňujeme jejich píli. Tímto bychom rádi poděkovali jak jim, tak i všem zaměstnancům školní jídelny za výborná jídla a i krásné tematické akce.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Slavnostní rozsvícení stromu školy 2016

1.12.2016

Netradičně v pondělí 28. 11. 2016 po první adventní neděli rozsvítila škola již počtvrté svůj vánoční strom. O program se postarala hostující country skupina COUNTRIO a jejich krásné vánoční písně a koledy byly proloženy vánočním přáním jednotlivých tříd všem lidem dobré vůle. Sice bylo zima, ale čaj, který nám sponzorsky věnovali Maděřičovi, všem chutnal a alespoň trochu zahřál. Po společném zpěvu písní jsme nakonec rozzářili náš strom. Nálada byla krásná, adventní, lidí přišlo opravdu hodně, prostě jsme moc rádi, že se vše vydařilo a zpříjemnili jsme si vzájemně zimní večer. Poděkování patří i paní Maděřičové, která sponzorsky vyrobilas deváťáky nové ozdoby. Za pomoc děkujeme i zaměstnancům obecního úřadu.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva knihovny – beseda o Boženě Němcové

1.12.2016

V pátek 25. 11. 2016 navštívili páťáci obecní knihovnu, kde se seznámili s životem a tvorbou naší nejznámější spisovatelky Boženy Němcové. Na závěr celé besedy si napsali test, ve kterém si mohli vyzkoušet, co vše si zapamatovali ze života této významné české spisovatelky. Určitě to bylo pestré zpestření výuky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Břeclavský fortel 2016

27.11.2016

Dne 10. 11. 2016 se 8. a 9. ročník zúčastnil Břeclavského fortelu probíhajícího v Domě školství. Veletrh organizovaly střední školy z okolí ve spolupráci s městem Břeclav. K vidění byla spousta zajímavých exponátů. Návštěvníci si mohli vyzkoušet mnoho přístrojů a pomůcek, se kterými se ve všedním životě nesetkáte. Pro všechny žáky tu také byli zástupci škol, s nimiž případní zájemci mohli konzultovat jejich budoucí studium. Bylo také možné si již předběžně podat nezávaznou přihlášku na vybranou školu.

Dle mého byl fortel velice hezky zorganizován a pomohl mnohým z nás se rozhodnout ve volbě povolání.

Vítězslav Dušek, 9. třída

Nahoru

Horizontal line

Přednáška pro 1. stupeň

27.11.2016

11. 11. 2016 se ve škole uskutečnila beseda o Asii s Tomášem Kubešem. Ukazoval nám stromové lidi, malé opičky, které se nazývají lesní skřítci, tancující růžové slony, lidojedy a jiná stvoření a události. Celé vyprávění doprovázela prezentace a videa. Děti z 1. stupně byly z besedy moc nadšené.

T. Tománková. J. Bartošová 5.r.

Nahoru

Horizontal line

Florbalové turnaje ve Velkých Pavlovicích

23.11.2016

V listopadu se naše škole účastnila série florbalových turnajů ve Velkých Pavlovicích, pořádané pro druhý stupeň. 11. 11. žáci 6. a 7. tříd soutěžili s družstvy ZŠ Nikolčice, ZŠ Velké Pavlovice, Gymnázium Velké Pavlovice a ZŠ Kobylí. Týden poté tedy 19. 11. žáci 8. a 9. tříd měli jednu změnu v obsazení turnaje a to takové, že místo Nikolčic přijelo ZŠ Zaječí. V obou turnajích jsme obsadili shodně 4. místo, což bylo na hraně naších možností. Za přístup a výkon bych chtěl ocenit především brankáře obou našich výběrů Matěje Čecha a Davida Střelského. Další zúčastnění byli Zugar, Kalužík, Tetur Samuel, Osička Matěj, Michalica, Rybár, Straka, Tomšej z mladších žáků a ze starších žáků Dolák, Dřevěný, Franc, Kunický, Tetur Bruno, Velička.

Mgr. S. Haňka

Nahoru

Horizontal line

Vyrábíme ozdoby na vánoční strom školy

23.11.2016

V pondělí 21. 11. 2016 nás navštívila paní L. Maděřičová. Díky její nápaditosti a zručnosti vznikly nové ozdoby pro vánoční strom školy. Doplní tak stávající, již vyrobené, vánoční baňky a hvězdy. Deváťáci spolu s ní vyrobili krásná srdíčka a strom pak jimi ozdobí, světýlka a hvězdy pomohou přidělat pracovníci obecního úřadu. Slavnostní rozsvícení proběhne v pondělí 28. 11. v 17.00 hodin. Ještě jednou moc děkujeme paní L. Maděřičové nejen za pomoc, ale i sponzorský dar v podobě materiálu na výrobu ozdob. Obecnímu úřadu pak za technickou pomoc.

Nahoru

Horizontal line

Přednáška cestovatele T. Kubeš pro 2. stupeň – Barma

15.11.2016

Dne 11. 11. 2016 navštívil naši školu cestovatel Tomáš Kubeš. Tentokrát nám vyprávěl o Barmě. Dozvěděli jsme se o místních zvycích, dopravě, jídle a památkách. Moc se nám to líbilo a budeme rádi, když zase přijede. Vstupné pro všechny žáky bylo hrazeno školou ze sponzorských příspěvků, za což děkujeme.

V. Krejčí, K. Virágová 8. r.Nahoru

Horizontal line

Nový přírůstek

3.11.2016

Dnes přibyl do naší malé zoo nový přírůstek. Děti si spolu s panem učitelem vybrali morče. Je to sameček a pomalu se zabydluje ve 4. ročníku. Žáci se budou o svého nového kamaráda starat, dají mu jméno a společně pak vytvoří na stránkách školy novou záložku, kde se budete moci dozvědět něco nového o tom, jak se o něj starají. Morčátko jsme dostali jako sponzorský dar od paní Maděřičové a tímto jí moc děkujeme.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Strašidelná škola

3.11.2016

V pátek 4. 11. 2016 proběhne v prostorách školy akce s názvem Strašidelná škola.
Sraz všech strašidel před školou v 16. 45 hod.
Zajištěno občerstvení, strašidelné ohniště i začarované špekáčky. Těšíme se na vás!
Akce je určena pro přihlášené žáky 1. stupně.

Nahoru

Horizontal line

Sběr pomerančové a citronové kůry

31.10.2016

Na naší škole opět sbíráme pomerančovou (1kg-18 Kč) i citronovou kůru(1kg-55Kč).
Kůra musí být zcela suchá a bez dužniny (pouze oloupaná).
Noste průběžně do školní družiny.

Nahoru

Horizontal line

Mezinárodní den jablek

24.10.2016

Věděli jste, že i jablka mají svůj svátek? Díky pracovnicím školní jídelny jsme se dozvěděli, že tento Mezinárodní den jablek připadá na 21. 10. I my jsme ho oslavili. Pracovnice jídelny nám připravily malou výstavku a ochutnávku odrůd, které se pěstují. Určitě zajímavý nápad, který nás všechny potěšil a my moc děkujeme.

Nahoru

Horizontal line

Výuka hudební výchovy na prvním stupni

23.10.2016

Ve středu 19. 10. 2016 mohli žáci 4. a 5. ročníku sami poznat, jak se zpívá u cimbálu. Pan učitel P. Zugárek dovezl do třídy cimbál, na kterém si žáci mohli nejen zopakovat základní pojmy z hudební nauky, ale i zazpívat si společně lidové písně. Pan učitel také ukázal, jaké skladby se na tento zajímavý nástroj dají hrát. Určitě to bylo pro žáky krásné zpestření hodiny hudební výchovy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídíme s Hantaláčkem ! Pozor !! Změna!!!

17.10.2016

První sběrový den proběhne, jak bylo naplánováno, ve středu 19. 10. 2016 v 16. 15 hod., ale místo před školou se bude papír vybírat na Sběrném dvoře v Moravském Žižkově. Těšíme se na vaši hojnou účast a děkujeme.

Nahoru

Horizontal line

Nový kalendář školy

17.10.2016

Blíží se konec roku 2016, a tak i letos jsme vytvořili kalendář ze školních fotek. Bude připomínkou zajímavých akcí, které jsme během roku zažili a zůstane tak jakousi kronikou života naší krásné školy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala

17.10.2016

Naše škola se účastnila již 18. ročníku Běhu Boba Zháňala, bývalého československého olympijského reprezentanta, který se konal v Hruškách. Bohužel jsme obsadili až osmou pozici, i když to během závodu vypadalo na umístění kolem pátého místa.

Naši školu reprezentovali: II. třída – Bango, Konečný, Toušek Vilém, Zugar, Tetur, Tomšej, III. třída – Hanzlíková, Dvořák, Šťastný, Hromková Lada, Vurbs, IV. třída – Navrátil, Veverka, Konečný, Toušek Viktor, Imrich, V. třída – Lašková, Bartošová, Slámová, Přibyla. Věříme, že si děti atmosféru závodu naplno užily a do příštích let doufáme v povzbudivější výsledky.

Mgr. S. Haňka

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ředitelské volno

17.10.2016

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny 24. 10. a 25. 10. 2016.

Dálkový přístup je umožněn na www.zs-mzizkov.cz.

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 26. 9. 2016.

Nahoru

Horizontal line

Vzdělávací veletrh Brno – Mezinárodní strojírenský veletrh

17.10.2016

Dne 6. 10. 2016 jsme se my (8. a 9. ročník) vypravili se svými paními učitelkami do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh (Vzdělávací veletrh), který probíhal na brněnském Výstavišti. V celém areálu Výstaviště bylo mnoho akcí, od nabídky středních škol, programu VUT Brno, doprovodných přednášek, chemických pokusů až po stánky s bohatým občerstvením. Celodenní exkurze nám pomohla v budoucím výběru středních škol.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

72 hodin – Ruku na to

12.10.2016

V pátek 14. října 2016 se bude konat v parku před naší školou akce 72 hodin - Ruku na to. Cílem této akce je úklid okolí školy a bude probíhat od 9 do 11 hodin. Děti si přinesou hrábě, rukavice, trička a šátek – 72 hodin. V případě nepříznivého počasí akce nebude.

Plakát zde.

Nahoru

Horizontal line

Den přírodních věd – ZOO Brno

7.10.2016

Dne 5. 10. 2016 se vybraní žáci 7., 8., 9. ročníku zúčastnili již počtvrté „ Dne přírodních věd“ v ZOO Brno, který pořádá a organizuje Střední chemická škola v Brně.

Tříčlenná družstva žáků jednotlivých ročníků soutěžila ve znalostech z botaniky, zoologie a chemie.

Celkem se zúčastnilo 64 družstev ze základních škol a gymnázií. Celkově mohli získat 36 bodů.

Umístění našich žáků:

9. ročník – 20. místo (64 družstev) – 30,5 bodů

8. ročník – 40. místo z (64 družstev) – 27 bodů

7. ročník – 58. místo z (64 družstev) – 23 bodů

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dotazník MAP ORP Břeclav - Dotazníkové šetření určené rodičům

5.10.2016

Vážení rodiče,
v současné době probíhá na území ORP Břeclav tvorba Místního akčního plánu vzdělávání (MAP). Jedná se o strategický dokument, který je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzívního vzdělávání dětí a žáků do 15 let, zahrnuje oblast formálního i neformálního vzdělávání a na jeho základě budou v oblasti vzdělávání čerpány evropské dotace v následujících letech. Hlavním přínosem MAP je vybudování funkčních partnerství mezi zainteresovanými aktéry, kteří ovlivňují vzdělávání v území ORP Břeclav a tím zkvalitnit vzdělávání v místních MŠ a ZŠ.

Aktuálně je zpracovávána analytická část pro tento strategický dokument, pro jehož tvorbu je potřebné znát názory také Vás - rodičů. Budeme rádi, pokud si najdete chvíli času k vyplnění našeho anonymního dotazníku a podělíte se s námi o Vaše názory. Termín pro vyplnění dotazníku je do 30.10.2016.
Děkujeme všem, kteří vyplněním dotazníku pomohou s realizací dokumentu!

Tým zpracovatelů MAP ORP Břeclav

dotazník - otevřete na tomto odkazu: https://docs.google.com/forms/d/1lBC3OTcD3W3bY6BnLKdf8p1S8lMU5VFPISdMaiLcn6k/viewform?c=0&w=1

Nahoru

Horizontal line

Ve středu 5. 10. 2016 proběhnou třídní schůzky.

29.9.2016

1.st. od 16.00 hod.

2.st. od 16.30 hod.

Třídní schůzky 1. ročníku proběhnou z důvodu nepřítomnosti p. učitelky až ve čtvrtek 6. 10. od 16.00 hodin.

Nahoru

Horizontal line

Podzimní dárek

26.9.2016
Věneček

Škola obdržela od paní Lenky Maděřičové krásný podzimní věneček, který nyní zdobí vstup do budovy. Děkujeme a věříme, že všechny potěší tato připomínka, že léto je již za námi a nastává čas pouštění draků a padání listí. Podzim je tady!

Nahoru

Horizontal line

Nové pískoviště na školním dvoře

24.9.2016

V pátek 23. 9. 2016 se zejména naši nejmenší dočkali vytouženého pískoviště. Velikost dva krát tři metry úplně postačuje, a tak si mladí stavitelé mohli v družině postavit své první cesty, domečky a „upéci“ první pískové bábovky. Celé pískoviště bylo hrazeno z výtěžku sběrové soutěže Třídíme s Hantaláčkem. Tak děti mohou konkrétně vidět a využívat to, na co si vlastně sami sehnali investice.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

První hlášení školního rozhlasu, školní rok 2016/2017

11.9.2016

Dobré ráno,
vyslechněte si krátké hlášení školního rozhlasu !

Písnička, kterou jsem vám pouštěl, má příhodný název a to Jump, což asi většina z vás ví, že to česky znamená skok. Ano, skočili jsme po hlavě do nového školního roku. I letos nás čeká mnoho nového, ale to jsem vám již říkal na slavnostním zahájení. V současné době tvořím plán práce školy a jsem moc rád, že mi v této nelehké práci pomáhají jak vyučující, tak čekám nápady od žákovského senátu. Právě jim bych chtěl popřát hodně dobrých nápadů, pracovitosti. Je pravdou, že asi někteří pochybujete o významu žákovského senátu, což jsem se dozvěděl z ankety, kterou senát udělal na konci školního roku, Já si jejich práce ale vážím a vím, co všechno se již díky jim na škole udělalo. V současné době například bude opraven nápis na pomníku T. G. Masaryka, a to právě díky nápadu senátu. A těm, kteří jen kritizují, bych rád vzkázal, že mohou připojit ruku k dílu a přijít, poradit, říct své náměty a hlavně, zapojit se do práce. Je lehké něco kritizovat, ale složitější je začít pracovat, a pak teprve kritizovat. Ale jak říkám, věřím, že letos se nám opět společnými silami povede mnoho věcí. Chtěl bych hlavně, aby zástupci senátu pravidelně informovali o tom, co se v senátu děje na třídnických hodinách a zde prosím hlavně třídní učitele, aby na vše dohlédli. Do školy přibyli noví žáci, vaši noví spolužáci a kamarádi. Byl bych rád, kdybyste je mezi sebe přijali tak, jak to bylo vždy na naší škole zvykem. Jako nové kamarády. Budu se pravidelně informovat, jak se jim na naší škole líbí. Naopak, vám, naší noví žáci, bych rád řekl, že jsme rádi, že tu s námi jste, ale také doufám, že se budete chovat k ostatním tak, jak oni k vám. Pokud se dozvím jakýkoliv náznak šikany z jakékoliv strany, budeme vše okamžitě řešit. Jsme malá školy, jsme rodinná škola a v rodině si lidé neubližují. Ale věřím, že problémy nebudou, pokud ano, klidně přijďte za svým TU, výchovnou poradkyní, nebo jakoukoliv dospělou osobou, které na škole důvěřujete. Nenechávejte si pro sebe věci, které vám ubližují. A na závěr bych rád věnoval úvodní písničku všem, kteří měli narozeniny o prázdninách a začátkem září.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Informace k zahájení školního roku 2016/2017

21.8.2016

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o průběhu prvního týdne ve škole dětí 1. ročníku.

Čtvrtek 1. 9. 2016
- v 9.00 hodin slavnostní přivítání před budovou základní školy
- asi v 9.45 odchod žáků do třídy
- 9.45 – 10.25 hodin schůzky rodičů s vyučující a dětmi

Pátek 2. 9. 2016
- výuka bude od 8.00 - 10.45 hodin
- 10.45 – 11.40 – zajištěna pro všechny děti (v případě zájmu) školní družina
- 11.40 – 16.00 – družina pro zapsané žáky

Pondělí 5. 9. 2016 – výuka podle rozvrhu

Těší se na vás a vaše děti ředitel školy Mgr. Miloslav Sova a paní učitelka Mgr. Renata Rebendová

Nahoru

Horizontal line

Sešity pro školní rok 2016/2017

25.6.2016

Sdělení rodičům, které školní sešity pro školní rok 2016/2017 mají žákům zakoupit.

Viz seznam.

Nahoru

První pomoc

5.7.2016

Dne 4. 4. 2016 se uskutečnila pro žáky 5.- 9.třídy přednáška o první pomoci se záchranáři. Na začátku se představili a řekli o čem se budeme bavit. Do školy za námi přišla Veronika Čechová, Josef Zapletal a Jiří Maděřič. Seznámili nás s postupem, co přesně dělat, když uvidíme někoho zraněného nebo v bezvědomí. Zajímavá byla informace, že v některých nákupních centrech či budovách jsou umístěny defibrilátory, které nám pomůžou při první pomoci. Součástí je počítač, který nás přesně navede, co dělat. Na figurínách nám ukázali, jak má přesně první pomoc vypadat. Na konci nám vše zopakovali a mohli jsme si vyzkoušet masáž srdce. Jejich návštěva byla pro nás všechny velmi užitečná a myslíme si, že informace, které jsme se dozvěděli, mohou být užitečné i Vám, proto bychom se o ně chtěli podělit.

Veronika Krejčí

Nahoru

Horizontal line

Výlet 7. ročníku

28.6.2016

Dne 24. června 2016 jsme my - 7. třída vyrazili s paní učitelkou Kosovou a Osičkovou na výlet. Brzy ráno jsme vyjeli z Moravského Žižkova do Břeclavi. V Břeclavi jsme nastoupili do vlaku a s přestupem v Přerově jsme dorazili do Lipníka nad Bečvou. V Lipníku nad Bečvou jsme si prohlédli zámecký park a střešní zahradu. Viděli jsme řeku Bečvu, lesem a cyklostezkou jsme se dostali do Týna nad Bečvou. V tomto místě jsme si prohlédli muzeum Bedřicha Smetany, kde žil. Potom jsme pokračovali do lanového centra blízko hradu. Cesta byla do kopce, pro některé náročnější, protože bylo horko. Tam jsme si vždycky mohli vybrat z několika cest, bylo to bludiště. Rozloučili jsme se a šli na hrad Helfštýn, zase do kopce. Prošli jsme si dvě nádvoří, hladomornu, kuchyň, sklep a různá díla uměleckých kovářů. Z hradu jsme se dostali zase zpátky do Lipníka nad Bečvou. Objednali jsme si tam pizzu a chvíli poseděli. Přesunuli jsme se na nádraží a vyrazili k domovu. Všem se nám výlet moc líbil. :)

Veronika Krejčí

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Akce Třída pro třídu – Lanové centrum Břeclav

28.6.2016

Dne 21. 6. 2016 jsme navštívili lanové centrum H Park v Břeclavi. Tento program si pro žáky 7. ročníku připravili žáci 6. ročníku. Přijeli jsme autobusem a na zastávce na nás čekala paní, která nás tam zavedla. Šli jsme lesem, a když jsme tam přišli, bylo to tam krásné. Nasvačili jsme se a hráli jsme molekuly, aby nás rozdělili do týmů. Každý tým se pojmenoval, vymyslel si pokřik, pokreslil se a dostal provázek na ohraničení tábořiště. Rozdělili jsme si úkoly v týmu. Za nějaký úkol jsme získali jeden lísteček s nějakou věcí (sirky, pila, sud,) Na konci se spočítalo, který tým má nejvíc lístečků a ten vyhrál. Potom jsme se přesunuli jinam. Poučili nás, nasadili jsme si bezpečnostní výstroj a helmu, zkusili jsme si, jak se nahoře jistit a jak zacházet s karabinou a kladkou. Mohli jsme si vybrat ze dvou drah podle náročnosti: červená nebo modrá. Modrá byla 2.5 metru nad zemí a červená 4.5 metru. Většina z nás šla na červenou. Byli tam dva "sjezdy", na které jsme potřebovali kladku a další jiné překážky, které jsme museli přejít. Když jsme si sundali helmu a výstroj, mohli jsme jít na Lanáček. Na konci jsme od nich dostali dřevěné medaile se zvířetem a rozloučili jsme se. Všem se tam moc líbilo. Děkujeme šesťákům za uspořádání akce.

Zapsala Veronika Krejčí

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Škola v přírodě

28.6.2016

Od 6. 6. do 10. 6. 2016 proběhla na naší škole akce Škola v přírodě. Žáci prvního stupně vyjeli spolu se svými vyučujícími do Prostřední Bečvy, kde zažili mnoho krásných dobrodružství. O tom svědčí i přiložená fotogalerie. Tak zase za dva roky, ahoooj!

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Noc s Andersenem

20.6.2016

Dne 6. 5. 2016 proběhla na naší škole již tradiční akce s názvem Noc s Andersenem. Letos se žáci opět poprali se stezkou odvahy, opékali si špekáčky a vše završili spaním v tělocvičně. Akce zaujala a všichni se již určitě těší na příští rok, kdy opět proběhne. Děkujeme sponzorům, díky nimž jsme dětem mohli zakoupit špekáčky a občerstvení.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Klima školy - průzkum

15.6.2016

Vážení rodiče,

každé dva roky vám zasíláme dotazník, jehož cílem je zjistit odezvu z řad rodičů na práci školy, akce, výuku. Chtěli bychom zjistit, co se vám líbí, nebo naopak nelíbí, abychom měli zpětnou vazbu pro naši další práci. Letos vám nezasíláme písemný dotazník, ale poprosili bychom vás o vyplnění jednoduchého dotazníku online cestou. Vše je anonymně, chtěli bychom si jen zmapovat klima školy z vašeho pohledu. Víme, že v dnešní uspěchané době není mnoho času, ale byli bychom vám velmi vděčni, kdybyste si našli chvilku a pomohli nám v naší další práci.

Dotazník naleznete na adrese www.proskoly.cz

Po přihlášení do systému (login, heslo) si kliknete na Sociometrii, kde je již připraven dotazník Klima školy pro rodiče.

Heslo k přístupu vám zašleme během týdne mailem. Přihlaste se, prosím, heslem pro rodiče.

Ukončení dotazníkového šetření potom bude koncem července 2016.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory Podluží - Lanžhot 30.-31.5.2016

9.6.2016

Žáci s nejlepšími výsledky v atletických disciplínách byli vybráni k reprezentaci naší školy na atletických závodech regionu Podluží, které se jako každoročně konalo v Lanžhotě. V letošním roce nás reprezentovalo 33 žáků (11 dívek a 22 chlapců).

Více zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva hvězdárny

9.6.2016

Ve středu 11. 5. 2016 žáci druhého stupně a pátého ročníku již poněkolikáté navštívili Hvězdárnu a planetárium v Brně. Tentokrát jsme vybrali program Tajemství neviditelných světů. Na úvod jsme opět měli krátkou přednášku o noční obloze a souhvězdích. V programu jsme mohli vidět to, co normálně nevnímáme. To, co probíhá moc pomalu – například růst rostlin. To, co probíhá moc rychle – odrážení kapek vody při dopadu na hladinu. Viděli jsme svět z pohledu včely nebo komára, kteří vnímají infračervené záření, dále bakterie, které žijí na našem těle a spoustu dalších zajímavých věcí. Tento program se žákům i vyučujícím opět velmi líbil.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u chovatele včel

6.6.2016

Dne 25. a 26. 5. 2016 navštívili žáci 7. a 8. ročníku sady pana Buzrly v Moravském Žižkově, kde se seznámili s chovem včel. Viděli, jak si včely dokáží postavit plásty z vosku a plnit je medem.

Pan Buzrla jim ukázal, jaký je rozdíl mezi včelou dělnicí, trubcem a vysvětlil jim úlohu matky v úle. Odpověděl jim na jejich zajímavé dotazy. Vysvětlil jim úkol včel v přírodě a jejich význam pro člověka.

Žáci byli velice pozorní a za odměnu ochutnali med přímo z včelího plástu. Exkurze se všem velmi líbila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Farmářský týden v naší jídelně

29.5.2016

Minulý týden jsme opět v naší jídelně měli tematický týden, tentokrát nás čekala jídla farmářská, jelikož byl Farmářský týden. Nejen pokrmy, ale i výzdoba krásně zpestřila náš oběd. Děkujeme pracovnicím školní jídelny.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Poznávací exkurze Praha – Po stopách Karla IV.

23.5.2016

Dne 19.5.2016 navštívili žáci 8. a 9. ročníku Prahu, aby se vydali v rámci projektu velká města po stopách Karla IV. Navštívili Pražský hrad, Karlův most, výstavu o Karlu IV. na Kampě. Prošli Klementinum a zastavili se na Staroměstském náměstí, prohlédli si orloj a Dům U Kamenného zvonu, kde se údajně Karel IV. narodil. Cestou zpět na nádraží se zastavili u University Karlovy. Celkový pohled na Prahu viděli z Petřínské rozhledny. Zábavná byla procházka bludištěm se zakřivenými zrcadly. Dojmů měli žáci spoustu. Praha se jim velmi líbila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Škola nanečisto

16.5.2016

V úterý 10. května navštívili naši školu předškoláci – budoucí žáci 1. ročníku. Z důvodu nemoci přišlo pouze 6 děvčátek. Prohlédly si školu a vyzkoušely, na co se mohou příští školní rok těšit. Zasedly do laviček v první třídě a s paní učitelkou Zapletalovou počítaly do 5, vyvozovaly písmenko, učily se básničky a zahrály si hru. Budoucí prvňáčci byli velmi šikovní, v příštím roce se jim bude určitě dařit. Za snahu dostali sladkou odměnu a domů si odnesli pracovní listy, které ve škole vypracovali.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva divadla v Brně

16.5.2016

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pekli jsme perníčky na Velikonoce

16.5.2016

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Mapování vztahů v VIII. třídě

16.5.2016

Cílem programu bylo zjištění vztahů v kolektivu a následné nastartování aktivit, které byly zaměřeny na posílení vztahů, důvěry, na společnou komunikaci, na vzájemnou toleranci odlišností a na zájem jeden o druhého. Pracovalo se zde metodami zážitkové pedagogiky a sebezkušeností. Program tvořily převážně zážitkové a týmové hry. Třídní kolektiv byl postavený před výzvy v podobě společného zdolání úkolů. Prověřovala se schopnost dětí komunikovat mezi sebou, domlouvat se na strategii a provedení úkolu. Třídní učitelka byla součástí týmu. Po programu dostal pedagog i metodik prevence zpětnou vazbu k průběhu programu a doporučení k další výchovné práci se třídou.

Mgr. Martina Kristová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u modeláře

12.5.2016

Ve čtvrtek 5. května děti ze školní družiny navštívily modeláře pana Bradávku, který dětem ukázal své modely letadel a lodí, které sám sestrojil a jeho modely mají historickou hodnou, protože je sestrojoval již od svého mládí. Dětem se u modeláře moc líbilo, většina jeho modelů jsou ještě funkční.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Soutěž Mladých cyklistů 2016

8.5.2016

Dne 3. 5. 2016 se konala dopravní soutež Mladých cyklistů na dopravním hřišti v Břeclavě. Akce se zúčastnilo dvanáct škol. Základní školu Moravský Žižkov reprezentovalo čtyřčlenné družstvo z 1. stupně ZŠ ve složení Dominik Navrátil, Natálie Imrichová, Marie Konečná a Tadeáš Tomšej. Počasí nám moc nepřálo, bylo deštivo. Naše dužstvo se v celkovém hodnocení umístilo na sedmém místě.

Nahoru

Horizontal line

Školní majáles 2016

8.5.2016

Dne 1. 5. 2016 se uskutečnil v kulturním domě v Moravském Žižkově Školní majáles. V první části vystoupili žáci základní školy se svými programy - recitace básní, tance, pohádky, hry na hudební nástroje. Program uváděli žáci druhého stupně.

Druhá část programu byla věnována panu Jaroslavu Buzrlovi k jeho životnímu jubileu jako poděkování za dlouholetou činnost v lidových tradicích. Součástí programu byla cimbálová muzika, přehlídka krojů a film o panu Jaroslavu Buzrlovi.

Tato kulturní akce byla velmi úspěšná. Přítomno bylo mnoho rodičů i místních občanů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní majáles 2016

29.4.2016

V neděli 1. května 2016 se v Kulturním domě (Moravský Žižkov) v 15 hodin uskuteční školní majáles.

Všichni jste srdečně zváni. Program besídky zde.

Nahoru

Horizontal line

Poděkování za blahopřání k narozeninám

21.4.2016

Rád bych poděkoval všem kolegům, přátelům, rodičům a hlavně žákům, kteří si na mě vzpomněli, a i když jsem nyní delší dobu nemocen, popřáli mi k narozeninám. Moc si toho vážím. Čtvrťáčci mi dokonce nahráli přání na videokameru. Velmi mě to potěšilo a těším se, až se mezi vás budu moci vrátit

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Recitační soutěž

15.4.2016

Poslední březnový den proběhla na naší škole již tradiční recitační soutěž. Zúčastnili se jí žáci 1.-5. ročníku. Společně jsme strávili hodinu plnou pěkných básniček. Všichni soutěžící pěkně přednášeli a pro porotu bylo těžké vybrat ty nejlepší.

V první kategorii soutěžili mezi sebou žáci I. třídy. Umístili se takto:

1.místo – Tomšej Matyáš
Králová Nikola
2.místo – Cilečková Veronika
3.místo – Toušek Vilém

Ve druhé kategorii, což byli žáci II. a III. třídy, bylo pořadí takové:

1.místo – Michalica Václav
2.místo – Bartoš Pavel
3.místo – Juráňová Tereza

Ve třetí kategorii měřili sily ti nejstarší – žáci IV. a V. třídy. Umístění bylo takové:

1.místo – Lašková Kristýna
2.místo – Tomšej Tadeáš
3.místo – Tománková Tereza

Všem soutěžícím děkujeme za pěkný zážitek a těšíme se, že se příští rok zase setkáme při dalším ročníku naší recitační soutěže.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zhodnocení soutěže o hymnu školy

12.4.2016

Měsíc březen byl na naší škole ve znamení volby nové školní hymny. Žáci 1. i 2. stupně přišli sami s návrhy textu. Ze všech odevzdaných návrhů jsme vybrali 6 reprezentativních, z nich si celá škola prostřednictvím hlasování vybírala svého favorita. Nejvíce získaných hlasů obrdžel návrh 3. ročníku.

K. Bartošíková

Vítězný návrh:

V parku stojí budova
stará přes osmdesát let,
ta budova je škola,
která nás žene vpřed.

Čtení, psaní, počítání,
je základem života,
máme tady erb a vlajku,
a teď hymnu, tralala.

Máme tady kamarády,
učitele máme rádi.
někdy trochu zlobíme,
jindy se zas snažíme.

Až tu školu opustíme,
rádi si pak vzpomeneme,
jak námm tady hezky bylo,
jak se nám dobře žilo.

Ve světě se neztratíme,
vědomosti uplatníme.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop – Masarykova Univerzita Brno

12.4.2016

Dne 18.3.2016 se žáci 8. ročníku zúčastnili výukového programu na Masarykově univerzitě v Brně na velmi zajímavé téma rozšiřující učivo přírodopisu - „DNA detektivové“.

Žáci řešili ve skupinách zajímavé úkoly. Zjistili, co je to DNA, čeho je součástí.

Provedli experiment, izolovali DNA se vzorků ovoce a zeleniny a na závěr si vytvořili papírový model DNA.

Žáci pracovali zodpovědně, soustředěně a se zájmem. Práce v laboratoři byla pro všechny velice poučná.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Páťáci malují v informatice

4.4.2016

V rámci hodiny informatiky se žáci 5. ročníku s paní učitelkou Zapletalovou učili malovat v počítačovém programu. Obrázky se jim opravdu povedly. Nejen, že se naučili něco nového, ale si také upevnili vztah k naší škole.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva divadelního představení

4.4.2016

14. března vyrazil první stupeň za kulturou do Národního divadla v Brně. Navštívili jsme představení nazvané Ostrov pokladů. Děti byly zaujaty hned od začátku, protože někteří prvňáčci byli v tomto divadle poprvé. A tak se jim líbilo nejen trošku strašidelné představení, plné výstřelů a šarvátek, ale i nádherné zdobení a výmalba divadla.

Hlavní hrdina příběhu, chlapec Jim Hawkins, objevil v hostinci svých rodičů pozůstalost starého námořníka a v ní především mapu ostrova se záznamem o pokladu slavného pirátského kapitána Flinta. Když se to dozvěděl místní šlechtic, zorganizoval námořní výpravu za objevením onoho pohádkového bohatství. I přes varování najal na loď jednonohého mořského vlka Johna Silvera a na jeho doporučení i další členy posádky. Bylo proto pouze otázkou času, kdy na lodi vypukne vzpoura… Jim a jeho přátelé byli velmi často v přímém ohrožení života. Ostrov pokladů přinesl dětem neopakovatelné zážitky!

Nahoru

Horizontal line

Jaro ve školní jídelně

23.3.2016

Paní kuchařky nám opět připravily nejen jarně naladěný jídelníček, ale i krásně vyzdobenou školní jídelnu. Děkujeme a těšíme se na to, co si pro nás příště přichystají.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velký úspěch v soutěži Bible a my

20.3.2016
Zápis do 1. ročníku

Velkého úspěchu dosáhla naše žákyně Tereza Maršálková ze 4. ročníku, která se probojovala v soutěži Bible a my až do ústředního kola celé akce, kde se neztratila, ba naopak. Vybojovala krásné 5. místo. Blahopřejeme! Poděkování patří i paní katechetce Mgr. M. Kachyňové, která ji na tuto soutěž připravovala.

Nahoru

Horizontal line

Valentýnská party

11.3.2016

Valentýnská party se uskutečnila 19. 2. 2016. Opět po dvou letech a letos ji pořádal školní senát.

Party moderovaly: Kateřina Osičková a Sára Čuprová.

Moc se nám tam líbilo, protože jsme hráli různé zábavné hry, tancovali jsme a hodně jsme se pobavili. I když nás tam nebylo hodně, líbilo se nám tam a vystačili jsme si. Připravili jsme si i občerstvení.

Akce byla dotována ze sponzorských darů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop 7.ročník 2015-16

11.3.2016

Dne 10.3.2016 se žáci 7. ročníku zúčastnili výukového programu na Masarykově univerzitě v Brně. Vybrané téma „Nahosemenné rostliny“ rozšířilo učivo přírodopisu.

Žáci pracovali ve skupinkách pod vedením studentů na zajímavých úkolech. Pozorovali semena jehličnanů binokulární lupou, vytvořili mikroskopický preparát jehlice vybraného jehličnanu. Seznámili se s postupem, jak lze provést destilaci silic z jehlic jehličnanů. Rozlišovali podle typických znaků jehličnaté stromy. Při vyplnění laboratorního deníku si upevnili získané poznatky.

Seznámili se také s prostředím v laboratoři a se zásadami, jak v ní správně pracovat. Všichni žáci pracovali zodpovědně a se zájmem. Program vytvořený Masarykovou universitou pro ZŠ byl zajímavým doplněním probíraného učiva.

Ing. M. Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Laboratorní deník zde.

Zhodnocení akce zde.

Nahoru

Horizontal line

Zajímavý výlet – Tron laser aréna Brno

10.3.2016

Žáci 8. ročníku prožili netradiční školní den. V pondělí dopoledne po krátké výuce jsme se společně vydali do Brna na výlet, který si osmáci přáli již delší dobu - do Tron laser arény Brno. Na výlet jsme jeli celá třída a všichni jsme si jej užili, i díky pěknému počasí. Po třech hrách v aréně byli žáci pěkně unavení, avšak ještě před odjezdem domů si slíbili odvetu. Celá akce se uskutečnila především z důvodu zlepšení třídního kolektivu a také si žáci vybrali výlet jako dárek za vánoční šeky, které jim škola věnovala na Vánoce. Jako třídní učitelka osmáků musím žáky pochválit nejen za jejich nadšení pro hru, ale i za jejich chování během celé akce.

Mgr. Kateřina Bartošíková

Dne 22. 2. 2016 se naše VIII.třída zúčastnila třídního výletu. Jeli jsme do Brna na lasergame. Když jsme dorazili na místo, byli jsme všichni natěšení a nemohli jsme se dočkat, kdy si už zahrajeme. Z arény jsme odcházeli tak nadšení, že jsme si objednali i další hru navíc. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Vít Dolák (8. ročník)

Nahoru

Horizontal line

Barevný týden 22. 2. 2016 – 26. 2. 2016

1.3.2016

Již tradičně proběhla na naší škole akce s názvem Barevný týden. Před lety jsme začínali s tím, že se každý den děti oblékaly jeden týden do jiných barev, ale později jsme si vymýšleli různé obměny tak, aby byla takto akce stále zajímavá. Tento rok byl ve znamení povolání. Celý týden jsme tedy mohli na prvním stupni vidět policisty, lékaře, záchranáře, hasiče, ale i umělce a vědce. Ani některé paní učitelky nebraly nic na lehkou váhu, a tak děti například učila paní „doktorka“. Věříme, že se nám podařilo zpříjemnit a trochu zpestřit pobyt žáků na naší škole. Nejen, že jsme viděli krásné převleky, ale například páťáci si i zahráli na určitá povolání, a tak se skloubila hra i výuka. A to je naše heslo – Učit se hrou. Poděkování patří všem vyučujícím prvního stupně, kteří akci vymysleli, a také samozřejmě vám, rodičům, kteří jste se postarali o krásné převleky dětí.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zajímavá přednáška o koncentračních táborech

18.2.2016

11. 2. 2016 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili přednášky o koncentračních táborech. Přednášku připravil pan Jan Režňák, který se o problematiku koncentračních táborů zajímá dlouhodobě. Žáci se během výuky seznámili s řadou důležitých a podrobných informací o fungování systému koncentračních táborů. Pozornost byla věnována zejména táboru Osvětim a méně známému táboru Treblinka. Přednáška se konala již podruhé a myslím, že se opět těšila velkému zájmu žáků.

Mgr. K. Bartošíková

Nahoru

Horizontal line

3. února 2016 – Den primární prevence na 1. stupni

8.2.2016

O Sněhurce trochu jinak (1, 2. r.) - cílem tohoto programu bylo mladším dětem na 1. stupni přiblížit problematiku kouření formou pohádky. Po přečtení pohádky následovala diskuze, která zjišťovala, co dětem utkvělo v paměti, a při které se lektor vracel k informacím, které mohly být pro dětí přínosné. V programu pak následovaly aktivity, jež podporují upevnění těchto poznatků. Reflexe.

Prevence kouření (3. r.) - cílem bylo podat žákům, co nejvíce informací, které jim dávají možnost vytvořit si svůj vlastní názor a přístup. Zdůraznit nevýhody, které s sebou kouření tabákových výrobků nese. Program mapoval zkušenosti s tabákovými výrobky, sledoval školní klima a trávení volného času. Snažil se podpořit zdravé sebevědomí a sebedůvěru.

Netolismus (4., 5. r.) - cílem bylo žákům podat základní informace k tématu, upozornit na rizika při nadměrném ulpívání na virtuálním světě, při sdílení přílišného množství osobních informací apod. Snažit se popsat hranici mezi zdravě stráveným volným časem a netolismem a motivovat k smysluplnějšímu trávení volného času, podporovat sebedůvěru a sebevědomí žáků.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zápis do 1. ročníku, 4. 2. 2015

8.2.2016

Ve čtvrtek 4. 2. 2015 se na naší škole konal zápis do prvního ročníku školního roku 2016/2017. Tradičně bylo připraveno krásné odpoledne pro naše nejmenší kamarády. Žáci z prvního stupně pod vedením svých vyučujících předvedli krátký program, který byl ukončen hranou pohádkou O kohoutkovi a slepičce. Poté se děti rozdělily do skupinek a plnily úkoly, na kterých jsme se přesvědčili, jak zvládají například určit geometrické tvary, nebo namalovat obrázek. Také si zazpívaly, zatančily a zacvičily. Vše bylo ukončeno sladkým překvapením v podobě velkého dortu, který si určitě všechny děti zasloužily za svou snahu. Také obdržely dárky, které jim připravili jejich budoucí spolužáci. Letos se na náš zápis přijela podívat i paní inspektorka z ČŠI a byl jsem moc rád, že se jí také líbil. Děkuji všem vyučujícím, které se podílely na zdárném průběhu celé akce a také sponzorům, díky kterým jsme dětem mohli zakoupit velký dort.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Oznámení ředitele školy k přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2016/2017

5.2.2016

Oznámení naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pozvání předškoláků k zápisu do I. třídy

3.2.2016

27. ledna 2016 navštívili prvňáčci mateřskou školu za účelem pozvání předškoláků k zápisu do I. třídy, který se bude konat 4. února 2016. Budoucím školákům nejdříve děti předaly Večerníčka, kterého samy vyrobily. Poté jsme si všichni společně, i s p. učitelkami, zatančili taneček. Nakonec si spolu všechny děti hezky pohrály. Z pěkně stráveného dopoledne si prvňáčci odnesli hezké vzpomínky a krásné obrázky darované dětmi z MŠ.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Proslov k pololetní 2015/2016

1.2.2016

Vážení kolegové, milí žáci,

dovolte mi dnes, poslední den prvního pololetí školního roku 2015/2016, zhodnotit uplynulých pět měsíců z pohledu vedení školy. Při podepisování vysvědčení jsem si všiml, že mnohá jsou velmi pěkná, těch ne příliš vyvedených je podstatně méně. Na některých je místo známky uvedeno nehodnocen, a to znamená, že se tito žáci ještě budou muset snažit, aby si během měsíce známky doplnili a mohli dostat nová vysvědčení, již s hodnocením známkou. Někteří jste pracovali velmi pěkně. Naši prvňáčci obdrží za svou snahu a píli první krásná vysvědčení. Jejich jsou ta nejkrásnější na celé škole. Nejen proto, že jsou první, ale i proto, že jsou opravdu, i co se týče známek, výborná. Velmi si cením žáků druhého stupně, kterým se podařilo dostat samé jedničky, což není zrovna jednoduché. Srdečně blahopřeji k tak krásným výsledkům a věřím, že si vysoce nasazenou laťku ponesete nadále.

První pololetí bylo opět plné zajímavých akcí, které jsme si pro vás připravili. Rád bych pochválil devátý ročník, který zorganizoval krásnou akci s názvem Strašidelné putování. Také bych jim poděkoval za to, jak se příkladně starají o své prvňáčky. Všímám si a dokážu ocenit váš přístup. Připomněl bych všem ostatním třídám, že si mají připravit nějaký podobný program, nebo projekt pro své spolužáky. Těším se, s jakými novými nápady přijdete. Velmi dobře pracuje i žákovský senát, který se zapojil do zajímavé akce Škola pro demokracii. Vše podstatné o tomto projektu budete moci číst na nástěnce, která bude v suterénu školy. Akcí bylo opravdu mnoho. Nemohu zde všechny vyjmenovat, máte je zachyceny na webových stránkách školy. Můžete si nejen o nich přečíst, ale i zhlédnout krátká videa, například ze zahájení adventu na naší škole. Mezi ty nejvíce zdařilé projekty patřil opět letošní sběr, který neustále překvapuje množstvím nasbíraného papíru. Zde patří pochvala zejména dětem a rodičům z prvního stupně, někteří žáci z druhého stupně také nosí, ale třídy druhého stupně by se měly nad sebou a svým přístupem k akci trochu zamyslet. Výtěžek akce posloužil k zakoupení nové pergoly na školním dvoře. Další charitativní akce, již tradiční, byla letošní Tříkrálová sbírka. Deváťáci s osmáky dokázali vykoledovat rekordní částku, za to jim také patří dík. Na vaše přání byla objednána beseda s cestovatelem T. Kubešem, která se opět líbila. Vánoce jsme společně oslavili nazdobeným stromem školy a také jsme zasadili nový vánoční strom, který později nahradí původní. Další úspěšné akce byl například projekt Velká města ČR, kde jste zatím navštívili Ostravu, dále návštěva skanzenu ve Strážnici, ZOO v Brně, zajímavá akce Žáci baví žáky, Běh Boba Zháňala, projekt 72 hodin, Dýňobraní, exkurze k místím podnikatelům, sjezd žákovských parlamentů v Brně a mnoho dalších. Také jsme uspořádali školní kola olympiád z jazyků, dějepisu, zeměpisu, matematiky. Velký úspěch jsme zatím zaznamenali v dějepisné olympiádě, kdy náš žák M. Strýček postoupil až do krajského kola, budeme mu všichni držet pěsti, aby dokázal, že i malá škola uspěje mezi velkými. Zapojili jsme se do projektu Cizí jazyk hravě, na který jsme získali dotaci 200 000,- Mnozí z vás však podcenili význam tohoto projektu a nevyužili šanci, kterou od školy dostali. Již se nebudu více vracet k těm, kteří se na tuto formu studia, jak se říká, vykašlali. Vyzdvihl bych zde ovšem ty, kteří za dobu trvání projektu zaznamenali největší pokrok, což jsme zjistili z přiložených tabulek, které jsem obdržel. Jsou to tito žáci Jakub Kapina, Kryštof Oliver Mcleod, Jan Příborský, Viktor Toušek, Kristýna Lašková, Marie Konečná a Marie Koubová. Všem jmenovaným gratuluji a cením si jejich píle.

Deváťáci se připravují na přijímací zkoušky. Rád bych poděkoval vyučujícím, kteří budou doučovat žáky devátého ročníku k přijímacím zkouškám. Na tomto místě bych chtěl zejména našim nejstarším žákům, budoucím studentům, říci, aby si uvědomili, že jim vyučující věnují svůj volný čas bezplatně, místo toho, aby si odpočinuli, snaží se vám pomoci.

Dále bych rád upozornil všechny žáky, kteří mají nějaký kázeňský postih, ať již důtku nebo napomenutí, že by si měli uvědomit a zamyslet se nad svým chováním a začít nové pololetí s čistým štítem a lépe. Letošní kázeňská opatření se týkají zejména zapomínání, netýkají se nevhodného chování, a za to jsem rád.V prvním pololetí jsme se snažili opět zmodernizovat výuku, a tak již máte všechny třídy svůj vlastní dataprojektor, zatemnění. Dále obdrží tři třídy novou skříň. Byly opraveny nátěry dveří a vyšší stupeň vybaven novými umyvadly.

Školní dvůr prochází velkou změnou, a tak se již teď můžete těšit novou pergolou, novým workoutem, bude vybudováno pískoviště, ohniště, umělá závlaha s novým trávníkem, nové květináče pro výsadbu, zvířecí koutek.

Věřím, že oceníte, jak přistupujeme k vašim potřebám a nápadům, které se po domluvě snažíme realizovat, ale že také nebudete školní majetek ničit. Přísné postihy pak budou následovat po vědomém ničení toho, co má sloužit vám všem.

A na co se můžete těšit ve druhém pololetí? Po symbolech školy, které již máme, a to je vlajka a znak, přichází na řadu hymna. Rád bych nyní vyhlásil novou soutěž a to na slova školní hymny. Každá třída si udělá třídní kola soutěže, pak vyberou jednu báseň o škole, která bude reprezentovat jejich ročník. Zde bych poprosil o dohled nad třídními koly zástupce senátu. Komise z řad učitelů vybere tři nejlepší, no a poslední kolo bude na vás, opět budeme společně hlasovat. Hudbu nám pak vytvoří jeden tatínek našeho žáka, který je hudební skladatel. Třídní kola uzavřete nejpozději 26. 2. 2016.

Čekají vás výlety v rámci akce Velká města ČR, divadelní představení, muzikál, školní besídka, Noc s Andersenem, jarní prázdniny, pasování deváťáků. Je toho prostě hodně.

Deváťákům budeme samozřejmě držet pěsti při přijímacích zkouškách.

Děkuji všem pedagogickým pracovníkům školy za jejich práci, za to, že vás dovedli zdárně do konce prvního pololetí. Také pak samozřejmě provozním zaměstnancům. Mojí velkou oporou byla paní zástupkyně, které děkuji za kvalitní aktivní práci.

Nyní se dostávám k závěru, kde bych zveřejnil ty, kteří si již za první pololetí zasloužili ředitelskou pochvalu. Není jich mnoho, protože ředitelské pochvaly se dávají za mimořádné činy, výkony a spíše na konci školního roku.

Pochval třídního učitele je na škole mnohem více, ale o těch vás budou informovat třídní vyučující. Nechci již zdržovat. Užijte si jednodenních pololetních prázdnin a v pondělí se na vás všechny budu těšit a věřit, že i druhé pololetí bude úspěšné a nabité akcemi tak, jako pololetí první. Veškeré informace o škole si můžete přečíst a zhlédnout na webových stránkách školy.

Abych nezapomněl – dnes slaví své narozeniny Václav Kalužík z 6. ročníku, zítra Natálka Imrichová ze 4. ročníku, v sobotu Adam Zugar z 1. ročníku a v neděli Karolína Virágová ze 7. ročníku. Přejeme vše nejlepší.

A to je vše, co jsem vám chtěl říci. Jen nezapomeňte na název školního vzdělávacího programu – Škola základ života – a heslo naší školy – Učíme se pro život, ne pro školu.

Krásné jednodenní prázdniny

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

V Moravském Žižkově, 28. 1. 2016

Nahoru

Horizontal line

Zeměpisná olympiáda 2016, školní kolo

28.1.2016

Dne 26. 1. 2016 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, které se zúčastnil 8. ročník.

Po sečtení bodů se na 1. místě umístil Vítězslav Dušek, na druhém místě Matěj Čech a na třetím Michal Hubáček. První dva jmenovaní nás budou reprezentovat na okresním kole v Břeclavi.

Organizátor akce Ing. M. Kosová

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u chovatelky

27.1.2016

Ve středu 27. 1. 2016 navštívila pátá třída spolu s třídní vyučující chovatelku zakrslých králíčků paní Romanu Hrubou Sovovou, která žije v Kosticích. Děti si připravily otázky o chovu těchto krásných domácích mazlíčků a těšily se, co zajímavého se dozvědí a uvidí. Vše bylo naplánováno z toho důvodu, že si žáci za vánoční šek, který dostali od sponzorů školy, zakoupí právě zakrslého králíčka, který bude základem koutku přírody na naší škole. Paní Sovová byla velmi milá a vstřícná a dětem zodpovídala vše, co potřebovaly vědět. Čas utekl velmi rychle. Na zpáteční cestě se děti s paní učitelkou ještě stavily v cukrárně v Břeclavi a krásně tak ukončily zajímavou exkurzi. Chtěli bychom poděkovat paní Sovové za vstřícnost a zajímavé povídání, a také za jednoho králíčka, kterého nám věnovala. Dále děkujeme panu Frisovi, který sponzorsky vyrobí klec pro králíčky. Věříme, že dětem počáteční nadšení vydrží a budou se pečlivě starat o své nové kamarády.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo dějepisné olympiády

23.1.2016

Dne 18. 1. 2016 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády, jmenovitě: Michal Strýček, Marie Koubová a Vítězslav Dušek. Všechny žáky chválíme za reprezentaci školy. Velkého úspěchu dosáhl Michal Strýček, který byl nominován do krajského kola.

Kateřina Bartošíková

Nahoru

Horizontal line

Třídíme s Hantaláčkem - 2. sběrový den

19.1.2016

V pátek 29. 1. 2016 proběhne od 14.00 hodin 2. sběrový den v rámci akce Třídíme s Hantaláčkem.
Těšíme se na vaši hojnou účast.

Nahoru

Horizontal line

Zápis do 1. ročníku

15.1.2016
Zápis do 1. ročníku

Bližší informace se můžete dočíst v odkazu na těchto stránkách Zápis do 1. ročníku.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze do SOŠ a SOU v Hustopečích

15.1.2016

Ve čtvrtek 7. 1. 2016 jsme navštívili my žáci VIII. a IX. třídy SOŠ a SOU v Hustopečích.

Zástupci a žáci školy nám předvedli, jak probíhá hodina chemie a fyziky. V chemické laboratoři jsme si mohli vyzkoušet několik zajímavých pokusů, které nás všechny určitě zaujaly, v hodině fyziky jsme se seznámili s oblastí elektriky. Poté jsme se šli podívat do praktické učebny, kde se učí elektrikáři. Zástupce ředitele nám ukázal část školy a říkal nám, jaké má výhody jejich škola a jaké učební obory se na této škole vyučí a proč máme jít právě k nim na školu, kdybychom měli zájem. Exkurze se mi osobně líbila.

Natálie Gardášová, 8.r..

Nahoru

Horizontal line

Základní škola odstartovala advent

7.1.2016

Pro připomenutí krásné atmosféry je připraveno video zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva úřadu práce

6.1.2016

Dne 1. 12. 2015, IX. třída navštívila IPS Úřad práce Břeclav. Probírali jsme, podle čeho si máme vybrat střední školu, na co se máme zaměřovat při výběru. Vypracovávali jsme tzv. Zájmový test na počítači. Tento test je založen na tom, která práce by nás bavila. Nakonec si nás zavolali pracovnice IPS a probírali s námi výsledky zájmového testu.

T. Harvánek

Nahoru

Horizontal line

Žižkovský vánoční jarmark

4.1.2016

V úterý 22. 12. 2015 se uskutečnil na sóle před kulturním domem 1. Žižkovský vánoční jarmark. I naše škola se zúčastnila a svými výrobky zpestřila tuto zajímavou akci. Počasí organizátorům přálo, dětský soubor Žižkovjánek předvedl krásný program. Vánoční nálada a svařák provoněl předvánoční čas. Poděkování patří všem zúčastněným a hlavně organizátorovi, kterým byl dětský folklorní soubor Žižkovjánek. Další zajímavá akce hodna tradice.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

31.12.2015

Ve středu 6. 1. 2016 proběhnou třídní schůzky
1.stupeň - od 16.00 hod.
2.stupeň - od 16.30 hod.

Nahoru

Horizontal line

Zpívání u vánočního stromu školy 2015

28.12.2015

V pondělí 21. 12. 2015 jsme se již tradičně sešli všichni pracovníci školy a žáci v 11.00 hodin před vánočním stromem školy. Každá třída zazpívala koledu, kterou si připravila. Samozřejmě jsme je v tom my, ostatní, nenechali a zpívali jsme s nimi. Za písničku obdržela každá třída vánoční šek v hodnotě 400,- Kč, který bude sloužit k tomu, aby si sami žáci vybrali a zakoupili to, co by jim udělalo v jejich třídě největší radost. Tento způsob obdarování jsme zavedli již minulý rok a setkal se s dobrou odezvou. Patří se zde poděkovat hlavně sponzorům školy, díky nimž si můžeme takto děti podarovat.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Deváťáci zdobí…

28.12.2015

Letošní deváťáci nejen, že vyrobili další ozdoby na strom školy, ale také jen pomohli společně se svou třídní vyučující ozdobit. Samozřejmě jen spodní patra stromu, s těmi vyššími nám museli vypomoci pracovníci obecního úřadu s výsuvným žebříkem.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva ze SŠ Bosonohy

17.12.2015

Další škola, která se prezentovala nám, deváťákům, byla SŠ Bosonohy. Zástupce školy si připravil zajímavou prezentaci. Říkal nám, proč zrovna k nim na školu a jaké bychom měli uplatnění v případě, že bychom šli studovat právě k nim. Po prezentaci nám rozdal letáčky o střední škole, kdybychom měli zájem studovat na jejich škole. Nakonec nám pustil školní hymnu, kterou zpívali žáci školy. Myslím si, že většinu našich žáků to zaujalo. Mně osobně se to líbilo.

Filip Glodiak, 9. r..

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž školy - Malujeme Vánoce

8.12.2015

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Babiččina jídelna

8.12.2015

V prosinci nám paní kuchařky v jídelně vykouzlily krásnou vánoční výzdobu našich babiček. Z přiložených fotografií na vás dýchne vůně starých časů. V posledním týdnu nás čeká i stylový jídelníček složený ze starých receptů. Děkujeme opět za zajímavé zpestření.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Mikuláš ve škole

8.12.2015

Sice opožděně, ale přeci. V pondělí 7. 12. 2015 zavítal opět do školy Mikuláš se svými pomocníky. Všechny děti obdaroval malou sladkostí a zjistil, že na škole máme samé hodné žáky. Sice někteří na druhém stupni vystrkovali růžky, ale početná skupina velmi divokých čertů dokázala vše dát do pořádku. Poděkování patří opět našim deváťákům.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

3. rozsvícení vánočního stromu školy

6.12.2015

První adventní neděli 29. 11. 2015 proběhlo na naší škole již tradiční rozsvícení vánočního stromu školy. Letos byla tato akce spojena s pouštěním balónků, na kterých bylo připevněno vánoční přání dětí. Opět se sešlo mnoho hostů, i když počasí nám nepřálo a občas nás lehce pokropily i dešťové kapky. Nakonec ale vše dobře dopadlo, balónky vzlétly, slavnostní program před školou a rozzářený strom opět všechny svátečně naladily. Hosté si mohli prohlédnout novou pergolu a workout na školním dvoře. Byly připraveny i tradiční vánoční jarmarky. Tentokrát hned dva, ve školní jídelně a na školním dvoře. Třídy voněly sváteční atmosférou a slova chvály všechny utvrdila v tom, že vynaložená práce a úsilí došly svého cíle.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

30.11.2015

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den úterý 22. 12 2015.
Volný den byl vyhlášen z provozních důvodů (oprava hygienického zařízení ve třídách).
Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni mailem, zápisem do žákovské knížky.

Nahoru

Horizontal line

Břeclavský fortel

27.11.2015

Dne 12. 11. 2015 žáci devátého ročníku navštívili akci Břeclavský fortel s paní učitelkou Ivou Sovovou v Břeclavi. Na akci se nám představovaly firmy z okolí města Břeclav, Hustopeče a jiné. Byly tam firmy jako jsou GUMOTEX, Fosfa,.. Říkali nám i informace o tom jaké bychom potřebovali obory pro to abychom tam mohli někdy v budoucnu pracovat. Myslím si, že akce se všem líbila.

R. Dvořáček

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bible a my

27.11.2015
Bible a my - diplom

V okresním kole soutěže Bible a my obsadila žákyně 4. ročníku Tereza Maršálková krásné 2. místo. Blahopřejeme

Nahoru

Horizontal line

Dějepisná olympiáda – školní kolo

25.11.2015

23. 11. 2015 se konalo školní kolo dějepisné olympiády, téma: po stopách Lucemburků
Zúčastnili se žáci 8. a 9. ročníku.
Umístění:
1. místo - M. Strýček (z 80 bodů 71 získal)
2. místo - M. Koubová (69 bodů)
3. místo - M. Čech (68 bodů)
4. místo - V. Dušek (67 bodů)
5. místo - M. Hubáček (64 bodů)

První 3 postupují do okresního kola (pravděpodobně leden/únor 2016).

Zbytek žáků byl také úspěšný. Všichni žáci byli ohodnoceni v dějepise známkou 1 za znalosti daného období.

Mgr. K. Bartošíková

Nahoru

Horizontal line

Ozdoby na vánoční strom školy

23.11.2015

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 v hodině pracovních činností 9. třída společně s 8. vyráběli ozdoby na vánoční stromeček školy. Paní Maděřičová nám ukázala postup, který byl velice jednoduchý. Potřebovali jsme jen červenou stuhu, špendlíky, polystyrenový kruh a stříbrnou hvězdu. V konečné fázi vypadal výrobek velmi působivě. Netradiční pojetí hodiny nás velmi bavilo.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sběr

19.11.2015

Naše škola se zúčastnila sběru papíru s časopisem ABC Kupa papíru. Výsledky naleznete zde. http://www.abicko.cz/clanek/souteze-vyhodnoceni/18613/vyhodnoceni-souteze-kupa-papiru.html

Nahoru

Horizontal line

Exkurze v Moravském Žižkově

13.11.2015

Dne 5. 11. 2015 byli žáci 8. a 9. ročníku na exkurzi v kovářství u pana Přibyly v Moravském Žižkově. Pan Přibyla nám ukázal práci s kovem, jak se zpracovává např. rýč a motyka. Exkurze byla velmi naučná a zajímavá.

Nahoru

Horizontal line

Strašidelná jídelna

8.11.2015

Týden od 2. 11. do 6. 11. 2015 byl v naší jídelně přímo strašidelný. Vedoucí kuchyně z mateřské školy připravila „hrůzostrašný“ jídelníček, kde nechyběla například i omáčka hraběte Drákuly (rajská omáčka) nebo polévka Ducha z břucha (fazolová polévka). Ale nejen to, jak se říká, jí se i očima, a tak pracovnice kuchyně mateřské školy věnovaly svůj volný čas a vyzdobily nám krásně jídelnu. Reakce dětí byla úžasná a byla slyšet hned při vstupu. Toto velmi milé zpestření všechny moc potěšilo. O tom, že žákům chutnalo, svědčí i přiložené fotografie. Děkujeme pracovnicím, které se o tento zajímavý zážitek postaraly, a už se těšíme, co si na nás přichystají příště.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Strašení s gastronomickým koncem

8.11.2015

Dne 23. 10. 2015 pořádali žáci deváté třídy akci pod názvem Strašení s gastronomickým koncem. Akci jsme zahájili srazem u školy a poté se přemístili do Agrární. Děti se dostavily s kostýmy i bez nich. Celý první stupeň nejprve po skupinách obešel čtyři stanoviště s různými úkoly. Vyzkoušeli si skákání v pytli, napichování gumových žížal a jiné. Poté následoval táborák, který děti velmi potěšil. Mezitím polovina skupin odešla na strašidelnou stezku, kde na ně vyletěla strašidla různých podob. Hrstka dětí vypadala vyděšeně. Zato druhá polovina neměla téměř vůbec strach, ale i tak každý dostal malou sladkou odměnu. Děti si to náramně užily a odcházely spokojené.

Také bychom chtěli poděkovat paní Virágové za darované špekáčky.

(Marie Koubová)

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Logická olympiáda

3.11.2015

13. 10. 2015 se žáci naší školy účastnili logické olympiády. Do kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se zapojilo 20736 řešitelů, z toho v našem kraji 2748.

Zde jsou výsledky nejlepších řešitelů naší školy.

Nahoru

Horizontal line

Veletrh vzdělávání

21.10.2015

Dne 8. 10. 2015 jsme my, žáci 9. ročníku, navštívili s paní učitelkou Soňou Osičkovou Veletrh vzdělávání v Hodoníně. Tam se nám představili střední školy snad se všemi možnými obory. Středních škol bylo opravdu hodně a to jak z jihomoravského kraje, tak i z jiných krajů. Asi největší zastoupení měly školy s technickými obory, protože ty jsou dnes nejdůležitější. Sbírali jsme letáky s informacemi o školách a máme jich všichni hodně. Každý nám o své škole říkal, že je ta nejlepší, takže bude opravdu těžké si vybrat.

M. Strýček, 9. ročník

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala

21.10.2015

7. října jsme se opět s dětmi 1. stupně vydali na 17. ročník „Běhu Boba Zháňala“ do Hrušek. Vybraní žáci z 2., 3., 4. a 5. třídy odběhli svůj úsek štafetového běhu (173 m) s velkou vervou. Naši reprezentanti se ve velké konkurenci neztratili a získali 7. místo.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ředitelské volno

14.10.2015

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny 26. 10. a 27. 10. 2015.

Volné dny byly vyhlášeny z provozních důvodů.

Dálkový přístup je umožněn na www.zs-mzizkov.cz

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 17. 9. 2015.

Nahoru

Horizontal line

První sběr papíru – Třídíme s Hantaláčkem

14.10.2015

První sběrový den pro soutěž Třídíme s Hantaláčkem proběhne v úterý 20. 10. 2015 v 16. 15 hod. před budovou školy. Těšíme se na vaši hojnou účast.

Koordinátorka akce S. Osičková

Nahoru

Horizontal line

Den přírodních věd ZOO Brno

11.10.2015

Dne 6. 10. 2015 se vybraní žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili „Dne přírodních věd“ v ZOO Brno, který zde již třetím rokem pořádala pro základní školy Střední průmyslová chemická v Brně. Žáci získali na osmi odborných stanovištích od studentů spoustu zajímavých informací z rozličných přírodovědných oborů.

Formou soutěže plnili úkoly a odpovídali na zadané otázky s rozdílnou obtížností.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Důležitá informace ředitelství MŠ ke změně ve stravovacím systému pro strávníky MŠ a ZŠ

10.10.2015

Od října 2015 se zavádí internetové objednávání stravy. Na internetových stránkách si budete přihlašovat i odhlašovat stravu. Přihlásit se k odběru stravy lze pouze do výše zaplaceného kreditu. Je tedy potřeba zaplatit na účet MŠ 86‑1838270287/0100 předem. Plaťte stravné dopředu, před skončením měsíce a mějte na paměti, že převod finančních prostředků u některých bank trvá i několik dnů.

Podrobněji na stránce Jídelníček

Nahoru

Horizontal line

Podzim na dědině

1.10.2015

Dne 22. 9. 2015 se žáci 5., 6., 7. ročníku a žákyně přírodovědného kroužku ze 4. ročníku zúčastnili ve SKANZENU STRÁŽNICE programu pro školy „PODZIM NA DĚDINĚ“.

Seznámili se se sklizňovými pracemi na vesnici. Zhlédli praktickou ukázku vyorávání brambor koňským potahem a spoustu dalších praktických činností, jako např. čištění máku, šlapání zelí, lisování moštu, vaření povidel. V rukodělných dílnách si vyrobili panenku z makovic a vyzkoušeli si dekorativní techniku otiskování makovic a obrázky „malované mákem“. Program se žákům velice líbil.

Navštívili jsme i nádraží ve Strážnici. Zde žáci viděli nádražní budovu i vnitřní prostory zdobené lidovými motivy zdejší oblasti.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zajímavé přednášky cestovatele T. Kubeše

1.10.2015

17. 9. 2015 nás již poněkolikáté navštívil cestovatel Tomáš Kubeš tentokrát s tématem Evropa. Děti navštívily 14 evropských zemí. Od Norska, přes Anglii, Francii, Nizozemí, Španělsko, Švýcarsko, Itálii, Německo, Polsko, Litvu, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko až do Řecka. V každé zemi nás seznámil s největšími zajímavostmi, ke kterým přiřadil zajímavý příběh. Žákům se jako vždy přednáška velmi líbila. Vstupné bylo dětem uhrazeno ze sponzorských darů.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

29.9.2015

Ve čtvrtek 8. 10. 2015 se konají třídní schůzky - 1.st. - v 16.00 hod. , 2. stupeň.- v 16.30 hod.

Nahoru

Horizontal line

Dýňový den

28.9.2015

Jednou z prvních akcí nového školního roku bývá již tradičně Dýňový den. Letos se uskutečnil ve čtvrtek 24. září. 39 dětí z prvního stupně pracovalo se zápalem, vyřezaly a vyzdobily úžasná strašidla. Podpořit a hlavně pomoci přišli někteří rodiče, ale především deváťáci – patroni našich prvňáčků, kterých se zúčastnilo nejvíce. Hotová díla nyní zdobí prostranství před školou.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Nová telefonní čísla

14.9.2015

Telefon - pevná linka: 519 346 107
Telefon - mobil ředitelna: 702 177 437
Telefon - mobil sborovna: 725 590 216
Telefon - mobil družina: 725 590 217

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž

10.9.2015

Vítězné práce výtvarné soutěže "Nakresli Pannu Marii".

Nahoru

Horizontal line

Výuka plavání

9.9.2015

Výuka plavání 2. a 3. ročníku začíná v pondělí 14. 9. 2015. Odjezd žáků od školy v 7. 45 hodin.

Nahoru

Horizontal line

Informace o přesunu odpoledních hodin TV

4.9.2015

Informujeme o přesunu odpoledních hodin TV pro chlapce 8. a 9. tříd a děvčata 6.,7.,8. a 9. tříd.

Výuka bude probíhat v příslušný den od 14:10 do 15:40.

Mgr. Stanislav Haňka

Nahoru

Horizontal line

Zahájení školního roku 2015/2016

1.9.2015

V úterý 1. 9. 2015 jsme společně zahájili před budovou školy nový školní rok. Přivítali jsme nové pedagogy i nové spolužáky, kteří k nám přišli. Nechybělo pasování prvňáčků, tentokrát jich je rekordní počet a to 18. Počasí nám přálo, sluníčko pálilo, ale prázdniny jsou již za námi a čeká nás mnoho nových zážitků ve školních lavicích. Přejeme všem krásný nový školní rok 2015/2016.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhodnocení nej akcí školního roku 2014/2015

2.7.2015
 • 1. místo Oslavany – Permonium
 • 2. místo Výlet Liberec
 • 3. místo Planetárium Brno
 • 4. místo Technické muzeum Brno

Děkujeme všem za hlasování!

Nahoru

Horizontal line

Návštěva Hvězdárny a planetária v Brně

2.7.2015

V pátek 19. 6. 2015 navštívil celý druhý stupeň planetárium v Brně. V sále digitária jsme se nejdříve seznámili s naší hvězdnou oblohou, viděli jsme nejznámější souhvězdí letní oblohy, dozvěděli jsme se jak poznat hvězdu od planety, i když na první pohled vypadají na noční obloze stejně. Poté jsme zhlédli film s názvem Úsvit kosmického věku, program o historii pozemské kosmonautiky. V něm jsme se dozvěděli vše o cestách do vesmíru od cest prvních umělých družic až po prvního člověka na Měsíci. Na konci byly nastíněny možnosti, které nás ve vesmírném cestování čekají v budoucnosti.

Nahoru

Horizontal line

Den dětí

19.6.2015

1. června slavíme Den dětí – tuto tradici dodržujeme i na naší škole. Vždy pořádáme místo vyučování nějakou akci. Nejinak tomu bylo i letos. Po několika letech olympiády v netradičních disciplínách jsme si řekly, že by to chtělo nějakou změnu. Proto jsme pro děti připravily výlet lodí. V pondělí 1. června jsme se kolem deváté nalodili na dvě lodě v areálu Nad Splavem a vyrazili směr Janohrad. Cestu jsme si užívali – sluníčko se na nás usmívalo, kolem řeky samá zeleň a všude klid jen s cvrlikáním ptáků. U vody, jak známo, vyhládne, tak jsme brzy zjišťovali, co nám maminky dobrého zabalily s sebou. Po hodinové plavbě jsme dorazili k Janohradu. Tady jsme se vyřádili, snědli další část svačinky a také samozřejmě utratili penízky za různé dobroty. Další částí byla procházka lesem. Prvňáčci vyrazili ostrým tempem, až museli být trošku zpomaleni, a proto se ani starší nesměli nechat zahanbit. Za tři čtvrtě hodiny jsme dorazili do lednického parku. Sluníčko už dost pálilo, tak se naší zastávkou stala jasně cukrárna. Občerstveni zmrzlinou a nanuky jsme si trošku odpočinuli. Pak, rozděleni na dvě skupiny, jsme se různými směry vydali k domovu. Možná trošku unaveni, ale jistě spokojeni, jsme si užili pěkný den.

Mgr. R. Rebendová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Hlasování o nejúspěšnější akce šk. roku 2014/2015

17.6.2015

Hlasování je připraveno zde.

Nahoru

Horizontal line

Nejlepší v republice!

15.6.2015

Obrovského úspěchu dosáhl na květnové národní soutěži ve hře na lidové nástroje Tadeáš Tomšej. Mezi nejmladšími účastníky v sólové hře na cimbál obsadil první místo a stal se tak nejlepším cimbalistou své věkové kategorie v České republice. Přes okresní kolo konané v Břeclavi, krajské kolo ve Veselí nad Moravou až do republikového kola přesvědčoval odbornou porotu skladbami od J. Ch. Bacha, Jarmily Mazourové nebo Stanislava Macha. Pod vedením své učitelky Kristýny Osičkové tak zažil vítěznou premiéru v soutěži, která se koná pouze jednou za tři roky. Malý cimbalista, který na tento nástroj hraje pouhé dva roky, tak výtečně využil svůj talent, píli a hodiny tvrdé práce. Z Moravského Žižkova jsme měli ještě jednu reprezentantku a to Kláru Nešporovou, která se účastnila soutěže v 5. kategorii. V okresním kole skončila na krásném 1. místě (bez postupu). Poděkování patří taktéž jejich učitelce a rodičům. A my můžeme být rádi, že máme v obci tak skvělé a nadějné hudebníky, kteří snad nadále budou svou hudbou rozdávat radost všem kolem nás.

Nahoru

Horizontal line

Světový šampionát v Chorvatsku

14.6.2015

S tanečním studiem N.C.O.D. jsme z Piešťan postoupili na světový šampionát WORLD DANCE MASTER 2015 do Poreče, který se konal 20.5. - 24.5. 2015. Postoupila také taneční skupina E.M. Dancers z Břeclavi. Všichni jsme pilně trénovali a taky se to vyplatilo. Vybojovali jsme dvě 1. místa, jedno 3.místo, tři 4.místa a jedno 8.místo. Z Moravského Žižkova se zúčastila Kateřina Navrátilová, Zdeněk Král a Veronika Krejčí. Chceme moc poděkovat všem sponzorům ze Žižkova, kteří nám pomohli splnit si náš největší sen.

Jsou to :
Obecní úřad Moravský Žižkov, Farma R.V., VeSt SERVIS, Autobaterie Jaromír Haluza, Autoservis Václav Krejčí, Restaurace Maděřič, Zemědělská výroba Roman Cabala, Pan Král - masáže, Pivovar Moravský Žižkov, Olga Babičová - výroba trubiček a koláčků, Ing. Pavel Vojnovský,Bednařík a mnoho dalších téměř z celého okresu.
Děkujeme!!!

Veronika Krejčí

Nahoru

Horizontal line

Nový květinový záhon

10.6.2015

V pátek 5. 6. 2015 vznikl díky žákům 4. a 5. ročníku krásný květinový záhon přímo před vchodem do budovy školy. Rostliny se nám podařilo sponzorsky získat od firmy Zahradnictví Malinkovič, za což moc děkujeme.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní atletická olympiáda - 7. ročník

2.6.2015

Dne 29. 5. 2015 proběhl na naší škole již 7. ročník školní atletické olympiády, kde ale soutěžili jenom žáci II. stupně. První stupeň naší školy se letos rozhodl pro výlet. Závodilo se v areálu TJ Moravský Žižkov a to v následujících disciplínách - běhu na 60 m, hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí, skoku z místa a vytrvalostními běhy.

Za krásného slunečného počasí dosáhli žáci mnoha výborných výsledků a ukázali tak, že nedávný zisk dvaceti medailí (Atletické přebory Podluží) nebyl rozhodně náhodný. Mnoho žáků si zde vytvořilo své osobní rekordy v několika disciplínách.

Letošní ročník přivítal již podruhé i žáky ze stacionáře Vlaštovka Hodonín, kteří také soutěžili společně s našimi žáky. Házeli kriketovým míčkem, skákali do dálky, běhali a v neposlední řadě i vydatně povzbuzovali naše dívky i kluky. Koordinátorem jejich účasti byla výchovná poradkyně naší školy Mgr.I. Sovová. A nakonec přišla dlouho očekávaná chvíle - předávání medailí.

Rozhodčími na jednotlivých disciplínách byli opět všichni pedagogové II. stupně a o celou přípravu se staral p. uč. Mácsai.

Děti odcházely domů spokojené, plné dojmů a většina i s medailemi na krku. Každý žák naší školy včetně stacionáře obdržel navíc malé občerstvení.

Mácsai Zdeno

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Květinový den

28.5.2015

Český den proti rakovině se letos uskutečnil ve dvou dnech, protože Liga proti rakovině slaví 25. výročí založení. Sbírku tedy uskutečnili společně žáci 8. a 9. ročníku. Třináctého května 2015 proběhla v Moravském Žižkově, kde má tato akce již mnohaletou tradici a vybrali částku 10 608,- Kč a další den vyjeli do Velkých Bílovic, kde tamní občané přispěli sumou 6 736,- Kč. Všude se žáci setkali se vstřícným přístupem všech lidí.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory Podluží - Lanžhot - 25. - 26. 5. 2015

28.5.2015

Vybraní žáci naší školy se pod vedením p.uč. Mácsaie připravovali a zúčastnili dalšího atletického klání v Lanžhotě.

Letos nás reprezentovalo celkem 26 žáků (15 I. st.+ 11 II. st.) v kategoriích 1. - 9. třída ZŠ. Bylo vybráno více žáků (31), ale úplně na poslední chvilku se bohužel pro zdravotní potíže omluvili Dolák Václav, Dolák Vítek, Krejčí Veronika, Krunčík Daniel a jenom pár dnů předem Nešporová Klára. Nahradit je, vybrat a natrénovat jiné žáky již bylo nemožné.

První den soutěžení poznamenal silný nárazový vítr, druhý den naopak vytrvalý déšť. Právě pro déšť byla vytrvalost ve všech kategoriích kratší (jenom 600 m) a skok daleký byl dokonce úplně zrušen.

Naši, ale i všichni reprezentanti, tak přišli o možnost zisku dalších medailí. Chlapci a děvčata se soupeřů z mnohem větších škol (startovalo 8 škol - první den 265 a druhý asi 150 žáků) nezalekli a i ve značně oslabené sestavě bojovali ze všech sil.

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Noc s Andersenem

18.5.2015

Ve čtvrtek 7. 5. 2015 se uskutečnil 3. ročník akce nazvané Noc s Andersenem, která je organizována na podporu dětského čtenářství.

K příležitosti 100. výročí od narození Jana Drdy, si paní učitelky 1. stupně připravily pro děti krátký program o tomto významném prozaikovi. Poté následovala návštěva knihovny, kde pan ředitel navodil tajemnou atmosféru a přitom dětem četl strašidelné pohádky. Nesmělo chybět večerní opékání špekáčků na školním dvoře a noční stezka odvahy, kterou nakonec všichni zvládli. Kolem půlnoci děti ulehly do svých spacáků v tělocvičně školy a prožily tak neobyčejný a velmi zajímavý večer. Celá akce byla zakončena ranní snídaní na školním dvoře.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vzdělávací zájezd ZŠ TGM Moravský Žižkov 4. 5. - 7. 5. 2015 - Liberec

11.5.2015

Tento vzdělávací a poznávací pobyt absolvovalo celkem 31 žáků II. stupně naší školy. Velmi pěkné ubytování bylo zabezpečeno na penzionu Lumka nedaleko Liberce, který se nachází uprostřed trojúhelníku - Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj. Areál kolem penzionu nabídl sportovní vyžití (basketbal, volejbal, nohejbal), ale i menší travnaté hřiště na kopanou. Hlubokým zážitkem pro děti byl určitě výlet na JEŠTĚD, který leží jihozápadně od Liberce a je nejvyšším vrcholem Ještědsko-kozákovského hřbetu. S prominencí 517 metrů (převýšení od sedla v Jeřmanicích, které ho odděluje od Jizerských hor) jde o jedenáctou nejprominentnější horu v Česku. Na vrcholu se nachází známý televizní vysílač v technicistním architektonickém stylu; v dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Na Ještěd vedou lanovky, na svazích je lyžařské středisko. Masiv Ještědu je od roku 1995 součástí Přírodního parku Ještěd (93,6 km²). Na Ještěd jsme se vezli lanovkou, z Ještědu šli pak pěšky. Po cestě dolů jsme si dokonce užili i zimní radovánky v podobě pravé a nefalšované koulovačky, do které se zapojili úplně všichni.

Neopakovatelným a užitečným zážitkem byla pak návštěva IQ PARKU LIBEREC. Naši žáci si postupně v 11 expozicích (Vodní svět, Živly, Člověk, GEO, Věda v domě, Sexmisie...) zopakovali učiva všech vyučovaných předmětů. Potkali jsme tam prvního a jediného humanoidního robota v ČR, mimo jiné zažili nefalšovaný kosmonautický výcvik, viděli ohnivou bouři i tanec blesků. Každý si vše mohl ověřit a vyzkoušet sám na vlastním těle. Byl zde prostor i na relaxační hry a zábavu.

Dalším vzdělávacím programem byla exkurze do výrobny korálků a dekoračního skla paní Laurinové- Veselá světýlka. Tato firma se zabývá výrobou a prodejem nejenom korálků a dekorativního skla, ale i Vánočních a Velikonočních ozdob, svícnů, olejových lamp a jiných dekoračních prvků ze skla SIMAX. Chlapci i dívky si zde mohli dokonce vlastnoručně vyrobit svoje výrobky, které si pak odnesli domů.

Na samotném penzionu proběhlo mnoho sportovních i vědomostních soutěží, ale byl zde prostor i pro zábavu a společné pobavení. Nikdo z nás určitě nezapomeneme na soutěže ve zpěvu a tanci. Tanec "Makarena" pobavil opravdu všechny a dostal do "varu" i samotné pedagogy.

Na závěr celého pobytu proběhlo vyhodnocení všech soutěží a her, celého zájezdu, ale i pořádku a chování. Vše proběhlo bez kázeňských přestupků. Menší chybičky se sice sem-tam vyskytly, ale byly vyřešeny ihned a v klidu.

Za přípravu, organizaci a dozor patří poděkování hlavně paní učitelkám Pekárkové, Bartošíkové, dále paní učitelce Sovové. Vedoucím celého zájezdu byl Mácsai Zdeno.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Volíme vlajku školy

10.5.2015

V rámci projektu Naše škola vybíráme letos vlajku školy. V loňském roce jsme již vybrali znak školy. Hlasování jsme tentokrát volili elektronickou volbou. Kliknutím na přiložený odkaz a zaškrtněte příslušné číslo vlajky. Děkujeme za váš hlas.

Hlasování je připraveno zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo - vybíjená, Lanžhot 29. 4. 2015

1.5.2015

Vybíjená byla dalším sportovním turnajem, na který se naši žáci čtvrté a páté třídy pod vedením p. uč. Mácsaie poctivě připravovali. Trénování se vyplatilo. Naše družstvo bojovalo ze všech sil, i když udělalo menší chybičky. Nejdříve jsme porazili ZŠ Týnec vysoko 13:5, pak přišla prohra se ZŠ Tvrdonice 8:11. V dalším velmi tvrdém zápase vyhráli nad domácí ZŠ Lanžhot 12:10, ale v posledním svém dnešním vystoupení podlehli ZŠ Hrušky 2:9. CELKOVÉ III. místo je velmi pěkným výsledkem.

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme a gratulujeme.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Technické muzeum - výstava

23.4.2015

16. 4. se žáci páté až deváté třídy zúčastnili výstavy věnované 1. světové válce v Technickém muzeu v Brně. Výstava se věnovala tématu techniky a zbraní - jejímu vývoji a využití na válečných frontách. Žáci se mohli blíže seznámit s životem v zákopech během 1. sv. války.

Výstava byla využita jako doplnění hodin vlastivědy a dějepisu a také jako připomínka výročí: 100 let od vypuknutí 1. sv. války (v roce 2014) - výročí se věnoval celostátní projekt Velká válka. Zejména mladší žáci se z výletu vrátili nadšení.

Odkaz na výstavu:
http://www.technicalmuseum.cz/vystavy/informace-o-vystav-velke-valky-1914-1918-v-technickem-muzeu

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž - Postava z Večerníčku

23.4.2015

Podrobnosti naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Hodnocení největších sportovních úspěchů a akcí školy za období 2008 - 2015

23.4.2015

Výuce TV, sportovním kroužkům v rámci školního klubu i individuálnímu sportovnímu vývoji jednotlivce se na naší škole věnuje již více let velká pozornost. Je zde mnoho talentů, které pod vedením p. uč. Mácsaie i ostatních učitelů již 7 let poctivě a svědomitě trénují na různé sportovní akce. Odrazem výborné přípravy jsou pak výsledky při reprezentaci žáků naší školy, když každým rokem dosahují lepších a lepších výsledků.

Jsme sice malá škola, ale dokážeme se prosazovat na úrovni mistrovství kraje a dokonce i republiky. Mistrem ČR a později jejím reprezentantem na mezinárodních závodech v hodu kriketovým míčkem se stal žák naší školy Sláma David, dále vévodíme hodnocení celého Jihomoravského kraje v plnění disciplín druhého ročníku celostátní soutěže Sazka olympijského víceboje, kde žáci dosáhli v porovnání se žáky škol celé České republiky opravdu pozoruhodných výsledků. Mezi největší úspěchy bezesporu patří i stále se zlepšující bilance získaných medailí na atletických přeborech Podluží (Lanžhot) - nejdříve 11, pak 15, 19, 22 a v minulém roce dokonce 25 medailí!

Žáci naší školy však vybojovali množství dalších ocenění. Několik 1. - 3. míst na okresní i okrskové úrovni hlavně ve fotbalových soutěžích (v hale i velké kopané jako je Coca Cola Cup, Mcd Cup), florbalu, přespolním běhu, šplhu, vybíjené i štafetovém běhu Boba Zháňala. V neposlední řadě je každoročně významnou sportovní událostí naší školy ATLETICKÁ OLYMPIÁDA. Letos budeme chystat již 7. ročník. Rozhodčími na jednotlivých disciplínách jsou vždy všichni pedagogové a o celou přípravu a organizaci I. a II. stupně se společně starají p. uč. Mácsai a p. uč. Rebendová. Loňský ročník přivítal i žáky ze stacionáře Vlaštovka Hodonín, kteří také soutěžili společně s našimi žáky. Koordinátorem jejich účasti byla výchovná poradkyně naší školy p. uč. Sovová. V této tradici hodláme pokračovat i další léta.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo v minikopané - Břeclav 20. 4. 2015

23.4.2015

Hrálo se na umělé trávě MSK Břeclav. Naši kluci odjeli nakonec reprezentovat pod vedením p. uč. Mácsaie jenom s devíti hráči - Zabloudil Ondřej, Virág Andrej, Dolák Václav, Zounek Tomáš, Kunč Erik, Dvořáček Robert, Kvita Martin, Kunický Bronislav, Tetur Bruno. Hoši se snažili a neprohráli ani jeden zápas. Obě utkání vyhráli na pokutové kopy. V tom druhém dokonce vedli nad Kupkovou Břeclav už 4:1, mohli přidat další góly, ale nakonec bohužel jenom remizovali a tak přišli o celkové první místo a postup do okresního kola.

CELKOVĚ OBSADILI II. MÍSTO

Děkujeme za vzornou reprezentaci

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Matematický klokan

18.4.2015

Kategorie CVRČEK (2. + 3. ročník)

Žáci dostali přiděleno 18 bodů, mohli získat nejvýše 90 bodů.

2. ročník

1. místo: Jan Příborský (66 bodů)
2. místo: Viktor Toušek (57 bodů)
3. místo: Jakub Bůšek (48 bodů)

3. ročník

1. místo: Jana Bartošová (59 bodů)
2. místo: Jan Přibyla (50 bodů)
3. místo: Tereza Tománková (47 bodů)

Kategorie KLOKÁNEK (4. + 5. ročník)

Žáci dostali přiděleno 24 bodů, mohli získat nejvýše 120 bodů.

4. ročník

1. místo: Marie Konečná (59 bodů)
2. místo: Gabriela Osičková (49 bodů)
3. místo: Lucie Frisová (46 bodů)

5. ročník

1. místo: Ondřej Bartoš (71 bodů)
2. místo: David Střelský (69 bodů)
3. místo: Lukáš Moudrý a Matěj Osička (64 bodů)

Kategorie BENJAMÍN (6. + 7. ročník)

Žáci dostali přiděleno 24 bodů, mohli získat nejvýše 120 bodů.

6. ročník

1. místo: Veronika Krejčí (47 bodů)
2. místo: Martin Velička a Karolína Virágová (44 bodů)
3. místo: Markéta Štrublová (43 bodů)

7. ročník

1. místo: Vít Dolák (67 bodů)
2. místo: Vítězslav Dušek (60 bodů)
3. místo: Jakub Juráň (53 bodů)

Kategorie KADET (8. + 9. ročník)

Žáci dostali přiděleno 24 bodů, mohli získat nejvýše 120 bodů.

8. ročník

1. místo: Zdeněk Král (53 bodů)
2. místo: Robert Dvořáček (49 bodů)
3. místo: Martin Kvita a Michal Strýček (47 bodů)

9. ročník

1. místo: Andrej Virág (51 bodů)
2. místo: Lucie Kunická a Petr Valášek (33 bodů)
3. místo: Erik Kunč a Lenka Uhlíková (31 bodů)

Nahoru

Horizontal line

Recitační soutěž

16.4.2015

V úterý 14. 4. 2015 se uskutečnila již tradiční akce 1. stupně - recitační soutěž. V prostorách školní družiny jsme strávili hodinku plnou pěkných básniček. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Všichni soutěžící se snažili a hezky přednášeli. Proto bylo pro porotu těžké, vybrat ty nejlepší.

 1. kategorie - žáci I. třídy:
  1. místo: Michalica Václav
  2. místo: Bartoš Pavel
  3. místo: Navrátilová Sofie

 2. kategorie - žáci II. a III. třídy:
  1. místo: Maděřič Adam
  2. místo: Lašková Kristýna
  3. místo: Osičková Sára

 3. kategorie - žáci IV. a V. třídy:
  1. místo: Bartoš Ondřej
  2. místo: Konečná Marie
  3. místo: Osička Matěj

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na další setkání s básničkami příští rok.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Jídelníček

16.4.2015

V týdnu od 13. do 17. 4. 2015 čekalo na žáky naší školy překvapení. Na základě hlasování o nejoblíbenější jídlo ve školní jídelně a naše přání, vytvořila paní ředitelka mateřské školy Sluníčko speciální jídelníček z těchto jídel. Žáci si mohli vychutnat například své oblíbené kuře s rýží, sekanou s bramborovou kaší, ale také nově pizzu, nebo hranolky, o které si psali snad nejvíce. Navázali jsme tak na akci z loňského roku, kdy nám také školní jídelna připravila podle našich přání týden oblíbených jídel.

Rádi bychom paní ředitelce a pracovníkům školní jídelny poděkovali za zajímavé zpestření našeho jídelníčku.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

10.4.2015

Ve čtvrtek 16. 4. 2015 proběhnou třídní schůzky (16:00 - 1. stupeň, 16:30 - 2. stupeň).

Nahoru

Horizontal line

Zatmění

2.4.2015

V pátek 20. 3. 2015 mohli žáci pozorovat částečné zatmění Slunce. Měsíc začal překrývat Slunce po půl desáté dopoledne. Největší část Slunce (kolem 75%) byla zakryta kolem třičtvrtě na jedenáct, kdy většina tříd tento jev pozorovala venku pomocí svářečských sklíček.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

165. výročí narození T. G. Masaryka

29.3.2015

Podrobnosti naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výrobna svíček

27.3.2015

Dne 10. 3. 2015 navštívili žáci1., 2. a 3. ročníku naší školy výrobnu svíček Krejčí a Krejčí v naší obci. Po příchodu jsme se rozdělili na dvě skupiny. První a druhá třída šla do svíčkárny a třetí třída se šla podívat na ovečky a kozy. Z domu si přinesly děti suché pečivo na krmení. Po necelé hodině se obě skupiny vyměnily. Pan Krejčí vysvětlil dětem, čím se firma zabývá. Předvedl stroje, kde se vyrábí svíčky - čajové, válcové, plovoucí a hřbitovní. Poté dětem ukázal, jak se vyráběly svíčky dříve a děti si mohly touto metodou sami svíčku vyrobit. Nakonec všechny děti dostaly pěkný dárek na památku. Celá akce se všem moc líbila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Fantom opery - 21. března 2015

27.3.2015

Fantom opery je muzikál. Jedná se o hudebně-divadelní adaptaci slavné literární předlohy věhlasného autora Gaston Lerouxe.

Celé představení bylo velmi krásné a bylo poznat, že jde o nejdražší muzikál v české republice. Podívaná opravdu stála za to. Během představení jsme měli pocit, že jsme přímo v dobové pařížské opeře. Zajímavé bylo, že spoustu scén začínalo přímo mezi diváky v hledišti. Velmi krásné byly kostýmy a paruky. Dále nás zaujaly triky, kterých bylo během představení spousta. Nejefektnější byl asi obrovský lustr, který nad námi spadl k zemi. Z představení jsme se vrátili ve 21 hodin, všichni spokojení a naladěni na další představení.

Martina Kristová

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo v halové kopané - Břeclav

27.3.2015

Podrobnosti naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Naši žáci úspěšně reprezentují i ve světě

25.3.2015

Žáci naší školy Veronika Krejčí a Zdeněk Král se zúčastnili taneční soutěže se svým tanečním studiem N.C.O.D. Ve formacích obsadila V. Krejčí 1. a 3. místo a Z. Král 4. místo. Oba dva postupují se svou taneční skupinou do světového finále, které se uskuteční v létě v Chorvatsku. Blahopřejeme a držíme pěsti!!!

Dance star

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo v halové kopané - Břeclav - březen 2015

24.3.2015

Podrobnosti naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Žáci učí žáky

24.3.2015

Dne 19. 3. 2015 si žáci 9. ročníku naší školy v rámci projektu „Žáci učí žáky“ na téma „Lidské tělo“ mohli vyzkoušet, jaké to je, učit své patrony jako učitelé.

Pod vedením p. uč. Mácsaie se připravovali v hodinách INF. Vytvořili prezentaci a připomínky k celé vyučovací hodině.

V hodině zapojili do výuky všechny děti. Žáci je naučili části těla a zahráli si s nimi různé hry.

Děti byly občerstveny ovocem a sladkostmi. Na konci hodiny jim ještě žáci rozdali tajenky se zábavným kvízem.

Projekt byl pro děti zajímavý, naučný a odnesly si mnoho zajímavostí.

Lucie Kunická, 9. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Beseda se starostou naší obce

22.3.2015

V pátek 6. 3. 2015 se uskutečnila na naší škole v rámci výuky Výchovy k občanství a ke zdraví (vyučující p. uč. Mácsai) ve spolupráci se školním senátem (p. uč. Sovová) beseda s panem starostou obce Moravský Žižkov Josefem Osičkou. Pro všechny žáky druhého stupně byla tato akce velkým přínosem. Rozšířili si vědomosti o probíraném učivu a dozvěděli se mnoho informací o fungování obecního úřadu, zastupitelstva, rady a záměrech obce v příštím období. Žáci se také měli možnost zeptat na vše, co je zajímalo.

Pan starosta dětem na jejich všetečné otázky ochotně odpovídal. Byli jsme moc rádi, že nás navštívil a tímto bychom mu chtěli poděkovat a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Informace k zájezdu na muzikál Fantom opery, 21. 3. 2015

11.3.2015

Fantom opery - GOJA Music Hall, Praha 7 - Výstaviště

Termín: 21. 3. 2015
Odjezd: 9. 00 hod. od ZŠ Moravský Žižkov
Začátek představení ve 14. 00 hodin.
Délka představení i s přestávkami 2.45 hod.
Předpokládaný příjezd kolem 21. hodiny k ZŠ Moravský Žižkov

Nahoru

Horizontal line

Jídelníček na přání

4.3.2015

V únoru proběhla na škole anketa tříd o nejoblíbenější jídla školní jídelny. Zástupci žákovského senátu informovali své spolužáky a spolu se svými třídními učiteli vybrali ta nej jídla. Každá třída si vybrala ta svá, která jim v jídelně nejvíce chutnají. Po sečtení výsledků hlasování jsme navrhli vedoucí školní jídelny, aby žákům připravila týden oblíbených jídel. Děkujeme tímto ředitelce mateřské školy za vstřícnost a ochotu.

Nahoru

Horizontal line

Beseda - Mgr. K. Haraštová – Policie ČR, Břeclav - 20. 2. 2015

27.2.2015

Dne 20. Února 2015 naši školu navštívila tisková mluvčí Policie ČR, Břeclav Mgr. K. Haraštová. Program byl určen pro žáky šesté až deváté třídy v rámci výuky VOZ. Žáci se seznámili s aktuálními problémy dneška, šikanou, kyberšikanou a také, jak těmto nešvarům předcházet. Paní policistka nám všem předvedla velmi zajímavou prezentaci, kterou doplňovala různými případy a zážitky, mimo jiné i z vlastní praxe. Na závěr ochotně odpovídala na všechny otázky, kterých bylo opravdu hodně. Žáci ji i proto na závěr besedy hlasitě zatleskali.

Moc děkujeme.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Jak vznikají hvězdy, aneb žižkovští hvězdáři

20.2.2015

V úterý 17. 2. 2015 proběhl na naší škole vzdělávací pořad s názvem „Jak vznikají hvězdy, aneb žižkovští hvězdáři“.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva chemické školy v Brně

19.2.2015

Dne 12. 2. 2015 se žáci 8. a 9. ročníku pod vedením p. uč. M. Kosové a p. uč. K. Bartošíkové zúčastnili exkurze pořádané na Střední průmyslové škole chemické v Brně. Během dopoledne si žáci prohlédli školu, podívali se do vybraných učeben a místní studenti jim předvedli praktickou výuku v chemické laboratoři. Žáci měli možnost blíže se seznámit s chodem moderní střední školy. Dále jsme mohli vidět vybavenou školní knihovnu, studovnu s půjčovnou odborné literatury, počítačovou učebnu i netradiční místnost pro posezení se školním psychologem.

Exkurze byla vhodným a aktuálním doplňkem - v době, kdy žáci řeší výběr střední školy.

K. Bartošíková, M. Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo ve šplhu na tyči - Břeclav 18. 2. 2015

19.2.2015

I letos se žáci naší školy na tento závod poctivě připravovali pod vedením p. uč. Mácsaie. Školu nakonec odjeli reprezentovat - Uhlíková Lenka, Dolák Václav, Virág Andrej a Zounek Tomáš (všichni 9. roč. ). Získali jsme dvě "bramborové" medaile.

V jednotlivcích získala Lenka Uhlíková ve své kategorii 4. místo z 15 závodnic a v kategorii starších žáků družstvo našich výše uvedených deváťáků získalo taktéž 4. místo z celkového počtu 12 škol.

Za vzornou reprezentaci naší školy děkujeme.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Klima školy 2015

16.2.2015

V měsíci lednu proběhla na naší škole anketa s názvem Klima školy. Žáci se mohli vyjádřit k jednotlivým aspektům života na naší škole. Výsledky jsou zajímavé a poslouží k dalšímu zkvalitnění naší práce.

Podrobnosti naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Konverzační soutěž AJ, okresní kolo - 11. 2. 2015

13.2.2015
hubacek diplom

Ve středu 11. 2. 2015 se v Břeclavi konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyku. Naši školu z důvodu nemoci reprezentoval pouze jediný žák, a to Michal Hubáček ze 7. ročníku. Sice byl jediný, ale důstojně obstál v tvrdé konkurenci. Obsadil krásné 3. místo. Srdečně mu blahopřejeme a jsme na něj hrdí. Poděkování patří i vyučující Mgr. Ivě Sovové, která ho na soutěž skvěle připravila. Máme radost z každého úspěchu a dokazujeme, že i když malí, máme mezi sebou šikovné a nadané žáky.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Zápis budoucích prvňáčku 2015/2016

11.2.2015

Ve čtvrtek 5. 2. 2015 se v 16.00 hodin konal v budově školy slavnostní zápis budoucích prvňáčků. Tradičně byl připraven pestrý program, který byl letos motivován pohádkou O Palečkovi. Děti se do školy těšily, s nadšením plnily úkoly, za které dostávaly sladkou odměnu a v závěru také tradiční slavnostní dort. Celkem se dostavilo 20 dětí se svými rodiči. Věříme, že všichni odcházeli spokojeni, hlavně naši malí budoucí školáci, jejichž první den ve škole byl určitě velkým zážitkem. Patří se poděkovat vyučujícím prvního stupně, které opět vzorně slavnostní zápis připravily.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Oznámení ředitele školy k přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2015/2016

6.2.2015

Oznámení naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Proslov pololetí

4.2.2015

Proslov naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo ve šplhu - leden 2015

1.2.2015

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Příroda kolem nás

1.2.2015

Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže na téma Příroda kolem nás. Byly odeslány práce těchto dětí: Pavla Bartoše, Dominika Navrátila, Terezy Maršálkové, Marie Konečné a Matěje Osičky. Nejlepší práce budou vystaveny na výstavách. Výběr nejlepších prací bude / duben až říjen /vystaven v prostorách Návštěvnického střediska Správy Národního parku Podyjí v Čížově. Oceněné práce bude možné shlédnout na internetových stránkách www.nppodyjí.cz.

Nahoru

Horizontal line

Noví zástupci do školské rady

26.1.2015

Za pedagogické pracovníky školy byly na tříleté funkční období zvoleny Mgr. R. Rebendová a Mgr. M. Kristová. Za zákonné zástupce žáků byly zvoleny paní I. Straková a I. Přibylová.

Nahoru

Horizontal line

Prezentace Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Břeclav

23.1.2015

V pondělí 19. ledna se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků prezentace zástupců Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav o volbě povolání. Zástupci z řad studentů třetího ročníku informovali žáky o možnostech studia a oborech na jejich škole.

Nahoru

Horizontal line

Informace k zápisu do I. třídy

12.1.2015

Zápis dětí, které v září 2015 zahájí školní docházku, se bude konat 5. 2. 2015 v 16.00 hodin.

Více informací zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

5.1.2015

7. 1. 2015 (16 :00 - 1. stupeň, 16 : 30 - 2. stupeň)

Nahoru

Horizontal line

Prosinec ve škole

29.12.2014

Prosinec byl sice hodně hektický, jak už to bývá, ale vynaložené úsilí stálo za to. Velká vánoční besídka se opravdu vydařila. Nabitý sál tleskal všem žákům za předvedené programy a přehlídka krojů byla nádherná. Poděkování patří všem, kteří se o zdar této mimořádné akce zasloužili: V. Vašíčkové, Ing. M. Kvitové, J. Buzrlovi, Bc. J. Osičkovi, Z. Hromkovi, V. Veverkovi, I. Přibylové, L. Maděřičové, všem pedagogům a pracovníkům školy, R. Kovaříkové, A. Kuriálové, žákům základní školy. V akcích školy nechyběly prosincové tradiční vánoční díly. Paní katechetka pak žákům školy připravila v rámci výuky zajímavý program o adventním období. Poslední den před vánočními prázdninami se žáci pobavili na vánočních třídních besídkách. Následovalo zpívání u stromečku, kde každá třída, díky sponzorům, obdržela od školy vánoční šek v hodnotě 400,- Kč, za který si pak společně po domluvě s třídní vyučující mohli sami vybrat a koupit něco, co by využili ve své třídě. Poté již nezbývalo jen si popřát krásné svátky.

Fotogalerii Strom školy naleznete zde.

Fotogalerii Vánoční dílny naleznete zde.

Fotogalerii Školní besídka naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo šachy, dáma - 16. 12. 2014

22.12.2014

Od 15:00 zápolily děti naší školy současně o přeborníka v šachu i dámě. O mistra v dámě se celkem utkalo 10 hráčů systémem každý s každým. Šachy trvaly tradičně o něco déle i když se o prvenství utkali jenom 4 lidi. Jediným hráčem přeborů, který neprohrál ani jeden zápas v dámě se stal BŮŠEK Jakub ( 2. ročník). Dramatický byl hlavně boj v dámě starší kategorie. Tam bylo nakonec uděleno první až třetí místo všem třem hráčům. Všichni zúčastnění si pochutnali na sladké odměně a ti nejlepší z nich byli oceněni věcnými cenami a také diplomy.

Organizace a dozor : p. uč. Mácsai Zdeno

Výsledky:

DÁMA - kategorie ml. žáků

 • 1. Bůšek Jakub - 2. roč.
 • 2. Kapina Jakub - 2. roč
 • 3. Korček Dominik - 3. roč
 • 4. Michalica František - 5. roč
 • 5. Moudrý Lukáš - 5. roč

DÁMA - kategorie st. žáků

 • 1. - 3. Kvita Martin (8. roč.), Kalužík Václav (6. roč.), Hromek František (6. roč.)
 • 4. Virágová Karolína - 6. roč
 • 5. Tetur Bruno - 6. roč

ŠACHY - kategorie st. žáků

 • 1. Kvita Martin - 8. roč.
 • 2. Tetur Bruno - 6. roč
 • 3. Hromek František - 6. roč
 • 4. Michalica František - 5. roč

Všem gratulujeme!

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školou chodí Mikuláš

9.12.2014

V pátek 5. 12. 2014 navštívil naši školu již tradičně Mikuláš s anděly a čerty. Obdaroval zejména ty nejhodnější děti, u starších spíše úřadovali čerti. V některých třídách se objevila v očích i slzička, ale tam zasáhl pan ředitel a čerty do třídy nevpustil. Všichni si nakonec společně zazpívali koledu a uvědomili si, že Vánoce jsou již opravdu za dveřmi.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž Malujeme a tvoříme betlémy

9.12.2014

Skvělý úspěch zaznamenali naši žáci, kteří navštěvují kroužek paní L. Kachyňové. Blahopřejeme!!

Výsledky soutěže naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční strom školy

9.12.2014

Konec měsíce listopadu se nesl ve znamení blížícího se adventního období a slavnostního rozsvěcení vánočního stromu školy. Akce proběhla tradičně první adventní neděli 30. 11. 2014 před budovou školy. Celý den to vypadalo, že se spustí déšť, ale nakonec vše dobře dopadlo, snad až jen na to, že nám silný vítr neumožnil poslat k nebi lampion štěstí. To nám však radost nepokazilo a zejména velká účast zajistila krásnou atmosféru. Rádi bychom poděkovali všem, kteří mezi nás přišli a společně tak zahájili adventní období. Strom nyní září s novou vánoční hvězdou, kterou sponzorsky uhradil pan Vítězslav Dušek, za což mu děkujeme. Dále bychom poděkovali za sponzorský dar paní Lence Maděřičové, která věnovala nejen finanční podporu zakoupením materiálu na výrobu ozdob stromku, ale společně s deváťáky vše vyrobila a pomohla jak finančně, tak svým volným časem a umem. Toho si samozřejmě velmi ceníme. Strom školy září.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bible a my - 2014/2015

6.12.2014

Výsledky okresního kola konaného 26. listopadu L.P. 2014 v Nikolčicích zde.

Nahoru

Horizontal line

Adventní vyprávění

3.12.2014

V úterý 2. 12. 2014 si pro žáky 1. stupně připravila paní katechetka velmi poutavé a poučné vyprávění. Postupně dětem vysvětlila pojmy – Vánoce, advent, Štědrý den. U vyprávění společně vytvořili i adventní věnec. Děti vyslechly také příběh o dědečkovi, babičce a koberci. Nakonec byly obdařeny i pěkným dárkem – papírovým adventním věncem.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Beseda se zdravotní sestřičkou - ošetřovatelkou

2.12.2014

28. listopadu proběhla na naší škole beseda se zdravotní sestřičkou - ošetřovatelkou , paní Láníčkovou (besedu zorganizoval p.uč. Mácsai). Pracuje v DS Břeclav. Besedu úžasně připravila a i za pomocí interaktivní tabule postupně žákům osmé a deváté třídy vysvětlila všechny tří témata, které se obě třídy učí ve vyučování VOZ. Mluvila o starostlivosti, hygieně, podávání stravy i léků u starších a nemocných lidí. Přidala i praktickou ukázku přebalování plenky pro dospělé. Na závěr odpovídala na otázky samotných žáků. Touto cestou jí děkujeme za opravdu poučné vyprávění, které žákům dalo určitě víc, než pouhá slova z knížky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo - florbal - Velké Pavlovice, 27. 11. 2014

28.11.2014

Do Velkých Pavlovic dnes odjížděli kluci oslabeni o brankaře Krunčíka (nemoc). Turnaj hrálo celkově sedm týmů. Našim reprezentantům se dnes bohužel moc nedařilo. Po prohře s Gymnáziem V. Pavlovice 2:3, jedné výhře nad Šitbořicemi 3:0 a následní prohře s V. Bílovicemi nepostoupili do bojů o postup, co se už dlouho nestalo. V dalších turnajích určitě dokáží opět své nesporné kvality.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ruku na to – 72 hodin

24.11.2014

V pátek 24. 10. proběhl na naší škole projekt s názvem 72 hodin – „Ruku na to.“ Této dobrovolnické akce se zúčastnili žáci 1. stupně, úkolem a cílem celého projektu bylo pomáhat lidem, přírodě nebo místu, kde žijí. Žáci naší školy se snažili zlepšit a zkrášlit své okolí tím, že uklízeli prostory kolem školy. S nadšením a velkým pracovním nasazením vyhrabávali listí z trávníku v parku a zametali chodník před školou a podél školy. Někteří svou šikovností ukázali, že umí pracovat a že jim záleží na tom, v jakém prostředí žijí.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva třídírny odpadu „Hantály“ ve Velkých Pavlovicích

23.11.2014

Dne 3. 11. 2014 žáci 1. – 5. ročníku naší školy navštívili třídírnu odpadu ve Velkých Pavlovicích. Nejdříve nám paní ředitelka povyprávěla o třídění odpadu a k čemu se tříděný odpad používá. Pak nás provedla provozem. Žáci si prohlédli, jak se třídí a lisují plasty a papír. Pak jsme navštívili kompostárnu a viděli jsme, jak se ze zbytků rostlinného odpadu vytváří kompost. Naposledy jsme navštívili skládku odpadu, kde žáci viděli, co se děje s odpadem, který už dále nejde třídit. Akce byla velmi zajímavá a žákům se líbila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Srdce s láskou darované

23.11.2014

Žáci 9. ročníku se zapojili pod vedením p. uč. Kosové a Bartošíkové do výtvarně-literární soutěže nazvané Srdce s láskou darované. K vyhlašovatelům soutěže patří např. Studio Ypsilon a vydavatel časopisu AGE. Žáci měli za úkol vyrobit libovolný počet srdcí a doprovodit je literárně zpracovaným textem, z něhož bude patrné, komu a proč jsou srdce určena. Výslednou prací, která byla do soutěže zaslaná, se stalo Srdce pro naši obec - vyzdobené malovanými folklórními motivy našeho regionu a provázené básní věnované Moravskému Žižkovu. Na výsledné podobě soutěžního srdce pracovali tito žáci: výtvarná část - Václav Dolák, Lucie Kunická, Sabina Teturová, Marek Maděřič a Tomáš Zounek / literární text: především Daniel Krunčík s menší pomocí Ondřeje Zabloudila. Ostatní žáci si v rámci výtvarné výchovy vytvořili svá vlastní menší srdíčka také zdobená lidovými motivy. Vybraná srdíčka nyní zdobí nástěnku 9. ročníku.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kola - florbal, halová kopaná, ...

13.11.2014, aktualizováno 14.11.2014

I letošní školní kola v mnoha sportech a kategoriích odehráli naši žáci v místní sportovní hale vedle školy. Zapojili se všichni žáci naší školy od 2. ročníku až 9. ročníku. Druhý stupeň chlapců hrál zatím florbal a halovou kopanou.

DÍVKY - 6, 7, 8, 9. ročník - pro malý počet žaček v těchto ročnících hrála mezi sebou jenom dvě družstva.

(Organizace a dozor - p. uč. Mácsai)

Výsledky zde a zde a zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Strašidelné putování

5.11.2014

Akce žáků 9. ročníku: Strašidelné putování po Moravském Źižkově

Akce probíhala na Agrární čtvrti. Byla pro žáky od 1. do 5. ročníku. Zúčastnilo se kolem 50 dětí. O přivítání se postaral Petr Valášek. Dětem vysvětlil organizaci a pravidla soutěže. Rozdělil je do několika skupin. Vyhodnocení nejhezčí masky z každé třídy – 1.r. : Emma Gabriela Pancl, 2.r. : Honzík Příborský, 3.r. : Terezka Tománková, 4.r. : Lucinka Frisová a 5.r. : Ondra Bartoš. Malou cenu (zábavnou motanici) dostal každý s maskou.

Každá skupinka splnila 5 stanovišť s hrami. Stanoviště: hledání strašidelných figurek v písku, běh s vajíčkem, běh s kolečky a spolužákem na nich, přechod klády a hod kriketovým míčkem na ducha. Skupinky se střídali v plnění úkolů.

Děkujeme za pomoc při organizaci 8. ročníku, doprovázel skupinky dětí na stezce odvahy, která se konala za Agrární čtvrtí. Také děkujeme za pomoc při zajištění p. Valáškovi a p. Tučkové s občerstvením, p. Maděřičové za teplý čaj pro všechny, p. Nešporovi za zajištění části dřeva na táborák, p. Kovaříkovi za pomoc při akci a zvlášť p. Virágovi za sponzorský dar na zakoupení špekáčků a jejich dovoz. Nákup zbylého občerstvení a věcí financovala škola.

Doufáme, že se Vám naše akce líbila a máte z ní skvělý a nezapomenutelný zážitek.

Za 9. ročník: Kunická Lucie

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze 6. a 7. ročníku - obec Moravský Žižkov a Autoservis Krejčí (fyzika)

4.11.2014

V pondělí 3. 11. 2014 si pod vedením vyučujícího pana učitele Mácsaie v rámci zpestření výuky fyziky vyrazili nejdříve žáci 6. ročníku do ulic Moravského Žižkova. V praxi ověřovali své znalosti o probraném učivu "Látky a tělesa". Na mnoha příkladech dokázali popsat a správně posoudit, co je těleso i co je látka.

Druhou exkurzi dnes absolvovali naši sedmáci a to opět s panem učitelem Mácsaiem. Již tradičně do autoservisu KREJĆÍ. Cílem bylo praktické ověření učiva o rychlosti, dráze a času v praxi. Panu Krejčímu touto cestou děkujeme za nejdříve velmi poutavý výklad o této problematice a nakonec i za předvedení několika praktických ukázek jízdy a brždění auta. Dětem na rozloučenou přidal i několik drobných sladkostí.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sbírka pro Útulek Senica

3.11.2014

V sobotu 1. 11. 2014 proběhla pod záštitou základní školy sbírka na pomoc útulku pro opuštěná zvířata. Zpočátku to vypadalo, že se mnoho věcí nevybere, ale nakonec došlo asi 15-20 lidí a do Hodonína jsme odjížděli s úplně plnou velkou dodávkou. Polovinu věcí tvořily potřeby pro zvířátka (dokonce i granule a konzervy) a zbytek auta jsme doložily posbíraným polystyrenem. Organizátoři akce naši školu hodně pochválili na facebooku. Velké díky patří zejména paní Lence Maděřičové, která s nápadem přišla a organizovala, poděkování patří také žákům základní školy Marku Maděřičovi, Lence Uhlíkové a Sabině Teturové.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

24.10.2014

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny 30. 10. a 31. 10. 2014.

Volné dny byly vyhlášeny z provozních důvodů.

Dálkový přístup je umožněn na www.zs-mzizkov.cz

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 15. 9. 2014.

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala 8.10.2014 - Hrušky

24.10.2014

Závod nese jméno Bohumíra „Boba“ Zháňala, který se narodil v roce 1931 v Moravském Žižkově. Každoročně se tohoto závodu jako čestný host účastní.

Trasa závodu je vyčleněna na ulici Hlavní, přičemž start i cíl je před budovou základní školy. Každý z ročníků odběhne jeden okruh v délce 864 metrů, který je rozdělen do pěti úseků, takže na jeden úsek připadá 173 metrů. Běží se takový počet kol, který odpovídá počtu ročníků, dříve tedy pět, nyní čtyři kola. Startují žáci nejnižšího, tedy 2. ročníku, předávají štafetu vyššímu ročníku, takže finiš vždy zajišťují páťáci. Úžasnou a neopakovatelnou atmosféru závodu dotváří diváci přihlížející a povzbuzující po celé délce trasy.

Letos startovalo deset štafet - škol. Naši malí reprezentanti se ve velké konkurenci neztratili. V polovině závodu jsme ještě drželi 2 - 3 místo, ale dvě menší taktické chybičky u předávání kolíku způsobily nakonec 6. místo. I tak je to velmi pěkný výsledek. Porazili jsme mimo jiné například Lanžhot, Tvrdonice a další.

Na samotný závod připravoval žáky p. uč. Mácsai, ale za pomoc při této štafetě patří dále veliké poděkování i paní učitelkám J. Bistré, P. Úlehlové, R. Rebendové, R. Zapletalové a M. Kristové..

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Logická olympiáda

24.10.2014

Informace zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhodnocení sběru papíru

15.10.2014

Informace zde.

Nahoru

Horizontal line

Edulab

14.10.2014

Rádi bychom Vás informovali o spuštění Programu podpory digitalizace škol 2014/2015, který realizuje nezisková organizace EDUkační LABoratoř | EDULAB ve spolupráci s Kontem BARIÉRY a dalšími partnery.

Hlavním cílem programu je digitalizace škol, zvýšení využívání informačních technologií ve školách a jejich dlouhodobá podpora ze strany neziskových organizací a soukromého sektoru.

Do programu se naše škola také zaregistrovala. Ve školním roce 2014/2015 je program otevřen pro prvních 1000 škol.

Výhody programu, které mohou zapojené školy získat:

 • bezplatný přístup pro celou školu na vzdělávací portál eKabinet.cz do konce školního roku 2014/2015
 • bezplatné školení zaměřené na práci s digitálním vzdělávacím obsahem a dotykovými technologiemi
 • finanční podpora pro učitele určená na tvorbu digitálního vzdělávacího obsahu
 • oceňování ředitelů, kteří se aktivně podílejí na digitalizaci své školy
 • možnost získání benefitů od partnerů programu
 • možnost zapojení se do soutěží o hodnotné ceny
 • možnost účasti v pilotních projektech

Více informací zde.

Nahoru

Horizontal line

Výstava kronik obce

11.10.2014

V úterý, 23. 9. 2014 žáci 8. a 9. ročníku navštívili výstavu kronik ke 222. výročí vzniku obce Moravský Žižkov. Výstava se konala v místním kulturním domě, kde si žáci měli možnost prohlédnout staré kroniky, fotografie, různé dobové dokumenty, staré listiny a doprovodné ukázky z historie obce.

Žáci 9. ročníku měli o výstavu velký zájem, protože mnoho informací použijí i ve svém projektu Historie obce Moravského Žižkova.

Nahoru

Horizontal line

Fotbalový turnaj škol - COCA COLA CUP - Velké Bílovice - 7. 10. 2014

11.10.2014

Vybraní žáci naší školy se pod vedením p. uč. Mácsaie připravovali a nakonec zúčastnili dalšího ročníku COCA COLA CUPU. Turnaj hrálo celkem 6 týmů. Chtěli jsme naší školu reprezentovat co nejdůstojněji. Kluci bojovali a snažili se ze všech sil. Poráželi jednu školu za druhou a první místo (postup) jim nakonec unikl o jediný gól, když prohráli jediný zápas s V. Bílovicemi 1:2. Dosáhli celkem 12 bodů ( stejně jako první V. Bílovice), ale právě ten jediný gól rozhodl o našem "až" druhém místě. Naši reprezentanti proto zaslouží za vzornou reprezentaci i chování velkou pochvalu. Na turnaji jsme měli bezesporu nejmladší tým...

Plakát zde, konečné pořadí zde, výsledky zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídíme s Hantaláčkem

6.10.2014

Naše škola se přihlásila do soutěže ve sběru papíru. Sběr se uskuteční celkem 4 krát a to 10. 10. 2014, 9. 1. 2015, 20. 3. 2015 a 29. 5. 2015.

Nejlepší školy budou odměněny částkou 5 000,- korun a nejlepší 3 jednotlivci obdrží hodnotné ceny. Na naší škole budou rovněž odměněny třídní kolektivy a jednotliví nejlepší žáci.

Více informací zde.

Nahoru

Horizontal line

Dopis od p. Vojtka

6.10.2014
Dopis

Nahoru

Horizontal line

Okresní přebor v přespolním běhu - Břeclav 30. 9. 2014

5.10.2014

V úterý 30. 9. 2014 se ve valtickém lese u Břeclavi uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu žáků ZŠ i studentů středních škol. Naši chlapci i dívky se připravovali a odjeli pod vedením p. uč.Mácsaie bojovat i proti mnohem větším školám. Letos byla konkurence ještě silnější než loňský rok.Všichni se opravdu moc snažili a patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Celkově v každé kategorii startovalo víc než 10 škol - družstev. Naši mladší žáci, starší žákyně i starší žáci obsadili v soutěži družstev pátá až šestá místa.

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY NAŠICH V SOUTĚŽI JEDNOTLIVCŮ ( v každé kategorii startovalo více než 55 žáků) :

9. místo ZOUNEK Tomáš - 9. r. - starší žáci
10. místo DOLÁK Vítek - 7. r. - mladší žáci
13. místo UHLÍKOVÁ Lenka - 9. r. - starší žákyně

Všem blahopřejeme!

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výstava Život v krajině LVA

5.10.2014

Dne 25. 9. 2014 se žáci 2. stupně ZŠ v Moravském Žižkově zúčastnili výstavy „Život v krajině Lednicko - Valtického areálu“ v Zemědělském muzeu ve Valticích. Kromě stálé expozice seznamující návštěvníky hlavně s vinařstvím a vinohradnictvím jižní Moravy viděli žáci i ukázkové ekosystémy s vycpaninami živočichů a modely rostlin.

Výstava byla velmi poučná a žáci si hravou formou rozšířili své přírodopisné znalosti.

Ing. Marie Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Den přírodních věd - ZOO Brno

5.10.2014

Dne 22. 9. 2014 se zúčastnili žáci sedmého a devátého ročníku „Dne přírodních věd“.

Akci již druhým rokem pořádalo ZOO Brno ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou v Brně.

Žáci plnili úkoly z přírodopisu, chemie, matematiky a fyziky. Úkoly připravili studenti střední školy. Účastníci soutěže si tak nenásilnou formou mohli rozšířit své znalosti z přírodovědných předmětů. Žáci ZŠ Moravský Žižkov v silné konkurenci obstáli, obsadili 14. a 22. místo.

Výsledky zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva galerie 99 - Břeclav - 29. 9. 2014

2.10.2014

Pro zpestření výuky a získání dalších znalostí o výtvarném umění žáků 6. - 7. roč., zorganizoval p. uč Mácsai exkurzi do břeclavské galerie.

Galerie 99 na ulici Slovácká v Břeclavi, je soukromou prodejní galerií, ve které jsou vystavovány umělecké originály od českých i zahraničních autorů. Původně byla koncipována jako galerie obrazů Antonína Vojtka. Nyní je její nabídka děl vyvážená.Máme obraz i pro Váš domov. Podporuje také tvorbu mladých umělců, kteří se vydávají na uměleckou dráhu. Věnuje se organizování výstav, besed, kulturních programů. Zabývá se poradenstvím v oblasti výtvarného umění a také při realizaci bytových interiérů. Žáci v zajímavé besedě s p. Antonínem Vojtkem i jeho manželkou diskutovali na různá témata výtvarného umění. Vše bylo velice zajímavé a poučné.Někteří si také zakoupili malířovy knihy a pohlednice s věnováním autora.

Organizace a dozor : Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kola v přespolním a vytrvalostním běhu

28.9.2014

Žáci naší školy absolvovali postupně podle tříd tratě od 300 metrů (2,3 tř.), 500 m (4,5 tř.) 800 m (6,7. tř. – CH, D), 1000 m (8,9. tř. - D), 1200 m (8,9. tř. - CH). Všichni se moc snažili a ti nejlepší pojedou reprezentovat naší školu (doplní je chybějící – Dolák Vítek, Maršálek Antonín, Kunická Lucie a Příborská Michaela) na okresní kolo v přespolním běhu, které proběhne 30. 9. 2014 v Břeclavi.

Výsledky zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Třídní schůzky

28.9.2014

Ve středu 1. 10. 2014 se uskuteční třídní schůzky.

1. stupeň – od 16. 00 hod,
2. stupeň – od 16. 30 hod.

Těšíme se na vaši hojnou účast.

Vedení školy

Nahoru

Horizontal line

Zájezd na muzikál Fantom opery 2015

23.9.2014

Vážení rodiče,

škola by ráda uspořádala pro žáky zájezd do Prahy na muzikál Fantom opery. Jedná se o nejnákladnější představení v dějinách muzikálové scény na našem území. Věřím, že to pro děti bude velký zážitek. Cena je ovšem mnohem vyšší, než když pořádáme zájezd do Brna. Po předběžném zjištění by byl volný termín až v únoru, březnu 2015. Cena lístku cca 800,- cena dopravy cca 600,- na jednoho - celkem 1400,- Kč. Pokouším se ještě sjednat případnou slevu pro žáky. Uvidíme. Pokud byste měli zájem zúčastnit se také, napište mi, prosím, váš předběžný zájem. Podle počtu dětí by se potom autobus doplnil dospělými. Vstupenku byste uhradili ještě tento rok, dopravu před uskutečněním zájezdu.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fantom opery

Nahoru

Horizontal line

Ekologie

22.9.2014

V pondělí 15. září byla pro naše žáky 2. – 9. ročníku připravena přednáška o ekologii. Přednášející kladl dětem na srdce, že třídění odpadu je důležité pro naše životní prostředí. Žáci se dozvěděli informace o tom, že vzniku odpadu je potřeba předcházet. Veškerý odpadový materiál bychom měli třídit a recyklovat, protože z vytříděných zbytků vznikají v továrnách druhotné výrobky jako např. hračky, oblečení atd.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dýňový den 2014

18.9.2014

Ve středu 10. září se již počtvrté konal Dýňový den. Počasí nás letos nezklamalo a sluníčko nám vykouzlilo na školním dvoře příjemné podzimní odpoledne. Děti z 1. stupně vyřezávaly z dýní nápadité obličeje strašidel a projevovaly svou fantazii při jejich zdobení, ke kterému využívaly listy,jehličnaté větvičky, šípky, kaštany, sušené i čerstvé květiny a dokonce i korálky. Prvňáčkům přišli pomoci i jejich patroni z 9. ročníku a některé maminky. Děti pracovaly s velkým zaujetím a hotová strašidla byla opravdu moc hezká. Několik dní pak zdobila školní dvůr.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhodnocení soutěže Zdravé zuby

11.9.2014

Výherci z naší školy :
K. Lašková – 3. r.
L. Frisová – 3. r.

Nahoru

Horizontal line

Výstava zemědělských výpěstků

9.9.2014

V prostorách kulturního domu v Moravském Žižkově se dne 8. 9. 2014 konala výstava výpěstků zahrádkářů a zahradnických firem, ale i historického zemědělského nářadí občanů Moravského Žižkova.

Všichni žáci naší školy mohli společně s pedagogy postupně shlédnout mnoho výpěstků. Poutal i velice hodnotný výklad p. Buzrly o jednotlivých postupech pěstování ovoce, zeleniny, květin, ale i použití historického zemědělského nářadí.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Soutěž o nejkrásněji vyřezanou dýni

8.9.2014

Ve středu 10. září 2014 se uskuteční soutěž o nejkrásněji vyřezanou dýni. Sraz na školním dvoře ve 14.00 hodin.

S sebou: dýni, zabalený nožík a přírodniny na zdobení.

Nahoru

Horizontal line

Zahájení školní roku 2014/2015

1.9.2014

V pondělí 1. 9. 2014 jsme před budovou školy slavnostně zahájili školní rok 2014/2015. Letos nastoupilo do 1. ročníku 17 prvňáčků. Počasí nám sice nepřálo, ale nám to nevadilo a stihli jsme i prvňáčky slavnostně pasovat na Prvňáky 2014 a jejich patrony, deváťáky, na Patrony 2014. Pršelo nám štěstí, a tak se snad školní rok 2014/2015 vydaří alespoň tak, jako loňský školní rok.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dopis ředitele školy k situaci ve školní družině

1.9.2014

Dopis ředitele školy k situaci ve školní družině

Nahoru

Horizontal line

Slavnostní zahájení nového školního roku 2014/2015

28.8.2014

Slavnostní zahájení nového školního roku 2014/2015

Nahoru

Horizontal line

Ročenka - školní rok 2013/2014

28.8.2014

Ročenka - školní rok 2013/2014

Nahoru

Horizontal line

SWOT 2014

3.7.2014

SWOT 2014

Nahoru

Horizontal line

Škola v přírodě

1.7.2014

Celý rok jsme se na ni těšili a už je za námi. Užili jsme si pět dnů v krásném prostředí Beskyd. Počasí nám přálo a tak jsme se snažili být co nejvíce venku – výlety, hry, táborák. Také večery byly plné zábavy – volba miss, výroba třídních vlajek, táborák, karneval. Bylo nám fajn a určitě se budeme snažit opět někdy vyrazit do přírody.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Loučíme se s deváťáky..

30.6.2014

Ve čtvrtek 26. 6. 2014 jsme se rozloučili s našimi žáky 9. ročníku. Důstojným završením jejich devítileté docházky bylo slavnostní pasování v sále kulturního domu, kde přebrali svá poslední vysvědčení. Mohli jsme také shlédnout krátký film o Moravském Žižkově, který deváťáci vytvořili. Po dojemné prezentaci již nezbývalo jen pozvednout číše (s dětským šampaňskýmJ ) a popřát všem hodně štěstí na další cestě životem.

Každá cesta skrývá svůj cíl, ať je pár mil dlouhá, nebo tisíc mil…..

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Konec školního roku

30.6.2014

27. 6. 2014 jsme se všichni sešli před školou, abychom slavnostně ukončili školní rok 2013/2014. Kromě žáků za námi přišli i mnozí rodiče a přátelé školy. Velmi si toho ceníme. Předala se ocenění, ředitelské pochvaly, školní sbor zazpíval dvě krásné písničky a nastal čas pro předání vysvědčení ve třídách. Pak jen poslední ahojj!!! a hurá na prázdniny.

Za vedení školy přeji všem žákům, rodičům a přátelům školy krásné léto plné sluníčka, pohody a odpočinku. V září se na vás těšíme!

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Slavnostní ukončení školního roku 2013/2014

25.6.2014

Slavnostní ukončení školního roku 2013/2014 proběhne v pátek 27. 6. 2014 v 9. 00 hodin před budovou základní školy. Po rozdání vysvědčení bude výuka školního roku 2013/2014 ukončena.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy pro 9. ročník

25.6.2014

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v pátek 27. 6. 2014. (pouze pro žáky 9. ročníku)

Volný den byl vyhlášen z důvodu slavnostního pasování žáků 9. ročníku na absolventy.

Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni mailem.

Dálkový přístup k podrobnějším informacím je umožněn na www.zs-mzizkov.cz

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele dne 24. 6. 2014

Nahoru

Horizontal line

Tablo 9. ročník 2005 - 2014

24.6.2014
Tablo

Nahoru

Horizontal line

Návštěva u místních hasičů

18.6.2014

Ve středu 16. června se žáci 1. ročníku seznámili s prací dobrovolných hasičů v Moravském Žižkově. Navštívili místní hasičskou zbrojnici. Pan starosta Josef Osička jim povyprávěl něco o historii a náplni práce hasičů, ukázal jim vybavení hasičské zbrojnice, výstroj i hasičská auta. Ve škole si zopakovali chování při požáru a důležitá telefonní čísla.

Dětem se prohlídka moc líbila. Možná z nich vyrostou posily hasičského sboru.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Škola nanečisto

8.6.2014

V úterý 3. června navštívili naši školu předškoláci – budoucí žáci 1. ročníku. Přišli si prohlédnout školu a vyzkoušet si, na co se mohou příští školní rok těšit. Zasedli do laviček v první třídě a s paní učitelkou Řehánkovou počítali do 5, vyvozovali písmenko, učili se básničku, hráli hru a zpívali písničku. Budoucí prvňáčci byli velmi šikovní, v příštím roce se jim bude určitě dařit. Za snahu dostali sladkou odměnu a domů si odnesli obrázky na vybarvování.

Mgr. D. Řehánková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva ze Strážku

5.6.2014

V úterý 3. 6. 2014 nás navštívili přátelé z družební školy ZŠ a MŠ Strážek. Společně jsme zhlédli mši v kostele v Moravském Žižkově, která byla věnována dětem obou základních škol. Poté se naši noví přátelé odebrali na oběd. Ve 13.00 hodin přišli za námi do školy, kde je přivítal ředitel školy s paní zástupkyní . Mgr. Miloslav Sova seznámil přítomné s historií a současností obce i školy. Pak následovala krátká prohlídka prostor školy. Dostali jsme pozvání k návštěvě. Věříme, že se příští rok podíváme do Strážku a poznáme tak nová zajímavá místa i nové kamarády. Spolupráci našich škol bychom rádi dále prohlubovali.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní atletická olympiáda

4.6.2014

Dne 30. 5. 2014 proběhl na naší škole již 6. ročník školní atletické olympiády. Soutěžilo se v areálu TJ Moravský Žižkov a to v následujících disciplínách - běhu na 60 m, hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí, skoku z místa a vytrvalostními běhy.

I za chladnějšího počasí dosáhli žáci mnoha výborných výsledků a ukázali tak, že jsou dobře připraveni na reprezentaci školy v nastávajících atletických přeborech Podluží, které se uskuteční ve dnech 2. - 3. 6. 2014 v Lanžhotě.

Rozhodčími na jednotlivých disciplínách byli všichni pedagogové a o celou přípravu II. stupně se staral p. uč. Mácsai.

Letošní ročník přivítal i žáky ze stacionáře Vlaštovka Hodonín, kteří také soutěžili společně s našimi žáky. Koordinátorem jejich účasti byla výchovná poradkyně naší školy Mgr. Sovová.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory Podluží - Lanžhot - 2.-3.6.2014

4.6.2014

Vybraní žáci naší školy se pod vedením p.uč. Mácsaie dlouho připravovali a pak zúčastnili dalšího těžkého atletického klání v Lanžhotě.

Letos nás reprezentovalo celkem 26 žáků v kategoriích 1. - 9. třída ZŠ.

Chlapci a děvčata se soupeřů nezalekli, bojovali ze všech sil, ukázali, že dokážou konkurovat a porážet i žáky z mnohem větších škol.

Překonali dosavadní rekord školy (r. 2010 - 22 medailí) a získali neuvěřitelných 25 medailí ! I. stupeň reprezentovalo celkem 15 žáků - 15 medailí, II. stupeň reprezentovalo 11 žáků - 10 medailí.

Celkem zlatých 5, stříbrných 9 a bronzových 11.

Výsledky naleznete zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pasování druháčků na rytíře Čtenářského řádu

28.5.2014

V pátek 23. 5. 2014 proběhlo v naší knihovně slavnostní pasování malých čtenářů z 2. ročníku základní školy na rytíře Čtenářského řádu. Po přezkoušení jejich čtení, byli mečem pasováni na rytíře Čtenářského řádu. Od obce obdrželi roční přihlášku do knihovny zdarma, dále dostali první čtenářský pas a slavnostní diplom na památku. Nechyběla sladká odměna.

Foto zde a zde.

Nahoru

Horizontal line

Vybíjená - Hustopeče - okresní kolo - III. místo 13. 5. 2014

14.5.2014

Po skvělých výkonech a celkovém vítězství v okrskovém kole (Lanžhot) naši reprezentanti nezklamali ani v okresním kole. Obsadili celkové pěkné III. místo. Na okresním kole byli vůbec poprvé, chyběli zkušenosti a možná byl cítit až příliš velký respekt ze soupeřů z mnohem větších škol. Všem tak patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velká školní akademie 2014

12.5.2014

V neděli 4. 5. 2014 proběhla v sále kulturního domu dlouho očekávaná akademie školy. Tento rok jsme ji chtěli pojmout trochu netradičně a tím zpestřením se měla stát módní přehlídka historických krojů, které vlastní pan Jaroslav Buzrla. Další program byl zaměřen na svátek našich maminek. Zpočátku byly obavy, jak vše dopadne, ale výsledek předčil naše očekávání. Děvčata ze 7. – 9. ročníku předvedla kroje s náležitou úctou, grácií a pokorou. Všechny byly opravdu krásné. Pan Buzrla opět nezklamal a plný sál kulturního domu se přesvědčil, že jeho znalosti o historii krojů našeho regionu jsou opravdu obrovské. O nádheře předvedených krojů již ani nemluvím. Jak nám někteří návštěvníci napsali do Pamětní knihy, cituji: „ Díky za tak vzácný pořad!, Krásné a originální! Krása, krása, krása! Na tento den se nedá zapomenout!“ Ještě jedna malá poznámka. Když jsem viděl, jak se děvčata snažila, nacvičovala, „ nereptala“ a měla radost, tak si myslím, že to s tou naší mladou generací není zas tak zlé.

Také vystoupení žáků školy bylo velmi dojemné a krásné. Nejedné mamince se zaleskla slza dojetí v oku.

Prostě, vydařilo se. Jsme rádi, že se na nás přišlo podívat tak mnoho lidí a vážíme si toho. Také to ale trochu zavazuje. Školní akademie se bude vždy střídat s Velkou vánoční besídkou. Příští školní rok nás tedy čeká besídka na Vánoce. A za dva roky opět Velká školní akademie, kde vás možná také bude čekat velké překvapení. Ale i vánoční besídka nebude bez vánočního tajemství. Pokud se nám vše podaří, jak plánujeme, tak se taky máte na co těšit.

Patří se poděkovat všem, kteří se na úspěchu školní besídky podíleli. Byli to žáci školy, vyučující, pracovníci školy, pan Jaroslav Buzrla, Ing. Miroslava Kvitová, paní Věra Vašíčková a všichni další rodiče, kteří pomáhali s oblékáním děvčat.

Pokud vše dobře půjde, můžete se těšit na kalendáře pro rok 2015, které budou tvořeny fotografiemi z této unikátní akce.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde a zde.

Nahoru

Horizontal line

MCD CUP 7. 5. 2014 - Břeclav

8.5.2014

Převážně žáci páté, ale někteří i ze čtvrté třídy, reprezentovali naši školu na dalším ročníku fotbalového turnaje MCD CUP. Hrálo se na umělé trávě MSK Břeclav. Ve starší kategorii (4+5. r.) zde startovalo celkem 5 týmů. Naši kluci se po vítězství nad ZŠ J. Noháče Břeclav 2:0, dostali do finále. Tam už bohužel nestačili na sportovní ZŠ Slovácká Břeclav a po prohře 0:3 tak obsadili celkové druhé místo

Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Interaktivní soutěž "ROZPOČTI SI TO!" – finanční gramotnost

8.5.2014

Informace zde.

Nahoru

Horizontal line

Ředitelské volno

24.4.2014

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v pátek 9. 5. 2014. Volný den byl vyhlášen z technických důvodů.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Úspěchy našich žáků – Žižkovjánek

23.4.2014

6. 4. 2014 se konala pěvecká soutěž O malovaný tulipán Boženy Šebetovské. Naši žáci, kteří navštěvují folklorní soubor Žižkovjánek, se také zapojili do tohoto pěveckého klání. Spolu se svými dalšími kamarády ze souboru dokázali, že v Moravském Žižkově máme mladé nadějné zpěváčky, kteří budou pokračovat v krásné lidové tradici naší obce. Jsme hrdi na to, že právě naši žáci uspěli a tímto jim i celému souboru Žižkovjánek, který umělecky vede pan Jaroslav Švach, blahopřejeme a přejeme ještě mnoho dalších takových vítězství. Soutěže se zúčastnili tito žáci školy : Kristýna Lašková, Tereza Maršálková, Tadeáš Tomšej, Vítek Straka, David Král.

Umístění:

1.místo Kristýna Lašková
3.místo Tereza Maršálková

2. místo Tadeáš Tomšej
3. místo Vítek Straka

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž – Mé toulky přírodou

21.4.2014

Děti výtvarnou formou vyjádřily motivy z přírody. Nejlepší výkresy jsme odeslali do soutěže, kterou pořádá Českomoravská myslivecká jednota okresní myslivecký spolek v Břeclavi. Práce byly vystaveny na přehlídce trofejí v Pavlově.

Účastníci soutěže

Očenášková Julie - 4. ročník

Válová Kristýna - 4. ročník

Lašková Kristýna - 2. ročník

TomšejTadeáš - 3. ročník

Maděřič Marek - 8. ročník


Umístění

1.místo Marek Maděřič - 8. ročník

2.místo Tadeáš Tomšej – 3.ročník

BLAHOPŘEJEME!!


S. Osičková

Nahoru

Horizontal line

Přednáška o kyberšikaně

17.4.2014

Poslední třídní schůzky v tomto školním roce, které se konaly ve středu 16. 4. 2014, jsme se rozhodli trochu změnit. V úvodu si mohli rodiče vyslechnout zajímavou přednášku o kyberšikaně. Jevu, který je v současné době velmi aktuální a dotýká se každého z nás. Mnohdy podceňovaný problém může totiž vyústit až k tragickému konci. O tom všem nám poutavě vyprávěly Mgr. H. Adamusová z Pedagogicko -psychologické poradny v Břeclavi a mluvčí Policie ČR por. Mgr. Kamila Haraštová. Snad jsme přispěli k tomu, aby se rodiče zamysleli nad tím, jak tráví volný čas jejich dítě. Chtěl bych zde ale rodičům poděkovat za to, že si našli čas a došli v tak velkém počtu. Vím, že je problém, udělat si čas v této uspěchané době. Ale na druhou stranu čas věnovaný dítěti myslím není ztracený čas. Ještě jednou děkuji všem a těším se na další setkání. Rozhodli jsme se totiž, že alespoň jednou za školní rok zajistíme pro rodiče přednášku na téma, které je ve výchově dětí nejvíce trápí.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo ve vybíjené IV. a V. tříd Lanžhot - 15. 4. 2014

16.4.2014

Naší malé škole se povedl další veliký úspěch ve sportu. Pod vedením p. uč. Mácsaie se žáci připravili opravdu svědomitě, čehož důkazem je 1. místo v okrskovém kole ve vybíjené čtvrtých a pátých tříd. Okrskové kolo se konalo 15. 4. 2014 v Lanžhotě a zúčastnilo se ho celkem 5 družstev. Naši reprezentanti postupně porazili všechny své soupeře - Tvrdonice, Lanžhot "A", Hrušky, Lanžhot "B" a postoupili tak do okresního kola, které se bude konat 13.5.2014 v Hustopečích (ZŠ Komenského).

Výsledky našich :

MORAVSKÝ ŽIŽKOV 7 : 6 Tvrdonice
MORAVSKÝ ŽIŽKOV 10 : 7 Hrušky
MORAVSKÝ ŽIŽKOV 13 : 3 Lanžhot "A"
MORAVSKÝ ŽIŽKOV 17 : 2 Lanžhot "B"

Gratulujeme a držíme palce do okresního finále !

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Drobné dárečky pro důchodce naší obce

15.4.2014

Jak již se stalo tradicí, tak i letos vyrobily děti naší školy několik drobných dárečků pro naše seniory - důchodce naší obce. Tentokrát pracovali naši prvňáčci pod vedením p. uč. Řehánkové, druháci pod vedením p. uč. Rebendové a osmáci společně s deváťáky pod vedením p. uč. Mácsaie.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zdravé zuby (dentální hygiena)

14.4.2014

V pátek 4. 4. 2014 se žáci 2. – 9. ročníku zúčastnili projektu Zdravé zuby (dentální hygiena). Nejdříve pracovali na interaktivní tabuli. Seznámili se s podobou lidského chrupu – zjistili, kolik má lidský chrup zubů, jak zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz, jak vypadá zdravý a nemocný zub a jak o zuby nejlépe pečovat. Všichni žáci si s sebou přinesli zubní kartáček a sami si prakticky vyzkoušeli, jak mají zuby správně čistit. Na správné čištění zubů dohlížely studentky zubního lékařství, které také žákům odpovídaly na jejich dotazy.

Práce na interaktivní tabuli žáky bavila, protože byla zajímavá a poučná. Samotné praktické čištění zubů bylo pro žáky také zajímavé, protože mnoho z nich zjistilo, že si zuby nečistí úplně správně. Také zjistili, jaké mají používat správné zubní kartáčky a jak dlouho si mají zuby čistit.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Recitační soutěž 1. stupně

14.4.2014

Dne 3.dubna 2014 proběhla na naší škole recitační soutěž.Zúčastili se jí žáci 1. stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Některé výkony přednášejících byly velmi vyrovnané,proto bylo pro porotu velmi těžké vybrat ty nejlepší.

V 1. kategorii soutěžili mezi sebou žáci I. třídy.Umístili se takto:

 1. místo: Čupr David
 2. místo: Konečná Kateřina
 3. místo: Toušek Viktor

Ve 2. kategorii, což byli žáci II. a III. třídy, bylo pořadí následující:

 1. místo: Slámová Kateřina
 2. místo: Tomšej Tadeáš
 3. místo: Lašková Kristýna

Ve 3. kategorii měřili síly ti nejstarší – žáci IV. a V. třídy. Umístění bylo takové:

 1. místo: Trecha Adam
 2. místo: Slámová Kateřina
 3. místo: Očenášková Julie

V prostorách školní družiny jsme strávili pěkné odpoledne plné básniček.Všichni soutěžící se velmi snažili a hezky přednášeli.Všem dětem děkujeme za pěkný zážitek a vítězům blahopřejeme.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Úspěchy našich žáků

2.4.2014

Další dva žáci naší školy, kteří navštěvují Taneční studio N.C.O.D. dosáhli krásných výsledků na mezinárodní taneční soutěži Pohyb bez barieér, o které jsme tu již psali v souvislostí s umístěním naší žákyně Veroniky Krejčí.

Jedná se o Kateřinu Navrátilovou z 9. ročníku a Zdeňka Krále ze 7. ročníku . Všichni tři obsadili krásná umístění ( 2. místo – Pán prstenů, 3. místo A little big mix, 2. místo Please do not swagga jack me, 2. místo All – in, 4. místo Scream and shout, 5. místo We get crazy).

Blahopřejeme a přejeme další úspěchy !!

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výuka PČ 8. a 9. ročník - čištění a natírání zábradlí u školy, úklid dvorku u školy

31.3.2014

Žáci osmých a devátých tříd v rámci výuky praktických činností natřeli zábradlí u naší školy a také uklidili malý dvorek. Chtěli tak pod vedením p. uč. Mácsaie dokázat, že když je potřeba, přiloží také ruku k dílu pro zkrášlení prostor v okolí školy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

HOSPODAŘENÍ - BESEDA SE STAROSTOU NAŠÍ OBCE, 27. 3. 2014

30.3.2014

Pro maximální pochopení učiva o hospodaření a další zpestření výuky VOZ, si žáci osmého ročníku připravili otázky a vyrazili na besedu přímo za starostou naší obce panem Josefem Osičkou. Pan starosta jim nejdříve velice poutavě vysvětlil základní principy obecního hospodaření vycházející z ústavního rámce a pak trpělivě odpovídal na samotné dotazy našich žáků.

Celá beseda byla opravdu velikým přínosem, osmáci si vše pečlivě zapisovali a pak i samostatně vyhodnotili do svých sešitů.

Touto cestou děkujeme panu starostovi za věnovaný čas a vstřícnost při realizaci besedy.

Vyučující VOZ – Z. Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Anketa drogy - 20. 3. 2014

30.3.2014

Šestý ročník naší školy se dne 27. 3. 2014 pod vedením vyučujícího p. uč. Mácsaie zúčastnil exkurze do firmy Autoservis - Pneuservis Václav Krejčí. Zde si žáci ověřili v praxi probrané učivo fyziky o smykovém a valivém tření. Pan Krejčí jim totiž ukázal principy těchto druhů tření na funkci kol osobních aut a ložisek. Poutavou přednášku obohatil i o ukázku smyku při brzdění kol auta přímo na silnici.

Proto jsme se žáky 8. ročníku vyrazili v rámci výuky VOZ do ulic a formou ankety položili několik otázek občanům naší obce:

1. Víte, co jsou to drogy?

2. Jaké jsou tvrdé a lehké drogy?

3. Proč si myslíte, že lidé berou drogy?

4. Myslíte si, že se v naší obci vyskytují drogy?

5. Jaká by měla být podle vás prevence proti závislosti na drogách?

Na těchto pět základních otázek o drogách a o jejich případné existenci v obci odpovídalo celkem deset dotázaných (důchodkyně, prodavačky i zákaznice, číšnice, starosta obce, ŘŠ a tři učitelé z naší ZŠ). Žáci pak všechny odpovědi vyhodnotili v samostatných úvahách. Na otázku č. 4 odpověděli všichni dotázaní bohužel "ANO". Mezi nejzajímavější dále patřily odpovědi na téma prevence proti závislosti na drogách. Cituji: "Výchova v rodině, větší hlídání policie, více kulturních akcí v obci. Dále osvěta ve škole na téma škodlivosti závislosti na drogách, ale i na náměty vyplnění volného času mimo školu".

Vyučující VOZ – Z. Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

EXKURZE V RÁMCI VÝUKY FYZIKY - 6. ročník

30.3.2014

Šestý ročník naší školy se dne 27. 3. 2014 pod vedením vyučujícího p. uč. Mácsaie zúčastnil exkurze do firmy Autoservis - Pneuservis Václav Krejčí. Zde si žáci ověřili v praxi probrané učivo fyziky o smykovém a valivém tření. Pan Krejčí jim totiž ukázal principy těchto druhů tření na funkci kol osobních aut a ložisek. Poutavou přednášku obohatil i o ukázku smyku při brzdění kol auta přímo na silnici.

Touto cestou děkujeme panu Krejčímu za ochotu a věnovaný čas při realizaci této exkurze.

Vyučující fyziky – Z. Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

POETISMUS

26.3.2014

Žáci deváté třídy zpracovávali literárně a výtvarně zaměřený projekt (vyučující p. uč. Bartošíková, Mácsai) POETISMUS.

Na základě poznatků z literárních hodin se měli výtvarně vyjádřit k poetismu, jakožto výtvarně čistému uměleckému stylu dvacátých let 20. století. Práce žáků naleznete ve fotogalerii.

Nahoru

Horizontal line

JARNÍ VÝZDOBA TŘÍD - 21. 3. 2014

26.3.2014

V rámci výuky PČ a VV tvořili žáci 8. a 9. ročníku pod vedením vyučujícího p. uč. Mácsaie jarní výzdobu svých tříd. Rozdělili se do několika skupin. Každá ze skupin měla vlastní návrh a zpracování. Výzdoba nám dala hodně práce. U vyrábění byla i velká legrace.

Třídy jsou díky nové výzdobě originální, pestré a barevné. Do výzdoby se zapojila i paní učitelka I. Sovová - třídní 8. ročníku.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Úspěch naší žákyně

26.3.2014
Úspěch naší žákyně

V soboru 22. 3. 2014 proběhla v Bratislavě taneční soutěž s názvem POHYB BEZ BARIÉR. Naše žákyně Veronika Krejčí se spolu se skupinou z Břeclavi, která se jmenuje Taneční studio No Comment Only Dance také zúčastnila a obsadili krásné 2. místo. Veronice blahopřejeme a ti, kteří neví, jak využít volný čas, si mohou vzít vzor.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Praktické činnosti 7. ročník 25. 3. 2014 - Výroba a výzdoba stolů v naší jídelně

26.3.2014

Žáci sedmého ročníku se pod vedením vyučujícího p. uč. Mácsaie v rámci výuky praktických činností rozhodli navrhnout a také ozdobit stoly v naší jídelně. Správně zvolené dekorace totiž dokáží navodit příjemnou atmosféru při konzumaci chutných jídel našich kuchařek.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Planetárium Brno – 11. 3. 2014

18.3.2014

Dne 11. 3. 2014 se žáci s vyučujícími 2. stupně vypravili do brněnského planetária.

Hvězdárna a planetárium Brno připravily pro děti vzdělávací digitální program – Neuvěřitelný vesmír.

Seznámili jsme se s nejrůznějšími souhvězdími planetami naší Sluneční soustavy, poté jsme se za doprovodu moderátora přenesli až do hlubin vesmíru.

Organizace a dozor

Mgr. R. Pekárková, Mgr. K. Bartošíková, Mgr. I. Sovová, p. Z. Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sběr papíru č.2

17.3.2014

Informace zde.

Nahoru

Horizontal line

Poznáváme přírodu s myslivcem 5. 3. 2014

13.3.2014

Žáci 1. a 2. ročníku se vydali na procházku v doprovodu myslivce, pana Valáška. Pan Valášek nám vyprávěl o mysliveckém sdružení v Moravském Žižkově, o zvěři, kterou můžeme spatřit v okolí obce. Ukázal nám myslivecký posed a krmelec.

Žákům se vycházka velmi líbila. Viděli některé druhy zvěře a ptáků, vyšplhali na posed, přinesli zvířatům do krmelce staré pečivo, zrní, kukuřici.

Tímto také děkujeme panu Valáškovi za zajímavé vyprávění.

Mgr. D. Řehánková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Úspěch našich žákyň

13.3.2014
Úspěch našich žákyň

Adéla Budínová a Aneta Budínová, žákyně 5. ročníku, se zúčastnily 8. 3. 2014 turnaje nejmladších žákovských složek v judu ve Veselí nad Moravou. Soutěžilo celkem 167 mladých judistů a judistek z 28 oddílů ČR a několik oddílů ze Slovenska.

Obě dvě děvčata vybojovala bronzové medaile ve svých hmotnostních kategoriích. Za celou školu jim blahopřeji a přeji ještě mnoho úspěchů s kostickým oddílem juda, kde obě trénují.

Mgr. Miloslav Sova

Nahoru

Horizontal line

Okresní přebor ve šplhu - 5. 3. 2014 - Břeclav

6.3.2014

Na dnešní okresní přebor ve šplhu trénovali žáci pod vedením p. uč. Mácsaie celý uplynulý měsíc a dosáhli zatím nejlepšího výsledku v historii naší školy.

Mezi jednotlivci v kategorii starších žákyň (zde startovalo 21 závodnic), získala UHLÍKOVÁ Lenka - 8. ročník, vynikající 3. místo, časem 3,71 s. Přitom čas celkově druhé v pořadí (Gymn. Břeclav) byl jenom 3,70 a první (také Gymn. Břeclav) 3,63...

Dále na velmi pěkném 6. místě skončila SLÁMOVÁ Monika - 9. ročník, časem 4, 25 s.

Obě dívky tak společně obsadily 2. místo v součtu družstev starších žákyň (hodnoceno umístnění dvou nejlepších závodnic každé školy). Porazily i takové školy jako jsou ZŠ Komenského Břeclav, ZŠ Na Valtické Břeclav, ZŠ Slovácká Břeclav, ZŠ M. N. Ves a ZŠ Mikulov.

Děkujeme a gratulujeme !

Naši kluci osmé třídy (Kunč Erik, Valášek Petr) letos bohužel proti i o rok starším soupeřům neuspěli. Jediný Maděřič Marek měl dobrý čas - 4, 34. Všichni byli ale na závodech poprvé a na příští rok nabírali tak potřebné zkušenosti, které určitě zúročí při další reprezentaci naší školy.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Oznámení ředitele školy k přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2014/2015

17.2.2014

oznámení

Nahoru

Horizontal line

OKRESNÍ KOLO - HALOVÁ KOPANÁ, 13. 2. 2014

14.2.2014

Po výborném úspěchu v okrskovém kole ( 2. místo) naši kluci postoupili do okresního finále, které se hrálo 13. 2. 2014 v Břeclavi a organizovala ho naše základní škola (p. uč. Mácsai). Reprezentovat ale nakonec odjeli hoši v oslabené sestavě (nemoc některých žáků). I tak bojovali ze všech sil a se ctí odehráli všechny zápasy. Porazili například Mikulov (2:1), remizovali s Hustopečemi (0:0). Pak se projevila únava a zranění tří hráčů, které měly za následek prohry s V. Pavlovicemi, Kupkovou Břeclav a Slováckou Břeclav.

Za opravdu příkladnou bojovnost a neutuchající úsilí reprezentovat školu co nejlépe jim patří veliké poděkování.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zpestření výuky TV - únor 2014

14.2.2014

Výuku tělesné výchovy (vyučující p. uč. Mácsai) jsme si zpestřili bruslením a hraním hokeje na místním rybníku. Led byl dostatečně silný a tak si žáci zahráli na naše hokejisty a krasobruslaře na právě probíhajících ZOH v Rusku.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zápis dětí pro školní rok 2014/2015

13.2.2014

Zápis budoucích prvňáčků proběhl v pondělí 10. února 2014. Tentokrát v duchu pohádky O pejskovi a kočičce. Po delší době byla doslova plná třída – do školy přišlo se svými rodiči 26 dětí.

Po zahájení předvedli žáci 1. stupně krátký program. Děti se potom rozešly do čtyř tříd, kde zábavnou formou postupně plnily různé úkoly, získávaly papírové svíčky na pohádkový dort a sladké odměny. Na závěr této části zapíchaly své získané svíčky do dvou polystyrenových dortů.

Společně si pak děti s pomocí učitelů a starších žáků vyrobily masku pejska nebo kočičky. Na cestu domů se posilnily kouskem opravdového dortu a limonádou. Odnášely si také několik pěkných dárků vyrobených žáky naší školy.

Doufáme, že se dětem pondělní odpoledne ve škole líbilo a budeme se na ně těšit v září, kdy se stanou opravdovými školáky.

Mgr. Renata Rebendová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pozvání předškoláků

13.2.2014

Ve středu 5. února 2014 navštívili žáci 1. ročníku mateřskou školu a pozvali předškoláky na zápis do první třídy. Předvedli krátké vystoupení s písničkou a říkankami. Rádi si pak s dětmi z mateřské školy pohráli.

Mgr. Drahomíra Řehánková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého

13.2.2014

V neděli 26. Ledna 2014 se tři žáci naší školy – Tadeáš Tomšej, Vít Straka a Matěj Osička, zúčastnili základního kola tradiční soutěže mladých zpěváků lidových písní Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého. Soutěž se konala v Kulturním domě v Hodoníně. Naši zpěváčci vystoupili před odbornou porotou a Tadeáš Tomšej s Vítkem Strakou postoupili do finálového kola, které se koná v neděli 28. dubna 2014.

Srdečně blahopřejeme!

Mgr. Drahomíra Řehánková

Nahoru

Horizontal line

Taneční večer

11.2.2014

Už dlouhou dobu měla naše IX. třída nápad uspořádat taneční večer pro vyšší stupeň a díky Valentýnu se naskytla příležitost, a tak jsme uskutečnili Valentine´s dance party. Akce proběhla 7. 2. 2014 od 17 do 19 hodin v budově školy pod dohledem paní učitelky Kristové a Sovové. I přesto, že jsme párty připravovali pouze krátký čas, tak si myslíme, že se povedla, i když účast dětí nebyla příliš vysoká. Zažili jsme spoustu zábavy, zatančili jsme si na oblíbené písničky a zahráli pár zajímavých tanečních her, jako rytmickou hru se jmény, na sochy a další… Chtěli bychom poděkovat vedení školy za poskytnutí peněz na občerstvení a výzdobu a paním učitelkám za dozor. Doufáme, že se všem akce líbila, a že se ještě všichni setkáme znovu.

Klára Kvitová a Denisa Osičková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

PČ - studená kuchyně - sýrové stavby

27.1.2014

PČ - v rámci výuky pracovních činností (vyučující p. uč. Mácsai) vytvořili žáci šestého a sedmého ročníku různé sýrové "stavby". Pak se s chutí pustili do jejich konzumace...

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dárečky pro nastávající prvňáčky

27.1.2014

V rámci výuky PČ žáci osmého a devátého ročníku (vyučující p. uč. Mácsai) vyrobili pro nastávající prvňáčky malé dárečky - tučňáky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zápis do 1. ročníku

9.1.2014, aktualizováno 16.1.2014

Podle § 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, vyhlašuje ředitel Základní školy T. G. Masaryka v Moravském Žižkově zápis dětí do prvního ročníku základní školy pro školní rok 2014/2015.

Zápis proběhne v pondělí 10. února 2014 od 16 hodin v budově základní školy. S sebou si děti přinesou pastelky a přezůvky. Dále prosíme o rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

K zápisu se dostaví děti, které do 31. 8. 2014 dovrší šestý rok věku, tj. děti narozené od 1. 9. 2007 do 31. 8. 2008, a děti, kterým byl v loňském roce povolen odklad školní docházky.

Mgr. Miloslav Sova
ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Vánoční den 20. 12. 2013 ve škole

30.12.2013

Poslední den ve škole před vánočními prázdninami si žáci školy spolu se svými učiteli zpestřili již tradičně vánočními třídními besídkami, vánočním rozhlasovým vysíláním a celé dopoledne jsme pak zakončili společným zpíváním před vánočním stromem školy, kde si mohli zástupci žákovského senátu najít pro svou třídu dárky. Dopoledne se vydařilo a za to patří všem vyučujícím i žákům dík.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Barevný týden

30.12.2013

Od 16. 12. 2013 do 20. 12. 2013 proběhla na naší škole tradiční akce s názvem Barevný týden. Žáci se od pondělí do pátku mohli obléci do barev, které jim určila pravidla soutěže. Kdo tak učinil, získal imunitu a nebyl v daný den zkoušený. Přiložená fotogalerie svědčí o tom, že jak žáci, tak vyučující vše vzali vážně a celý týden si užili. Barvy byly vybírány s ohledem na vánoční období, takže poslední den byl sváteční, celý bílý.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo - šachy a dáma - 16.12.2013

27.12.2013

Výsledky

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Bioskop – kurz chemie na téma "podivuHodná pH" Brno - 5.12.2013

18.12.2013

12 žáků z 8. a 9. ročníku se zúčastnilo kurzu chemie na Masarykově univerzitě v Brně. Pod vedením studentů vysoké školy prováděli zajímavé pokusy na měření pH roztoků. Seznámili se s pracovními postupy a s využitím měřících přístrojů. Žáci se seznámili i s prostředím chemické laboratoře a pracovali velice pečlivě, přesně a se zaujetím. Hodnocení akce ze strany žáků bylo rovněž velice kladné a projevili zájem zúčastnit se i kurzu na jiné téma.

Ing. M. Kosová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo - přehazovaná - 12.12.2013

16.12.2013

Dne 12. 12. 2013 odehrály dívky šestého až devátého ročníku naší školy školní kolo v přehazované. Rozdělily se do dvou družstev, nezávisle na třídách. Nakonec vyhrál tým "A" (kapitánkou byla Kvitová Klára) nad týmem "B" (kapitánky Navrátilové Katky) 3:0 na sety. Důležitější než výsledek bylo oznámení dívek, že je TV a hra hodně bavila.

Organizace školního kola Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo starších žáků v halové kopané - 12.12.2013

15.12.2013

Již po páté v řadě organizovala naše škola (garantem je p. uč. Mácsai) okrskové kolo v halové kopané. Utkání se hrála v hale Lokomotivy Břeclav. Turnaje se zúčastnilo celkem šest základních škol (viz celkové pořadí).

Byly to všechno mnohem větší školy, než je naše. Měly neporovnatelně lepší možnosti výběru svých reprezentantů. Za naší školu trénovalo a nakonec odjelo bojovat jenom "sedm statečných" - Dřevěný Petr, Kunč Erik, Virág Andrej, Dolák Václav, Zabloudil Ondřej, Dvořáček Robert a Krunčík Daniel. I tak ale dokázali prakticky nemožné - postoupili do okresního kola, když porazili ZŠ Lanžhot 5:0, ZŠ Komenského Břeclav 3:1 a ZŠ Kupkovu Břeclav 2:1. V konečném pořadí je předběhla pouze sportovní - fotbalová škola ZŠ Slovácká Břeclav, s kterou prohráli 0:4. Ostatní školy nechali naši chlapci za sebou...

Klukům patří opravdu velké poděkování za příkladnou bojovnost a chování.

Při organizaci dále pomáhaly žákyně Kunická Lucie a Teturová Sabina.

Celkové pořadí škol:
 1. ZŠ Slovácká Břeclav
 2. ZŠ MORAVSKÝ ŽIŽKOV
 3. ZŠ Kupkova Břeclav
 4. ZŠ Na Valtické Břeclav
 5. ZŠ Lanžhot
 6. ZŠ Komenského Břeclav

Držíme palce do okresního kola (13.2.2013)

Organizace turnaje - Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pracovní činnosti - 11.12.2013

15.12.2013

Žáci osmého a devátého ročníku si pod dohledem vyučujícího p. učitele Mácsaie obohatili výuku PČ výrobou zeleninových salátů. Doplnili tak tolik potřebné vitamíny pro nastávající zimní období.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kola sportovních akcí

15.12.2013

Halová kopaná, družstva chlapci - 19.11.2013
Florbal, chlapci - 19.11.2013
Florbal, družstva dívky - 21.11.2013
Vybíjená + florbal - 22.11.2013
Vybíjená + florbal, družstva dívky, druhá a třetí třída - 2.12.2013
Vybíjená + florbal + halová kopaná, družstva chlapci, druhá a třetí třída - 6.12.2013

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školou chodí Mikuláš

10.12.2013

V pátek 6. 12. 2013 navštívil naši školu Mikuláš s andělem a čertem. Podaroval všechny děti sladkostmi. Zejména menší se mnohdy trochu bály, ale do první a druhé třídy pan ředitel čerty nepustil. Akce je na naší škole již tradicí a i letos se setkala velkým zájmem dětí. Letošní návštěvu Mikuláše měli pod patronací žáci 9. ročníku.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční strom školy 2013

4.12.2013

V neděli 1. 12. 2013 proběhla akce s názvem Rozsvícení vánočního stromu školy. V poslední době jsme si zvykli, že jsou Vánoce spojeny s horečným tempem, co se ještě musí stihnout, pospícháme, kupujeme, uklízíme, děláme si starosti, jestli těch dárků pod stromečkem není málo. Zapomínáme na poselství Vánoc, které bylo odjakživa duchovního rázu, vždy byly Vánoce spojeny hlavně s láskou.

Letos jsme pojali oslavu a setkání s přáteli školy trochu netradičně. Dlouho jsme přemýšleli a nakonec se rozhodli pro vánoční procházku s lampiony temnou zimní nocí a společným rozsvícením vánočního stromu školy. Proč právě procházka s lampiony, světýlky? Jak jsem říkal, Vánoce bývaly spojeny vždy s duchovnem, se světlem ve tmě. Proto svíčky a lampiony, které ve tmě zářily všem na cestu a vedly nás temnou nocí. Společně jsme se vydali směrem k rybníku, kolem hřiště a zpátky ke škole. V průběhu cesty jsme poslali k nebi dva lampiony, které symbolicky znamenaly všechna splněná dětská přání, dále všechny ty, kteří již s námi nemohou být, ale máme je v srdcích, a krásné Vánoce pro všechny. Prvnímu se k nebi nechtělo, ale po zdařilém zásahu pana Maděřiče vzlétl, druhý se vznesl již krásně.

U školy jsme společně vyslechli krátký zdařilý program školního sboru pod vedením Mgr. D. Řehánkové. Pak jsme už jen čekali, zda se nám podaří rozsvítit vánoční strom školy. A podařilo, ozval se i potlesk a myslím, že oprávněně, protože strom je opravdu nádherný. Poté si rodiče a přátelé školy mohli prohlédnout svátečně vyzdobenou školu a zakoupit si malý dárek z vánočního jarmarku. Částka, kterou jsme utržili, bude sloužit k pořádání akcí pro žáky, odměny v soutěžích, o všem vás budeme informovat na stránkách školy.

Chtěl bych všem poděkovat za to, že jste byli s námi, že jste nám navodili krásnou vánoční atmosféru. Účast byla opravdu obrovská, takovou jsme ani nečekali a mě osobně to nesmírně potěšilo.

Dík patří i našim sponzorům, bez kterých by se akce neuskutečnila. Patří mezi ně pan Vítězslav Dušek, paní Přibylová, paní Maděřičová, paní Němečková a samozřejmě obecní úřad. Také musím poděkovat všem pracovníkům školy, pedagogům, kteří nelitovali času a připravili krásné první adventní odpoledne.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílny

4.12.2013

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 proběhly na naší škole tradiční Vánoční dílny. Žáci se snažili a vyrobili na vánoční jarmark krásné výrobky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Halloween

5.12.2013
Halloween

V polovině září padla myšlenka v žákovském senátu, co kdybychom uspořádali Halloween pro žáky naší základní školy. Zdálo se nám to jako skvělý nápad, a tak jsme se do něj, my žáci 9.ročníku, společně s paní učitelkou Sovovou, vrhli. Věděli jsme, že na realizaci takové akce nemáme moc času, ale i přesto jsme se do toho s radostí pustili.

Bylo složité naplánovat průběh celého halloweenského večera. Příprava nám zabrala mnohé přestávky a náš volný čas. Měli jsme za úkol také vytvořit plakát a informační lístky pro rodiče, podmínkou vstupu bylo přijít v masce a s baterkou.

Halloweenský večer se uskutečnil 8. listopadu 2013 v 16:30 hodin. Byli jsme překvapeni, že účast dětí dosáhla tak vysokého počtu – přihlášeno bylo až 60 dětí, většina z prvního stupně.

Celý program byl zahájen úvodním slovem a přehlídkou masek. Poté začala hlavní hra, ve které byly děti rozlosovány do sedmi skupin. Každý z deváťáků měl své stanoviště s úkolem. Cílem hry bylo splnit co nejvíce úkolů a najít ukrytý poklad. Po skončení hry následovalo vyhlášení šesti nejlepších masek. A bylo na co se dívat. Zvítězili : kovboj, čarodějnice, kouzelník, mumie a zombie.

Zatím, co mladší děti hrály zábavné hry, pro starší byla přichystána strašidelná stezka odvahy. Dále následovala diskotéka a závěrečná hra s balónky, která je velice pobavila.

Chtěli bychom poděkovat vedení školy za poskytnutí finanční částky na výzdobu, sladkosti a odměny. Paní učitelce Kristové a Úlehlové za zajištění dozoru při akci a panu učiteli Mácsaovi za krásné fotky. Paní Veverkové, Kvitové, Osičkové, Imrichové, Tomšejové, Budínové a paní ředitelce Veselé za pomoc při přípravě občerstvení a nápojů. Nejvíce bychom rádi poděkovali paní učitelce Sovové za pomoc při organizování akce.

Doufáme, že se akce líbila a že se všichni znovu setkáme.

Za IX.třídu Klára Kvitová a Denisa Osičková

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Kola pro Afriku

2.2.2014

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicykles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Posláním organizace je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Tato kola jsou převezena do Afriky. Celý projekt směřuje k podpoře gramotnosti a pracovního uplatnění lidu v Africe, zvýšení jejich občanského státu.

Dne 14. 11. 2013 jsme se připojili k charitativní akci Kolo pro Afriku. Na uspořádání jsme měli velmi málo času. Za tři dny jsme stačili vyrobit plakáty a informovat obyvatele celé naší obce. Byli jsme překvapeni velkým ohlasem sbírky. Občané přivezli více než padesát kol (stará i se součástkami, ale i novější, dokonce i koloběžky). V neděli 17. 11. 2013 jsme vše nakládali do auta pana Maděřiče a odvezli do Břeclavi. Přidali jsme i dopis napsaný anglicky. Z Břeclavi se kola vezla kamióny do Afriky. Byli jsme rádi, že tolik lidí pomohlo dobré věci.

Všem moc děkujeme!

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž - Zima

25.11.2013

Žáci 1. stupně se 12. 11. 2013 zúčastnili výtvarné soutěže na téma „Zima“. Děti mohly pracovat libovolnou technikou a zvolit si jakýkoliv námět týkající se zimy.

Výsledky soutěže:

1. ročník
 1. místo: Toušek Viktor
 2. místo: Veverka Martin
 3. místo: Kapina Jakub
2. ročník
 1. místo: Tománková Tereza
 2. místo: Slámová Lucie
 3. místo: Přibyla Jan
3. ročník
 1. místo: Osičková Gabriela
 2. místo: Bůšková Natálie
 3. místo: Tomšej Tadeáš
4. ročník
 1. místo: Moudrý Lukáš
 2. místo: Střelský David
 3. místo: Očenášková Julie
5. ročník
 1. místo: Osička Vít, Dřevěný Filip
 2. místo: Hromek František
 3. místo: Krejčí Veronika

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vítání občánků

21.11.2013

V neděli 3. listopadu 2013 žáci naší školy zpestřili svým vystoupením vítání občánků na obecním úřadě. Tereza Maršálková a Kristýna Lašková zahrály duet na flétnu, Julie Očenášková a Vít Straka přednesli báseň, Tadeáš Tomšej malým občánkům zazpíval ukolébavku. Vystoupení se vydařilo, děti rády přispěly ke kulturnímu programu.

Nahoru

Horizontal line

Fotosoutěž KMČ

21.11.2013

Děti ve ŠD vyhledaly staré knihy od nakladatelství SNDK – Albatros, našly knihy vydané v padesátých letech. Pan učitel Mácsai děti vyfotil a odeslal fotky do nakladatelství KMČ. Děti s radostí hledaly knihy ve školní knihovně a soutěžily mezi sebou, kdo najde nejstarší. Do soutěže přišlo několik set fotografií. Vyhodnoceni byli tři vylosovaní. Fotografie můžete najít na www.kmc.cz!

Nahoru

Horizontal line

Sběr papíru

21.11.2013

Dne 15. 11. 2013 jsme uskutečnili první sběr papíru. Nasbírali jsme přes 800 kg starého papíru. Děkujeme za pomoc žákyním Sabině Teturové a Lucii Kunické.

Zodpovědná osoba: S. Osičková
Zúčastněné ročníky: celá škola

Nejlepší jednotlivci
 1. Tetur Samuel
 2. Navrátil Dominik
 3. Konečná Marie
 4. Kvitová Klára
 5. Teturová Sabina
 6. Dřevěný Filip
 7. Dřevěný Petr
Nejlepší třídy
 1. místo - IV. třída - 178 kg
 2. místo - I. třída – 161 kg
 3. místo - VIII. třída – 103 kg
 4. místo - V. třída – 99 kg
 5. místo - IX. třída – 93 kg

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze - Domov seniorů Břeclav - 19. 11. 2013

21.11.2013

Žáci osmého a devátého ročníku naší školy navštívili pod vedením p. uč. Mácsaie v rámci výuky VOZ a PČ Dům seniorů v Břeclavi. Toto zařízení poskytuje pravidelné, bezpečné a odborné podpory a pomoci v základních životních schopnostech pro seniory se sníženou soběstačností a to v souladu s jejich individuálními potřebami. Holky i kluci si nejdříve poslechli poutavou přednášku pí. Mgr. Palkovičové, která obsahovala několik učebních témat VOZ. Vysvětlila jim, jak se starají o nemocné a staré, podávání stravy i léků. Mluvila i o aktivitách a předcházení nemocem u starších lidí. Potom měli všichni možnost nahlédnout na obě oddělení - Domov seniorů i Domov se zvláštním režimem. Zde mimo jiné nabízí i odlehčovací služby a odborné sociální poradenství. Žáci mohli na vlastní oči vidět personál při jejich práci. Následně navštívili některé seniory na pokojích a pohovořili s nimi na různá témata.

Do školy jsme se vraceli obohaceni o mnohé zajímavé informace a zážitky. V neposlední řadě může tato exkurze žákům pomoci i při volbě jejich povolání.

ZŠ T. G. Masaryka Moravský Žižkov touto cestou děkuje vedení a personálu Domova seniorů Břeclav.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Žáci pomáhají

18.11.2013

Úklid listí v areálu školy - listopad 2013 - šestý a sedmý ročník
Žáci šestého a sedmého ročníku v rámci výuky PČ uklidili a pohrabali spadené listí na dvorku školy a ukázali tak, že když je potřeba, tak taky přiloží ruku k dílu.
Výrobky osmého a devátého ročníku na Vánoční trh - 1. 12. 2013
Žáci osmého a devátého ročníku i letos v rámci PČ vyrobili několik pěkných výrobků na chystaný Vánoční trh. Doufáme, že svícny ze starých CD i ozdoby do květináčů se budou líbit.
p.uč. Z. Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sběr papíru

10.11.2013

Sběr papíru se uskuteční v pátek 15. 11. 2013 v 15:45 hod. ve škole.
Papír musí být svázaný: noviny, časopisy, lepenka, ostatní (letáky, aj.).

Nahoru

Horizontal line

Výtvarná soutěž

10.11.2013

V úterý 12. listopadu od 13:30 se na 1. stupni ZŠ koná výtvarná soutěž na téma Zima.
Místo konání: 1. třída. Zváni jsou všichni žáci 1. stupně.

Nahoru

Horizontal line

Výsadba aleje pod Vinohrady – Moravský Žižkov - Tisková zpráva

3.11.2013

Tiskovou zprávu naleznete zde.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Týden Halali

24.10.2013

Jistě jste si všimli, že podzimní čas je v restauracích hojně věnován mysliveckým specialitám. I my, žáci a učitelé, jsme nebyli ochuzeni o tyto zajímavé pokrmy, jelikož nám pracovníci jídelny připravili tematický týden s názvem Halali – týden myslivecké kuchyně. A nejen, že náš jídelníček obohatili o jídla typu: masová směs pana fořta, jelení guláš, táč s lesním ovocem, kuře pečené po myslivecku, ale stylově vyzdobili celou jídelnu. Nyní se potvrdilo, že člověk jí i očima. Přikládáme pár fotografií a děkujeme za příjemné zpestření.

Děkuji tímto vedení jídelny za zajímavý nápad a paní B. Tomšejové a T. Budínové za krásnou výzdobu, která nás velmi mile potěšila.

Mgr. M. Sova, ředitel školy

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze – Vinařství Maděřič v Moravském Žižkově

19.10.2013

Dne 23. 9. 2013 se žáci 8. a 9. ročníku pod vedením Ing. M. Kosové a Mgr. I. Sovové zúčastnili zajímavé exkurze. Jejím cílem bylo seznámení žáků s provozem místního vinařského závodu, s výrobním postupem zpracování vinné révy a s výrobky vína.

Pan Maděřič seznámil žáky s výrobní linkou a zpracováním vinné révy na mošt, zdůraznil chemické procesy, které probíhají při přeměně vinného moštu na víno. Vinný mošt mohli žáci i ochutnat. Součástí exkurze byla i návštěva vinohradu. Žáci byli seznámeni s provozem vinařství a tím si rozšířili své znalosti z chemie.

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat majitelům firmy.

Ing. M. Kosová, Mgr. I. Sovová

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Halloweenový večer

19.10.2013

Pozvánka na halloweenový večer zde.

Nahoru

Horizontal line

Veletrh vzdělávání - Břeclav

16.10.2013

V úterý 15. října 2013 zorganizovala výchovná poradkyně školy Mgr. Iva Sovová návštěvu Břeclavi, kde se konal Veletrh vzdělávání s nabídkou studijních a učebních oborů především pro žáky devátých tříd a jejich rodiče. Naši žáci (osmý a devátý ročník), společně s p. učitelem Mácsaiem , který je na veletrh doprovázel, si mohli prohlédnout mnoho zajímavých nabídek studijních a učebních oborů i dalších informačních materiálů.

Mgr. Iva Sovová, Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ředitelské volno

10.10.2013

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny v termínu od 31. 10. 2013 do 1. 11. 2013. Nástup žáků do školy je v pondělí 4. 11. 2013. Volné dny byly vyhlášeny z technických důvodů.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

Nahoru

Horizontal line

Běh Boba Zháňala 7. 10. 2013 - Hrušky

9.10.2013

V roce 1999 byla v Hruškách založena tradice pořádání štafetového běhu žáků prvního stupně základních škol mikroregionu, později Regionu Podluží. Jeho pořadateli jsou Základní škola Hrušky, Region Podluží a obec Hrušky.

Závod nese jméno Bohumíra „Boba“ Zháňala, který se narodil v roce 1931 v Moravském Žižkově. V Hruškách vyrůstal a absolvoval zde školní docházku. Později se začal věnovat atletice a v běhu na 3000 metrů překážek se stal českým rekordmanem a reprezentantem. Mimo jiné se zúčastnil olympijských her 1960 v Římě a dvakrát mistrovství Evropy. Nyní působí jako atletický funkcionář a trenér ve Zlíně. Každoročně se tohoto závodu jako čestný host účastní.

Kromě svého patrona byl tento 15. ročník obohacen návštěvou Báry Špotákové (nar. 30. června 1981 Jablonec nad Nisou, Československo- česká atletka, závodící v hodu oštěpem, dvojnásobná olympijská vítězka z LOH 2008 v Pekingu a LOH 2012) a Vítězslava Veselého (nar. 27. 2. 1983 Hodonín, Československo - český atlet, reprezentant v hodu oštěpem a mistr Evropy ve stejné disciplíně z roku 2012. Jeho trenérem je světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz v oštěpu Jan Železný.

Trasa závodu je vyčleněna na ulici Hlavní, přičemž start i cíl je před budovou základní školy. Každý z ročníků odběhne jeden okruh v délce 864 metrů, který je rozdělen do pěti úseků, takže na jeden úsek připadá 173 metrů. Běží se takový počet kol, který odpovídá počtu ročníků, dříve tedy pět, nyní čtyři kola. Startují žáci nejnižšího, tedy 2. ročníku, předávají štafetu vyššímu ročníku, takže finiš vždy zajišťují páťáci. Závod to bývá velmi dramatický, záleží na každém členu štafety, jak se mu podaří splnit svůj úkol a pomoci tak k co nejlepšímu výsledku celého družstva. Úsilí a snaha o vítězství malých závodníků, která se dá vyčíst z jejich výrazu, je nepopsatelná. Úžasnou a neopakovatelnou atmosféru závodu dotváří diváci přihlížející a povzbuzující po celé délce trasy.

Letos startovalo deset štafet - škol. Naši malí reprezentanti se ve velké konkurenci neztratili, nebáli se a bojovali. Pod vedením p. uč. Mácsaie na tento závod poctivě trénovali a to se projevilo na krásném úspěchu - získali 3. místo, bronzové medaile. Za pomoc při samotném závodě patří dále veliké poděkování i učitelkám J. Bistré, P. Úlehlové, R. Rebendové a K. Bartošíkové.

Celkově startovalo 10 škol. Porazili jsme mimo jiné například Lanžhot, Prušánky, Tvrdonice, Kostice, Mikulčice a další.

GRATULUJEME !

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Návštěva farmy

3.10.2013

Dne 2. 10. 2013 se žáci 8. a 9. ročníku naší školy pod vedením p. uč. Mácsaie v rámci výuky PČ zúčastnili exkurze do firmy - FARMA R.V., spol. s r.o. Moravský Žižkov. Velmi zajímavý byl nejenom pobyt ve výrobě, ale i samotný výklad pana Valáška. Postupně žákům vysvětlil principy a způsoby zpracování a sušení kukuřice, ale i další zajímavosti zemědělské výroby a techniky. Žáci měli možnost vidět i krmení vzácného druhu prasete. Exkurze žákům ukázala a poodhalila tajemství zemědělské výroby a techniky.
Touto cestou děkujeme za vstřícnost a ochotu firmě FARMA R.V., spol. s r.o. Moravský Žižkov, konkrétně panu Valáškovi a Ing. M. Kvitové.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Coca-Cola cup - Školský pohár

2.10.2013
Coca-Cola cup - Školský pohár - logo

Letošní ročník (2014) Coca-Cola Školského poháru byl rozehrán již na podzim. Naše škola byla pořadatelem turnaje. Za soupeře do prvního kola nám los přidělil fotbalisty ze ZŠ Velké Bílovice a ZŠ Podivín. Utkání se odehrála na travnatém hřišti místní TJ Moravský Žižkov. Touto cestou děkujeme i panu Veverkovi za pomoc na celém turnaji.

Chlapci první zápas zvládli a porazili sousedy z Velkých Bílovic 1:0. Ve druhém zápase proti ZŠ Podivín už ale docházely síly, protože nemáme velký výběr fotbalistů a to se projevilo na prohře 0:3. Do dalších bojů tak postoupila ZŠ Podivín, která porazila ve svém druhém zápase ZŠ Velké Bílovice také 1:0.

Celkové pořadí :
1. ZŠ Podivín
2. ZŠ Moravský Žižkov
3. ZŠ Velké Bílovice

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a přeji další sportovní a studijní úspěchy.

Mácsai Zdeno

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní přebor v přespolním běhu - Břeclav 26. 9. 2013

29.9.2013

Ve čtvrtek 26. 9. 2013 se ve valtickém lese u Břeclavi uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu žáků ZŠ i studentů středních škol. Naši chlapci i dívky odjeli pod vedením p. uč. Mácsaie dobře připraveni a odhodláni bojovat i proti mnohem větším školám. Všichni se opravdu moc snažili a patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Největšího úspěchu našich reprezentantů dosáhlo družstvo starších žáků ve složení - Dřevěný Petr 9. r., Virág Andrej 8. r., Zounek Tomáš 8. r. a Kunč Erik 8. r. - 3. místo v kategorii starších žáků. Celkově v této kategorii startovalo 12 škol - družstev. Porazili i takové školy jako Břeclav Komenského, Podivín, Valtice, Lednice, Břeclav Na Valtické a další. Lepší než naši starší chlapci byly jenom ZŠ Slovácká a ZŠ Kupkova (sportovní školy). Ve velmi silné konkurenci bojovaly a neztratily se ani dívky, když doběhly celkově na 6. místě (také ze 12 družstev).

Výsledky zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dýňobraní 2013

25.9.2013

V pátek 13.září 2013 se na naší škole konal již třetí ročník podzimního Dýňobraní. Žáci vyřezávali z dýní nejroztodivnější strašidla a mohli předvést svou šikovnost a nápaditost. Díky rozmarům počasí se akce nekonala na školním dvoře, ale v učebně V.třídy. Zúčastnilo se 19 „řezbářů“ především z 1.stupně. Vyřezávali z dýní strašáky a zdobili je listy, bobulemi, kaštany, šípky, různými druhy zeleniny… Prvňáčkům s chutí pomáhali jejich patroni z 9.ročníku, paní učitelky i některé maminky.

Děti vytvořily velice zdařilá strašidla. Pracovaly s velkým nadšením a fantazií. Dík patří „deváťákům“ za jejich pomoc žákům I.třídy. Vytvoření strašáci nám pak celý další týden zdobili chodbu 1.stupně.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo v přespolním běhu - září 2013

25.9.2013

Žáci absolvovali tratě od 400 metrů (2,3 tř.), 600 m (4,5 tř.) 800 m (6,7. tř. - D), 1000 m (6,7. tř. - CH), 1000 m (8,9. tř. - D), 1200 m (8,9. tř. - CH). Všichni se moc snažili a ti nejlepší pojedou reprezentovat naší školu na okresní kolo v přespolním běhu, které proběhne 26.9.2013 v Břeclavi.

Výsledky zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sportovní den – sobota 14. září od 15 hodin

10.9.2013

TJ Moravský Žižkov, ZŠ T.G.Masaryka Moravský Žižkov pořádají „SPORTOVNÍ DEN pro děti a rodiče“ v sobotu 14. září od 15 hodin. Technické disciplíny a obratnostní disciplíny. Především zábava a spousta legrace.

Nahoru

Horizontal line

Výstava Merkur

9.9.2013 (aktualizováno 25.9.2013)

Na začátku září se žáci 1., 4. a 5. ročníku zúčastnili výstavy, která prezentovala historický vývoj stavebnice Merkur pomocí informačních panelů, ale také trojrozměrných objektů – samotných historických stavebnic, jak uložených v původních krabicích, tak sestavených do různých modelů. Součástí výstavy je velká dětská herna s cca šedesáti kily šroubků, matiček a děrovaných plíšků, kde děti mohou pomocí stavebnice Merkur rozvíjet fantazii stavbou různých modelů a zlepšovat tím jemnou motoriku.

Výstava se nám i dětem velmi líbila, protože jsme se seznámili s historií stavebnice Merkur a mohli jsme si i něco z této stavebnice postavit. Návštěvu bychom doporučili i dalším třídám.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Informace k výuce plavání (začíná 16.9.2013) a ke změně rozvrhu

4.9.2013

Informace naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Informace k zahájení školního roku 2013/2014

29.8.2013

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o průběhu prvního týdne ve škole dětí 1. ročníku.

Pondělí 2. 9. 2013
- v 9.00 hodin slavnostní přivítání před budovou základní školy
- asi v 9.45 odchod žáků do třídy
- 9.45 – 10.25 hodin schůzky rodičů s vyučující a dětmi

Úterý 3. 9. 2013
- výuka bude od 8.00 - 10.45 hodin (v případě zájmu 10.45 – 11.40 – zajištěna školní družina)

Středa 4. 9. 2013
- vyučování bude od 8.00 – 10.45 hodin (v případě zájmu 10.45 – 11.40 – zajištěna školní družina)

Čtvrtek 5.9., pátek 6.9.2013 – výuka podle rozvrhu

Těší se na vás a vaše děti ředitel školy Mgr. Miloslav Sova a paní učitelka Mgr. Drahomíra Řehánková.

Žákům 5. - 9. ročníku odpadá v prvním školním týdnu odpolední vyučování.

Nahoru

Sešity pro žáka školní rok 2013/2014

23.7.2013

Podrobný rozpis zde.

Nahoru

Horizontal line

Rozloučení 9. třídy

26.6.2013

Dne 20. 6. 2013 připravili naši deváťáci na rozloučenou s naší školou prezentaci. Všem se hodně líbila. Na závěr se diskutovalo u bohatého občerstvení, které pro své rodiče a učitele také připravili žáci deváté třídy.

Proslov k prezentaci

Vážená ředitelko, učitelský sbore, milí spolužáci
Pro vás je to možná jen obyčejný měsíc červen, ale pro nás končí jedna velká etapa našeho života. Už nikdy se nesejdeme ve stejné třídě, nebudeme se spolu smát zážitkům, nebudeme provokovat učitele, nesedneme si vedle sebe do lavic, prostě nic z toho, na co jsme byli dosud zvyklí. I když se spousta z nás bude nadále vídat, už to nebude ono.
Všechno se změnilo. Na celý svět jsme si udělali vlastní názor, spoustu věcí uvědomili, zkrátka vyrostli jsme. A vy jste byli u toho. I když to s námi nebylo vždy lehké.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výlet

26.6.2013

Školní výlet žáků 5. - 9. ročníku ve školním roce 2012/2013, Veselí nad Moravou - Baťův kanál, Strážnice - skanzen
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

ZOO Brno

26.6.2013

V květnu navštívili žáci přírodovědného kroužku ZOO v Brně.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Velikonoce

26.6.2013

Příprava žáků přírodovědného kroužku na velikonoce.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Skleník Moravský Žižkov

26.6.2013

V dubnu navštívili žáci přírodovědného kroužku skleníky pana Malinkoviče v Moravském Žižkově a seznámili se s pěstováním hrnkových rostlin a pikýrováním rajčat.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dětský den - 7.6.2013

12.6.2013

V pátek 7. 6. 2013 se na naší škole uskutečnil Dětský den.
Žáci I. stupně si změřili své síly na malém hřišti hned v několika disciplínách - hod granátem na cíl, slalomový běh, skok v pytli a běh cvalem.
Dětský den II. stupně naší školy probíhal na travnatém hřišti a v celém areálu TJ Moravský Žižkov. Děti postupně soutěžily ve čtyřech sportovních disciplínách - hod granátem na cíl, běh překážkovou dráhou, skok přes švihadlo a trojskok snožmo z místa.
Každý žák od 1 do 9 třídy si domů odnesl několik drobných dárečků v podobě sladkostí a nejlepší v jednotlivých disciplínách i věcné dárky.
Na závěr tohoto dne si chlapci zahráli fotbal a děvčata vybíjenou.
Dětský den se opravdu vydařil, počasí nám konečně přálo a všechny děti závodily čestně a užily si přitom i spoustu legrace.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Atletické přebory Podluží - Lanžhot - 27. - 28.5.2013

1.6.2013

Vybraní žáci naší školy se pod vedením p.uč. Mácsaie připravovali a zúčastnili atletického klání v Lanžhotě. Letos nás reprezentovalo celkem 26 žáků (15 hochů a 11 dívek) v kategoriích 1. - 9. třída ZŠ. Chlapci a děvčata se soupeřů z mnohem větších škol nezalekli, bojovali ze všech sil a získali celkem 19 medailí (I. stupeň 8 a II. stupeň 11).
Výsledky naleznete zde.
Fotogalerii pro I. stupeň naleznete zde.
Fotogalerii pro II. stupeň naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Květinový den

23.5.2013

Dne 15.5.2013 naše škola pořádala sbírku s názvem Květinový den. Cílem sbírky bylo pomoci vašimi příspěvky lidem s rakovinou a upozornit na její prevenci. Děkujeme Vám za Vaše příspěvky. Žáci 9.ročníku. Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

McDonald's Cup - 14.5.2013

15.5.2013

Dne 14.5.2013 se naši žáci zúčastnili McDonals's Cupu. Výsledky viz výsledková listina. Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vyhlášení ředitelského volna na pondělí 13. května 2013

9.5.2013

Z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektrické energie na ulici Bílovská dne 13.5.2013 v době 7:30 – 15:30 h vyhlašuje ředitelka školy na tento den ředitelské volno.

Nahoru

Horizontal line

Úklid a úprava sportovního areálu na skok daleký (žáci 8. a 9. třídy - 18.4.2013)

19.4.2013

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vybíjená – okrskové kolo ve Velkých Pavlovicích 17.4.2013

19.4.2013

Dne 17.4.2013 bojovali žáci I. stupně naší školy pod vedením pana učitele Mácsaie o postup na okrskovém kole (V. Pavlovice) ve vybíjené.
Turnaje se zúčastnily mnohem větší školy než naše: Hustopeče Komenského, Hustopeče Nádražní, Velké Pavlovice. Dále to byla ZŠ Kobylí.
Startovali hlavně žáci pátých tříd. Naše škola čerpala reprezentanty hlavně ze čtvrté (8) a částečně třetí (3) třídy. Pátou třídu reprezentoval jediný žák - kapitán družstva Dolák Václav. Ale i tak jsme v boji o semifinále poločas dokonce vedli 6:5, nakonec však prohráli o dva vybité hráče.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dárečky pro důchodce

17.4.2013

Žáci naší školy tak jako každoročně i letos, vyrobili pro dúchodce naší obce několik drobných dárečků.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Coca Cola Cup - 26.3.2013

2.4.2013

Velmi nepříznivé počasí (sníh), zahnalo letos naše chlapce odehrát první turnaj Coca Cola Cupu do tělocvičny. Původně se mělo vše odehrát na travnatém hřišti místní TJ Moravský Žižkov, ale letošní zima zapříčinila změnu na halový turnaj. Pořadatelem se totiž poprvé v historii stala naše ZŠ (Mácsai).

Ale ani v hale ve Velkých Pavlovicích však naši kluci rozhodně nezklamali. Na postup a 1. místo sice těsně nedosáhli (chyběl jim jediný bod), ale celkové druhé místo je i tak velikým úspěchem.

Celkové pořadí:
1. místo - ZŠ Velké Bílovice - 10 bodů
2. místo - ZŠ MORAVSKÝ ŽIŽKOV - 9 bodů
3. místo - Gym. Velké Pavlovice - 7 bodů
4. místo - ZŠ Lanžhot - 0 bodů

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

PČ - 8. a 9. třída - jarní úklid areálu a okolí školy

26.3.2013

V rámci výuky PČ se žáci 8. a 9. třídy dne 21.3.2013 společně rozhodli, že také přispějí ke zkrášlení areálu a okolí školy. Pracovali opravdu dobře, vyčistili a upravili dvorek i prostor před školou.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze do výrobny svíček v Moravském Žižkově, 28. 2. 2013

5.3.2013

V rámci výuky PČ se žáci osmé a deváté třídy naší školy pod vedením p.uč. Mácsaie vydali na exkurzi do místní výrobny svíček. Výrobní závod je zaměřen především na produkci strojně vyráběných svíček - čajových, válcových, plovoucích a hřbitovních. Ročně je výrobním závodem v Moravském Žižkově zpracováno více než 4500 tun parafínu. V roce 2008 firma rozšířila svoje kapacity zakoupením výrobního závodu na Slovensku, a zařadila se tak mezi přední výrobce parafínových svíček v České a Slovenské republice. Děti viděli výrobu parafínu z tekutého do práškového stavu a lisování svíček z tohoto prášku na strojních zařízeních.

Exkurze byla provázena odborným výkladem. Byly nám předvedeny i takové výrobky z parafínu, s jakými se běžně v obchodní síti často nepotkáváme. Byla to velmi příjemně strávená exkurze a žáci si odnášeli zajímavé poznatky, nové zkušenosti, ale i dárek a své vlastní výrobky v podobě svíček. ZŠ touto cestou děkuje za exkurzi firmě KREJČÍ&KREJČÍ s.r.o., Moravský Žižkov.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Pracovní činnosti 6. a 7. ročníku

26.2.2013

V rámci výuky PČ si žáci šestého a sedmého ročníku vyzkoušeli přípravu ovocných a zmrzlinových pohárů.
Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo ve šplhu - Břeclav 21.2.2013

25.2.2013

Měsíc se někteří žáci naší školy pod vedením p.uč. Mácsaie připravovali na tento závod. Nakonec závodili jenom tři - Kunický Bronislav 4.tř., Rozsypal Lukáš a Osička Petr 9.tř. Nejhlavnější kandidát na stupně vítězů Zugar Patrik 3.tř. však nemohl soutěžit pro zdravotní potíže.

Chlapci se snažili ze všech sil a ve veliké konkurenci dosáhli vynikajících výsledků.

Kunický 4.tř. - čas 5,52 (za vítězem jenom o 1, 12 s.) - umístnění uprostřed startovní listiny
Rozsypal 9.tř. - čas 3,44 - (za vítězem jenom o 1,11 s.) umístnění uprostřed startovní listiny

Osička 9.tř. - čas 3,35 - (za vítězem jenom o 1,00 s.) - nejlepší z našich - 11. místo

Všem patří poděkování za vzornou reprezentraci naší školy. Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dárečky pro budoucí prvňáčky

5.2.2013

Protože je právě období zápisu do 1. třídy, připravili jsme si i my, žáci II. stupně naší ZŠ (PČ - p.uč. Mácsai) pro budoucí prvňáčky překvapení. Zápis bývá pro děti takový malý svátek. Dlouho se na něj připravují ve školce i doma a nemohou se dočkat. Vyrobili jsme proto pro ně nádherné stojánky na tužky - viz. fotogalerie.
Moravský Žižkov 4.2.2013

Nahoru

Horizontal line

Výuka TV + družina – zimní sporty 15.1.2013

17.1.2013

V měsíci lednu jsme pro zpestření výuky TV na I. stupni využili příznivých sněhových podmínek a vyrazili na bobování, koulovačku.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo ve šplhu na tyči hoši – leden 2013

17.1.2013

V měsíci lednu proběhlo na naší škole školní kolo chlapců ve šplhu na tyči. Nejlepšího času dosáhli:
I. stupeň – Zugar Patrik, 3.třída, čas 6:59 s.
II. stupeň – Rozsypal Lukáš, 9.třída, čas 3:90 s.

Nahoru

Horizontal line

Ředitelské volno

19.12.2012

Ředitelka školy vyhlásila podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny v termínu od 3. 1. 2013 do 4. 1.2013.
Nástup žáků do školy je v pondělí 7. 1. 2013.
Volné dny byly vyhlášeny z technických důvodů.
Mgr. Irena Homolová, ředitelka školy

Nahoru

Horizontal line

Vánoční turnaj v šachu a dámě - 18.12.2012

19.12.2012

Dne 18.12.2012 proběhl na naší škole "VÁNOČNÍ TURNAJ V ŠACHU A DÁMĚ". Hrálo celkem 33 žáků z I. a II. stupně.
Výsledky viz výsledková listina

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční besídka - 16.12.2012

19.12.2012

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílny 2012 - 12.12.2012

12.12.2012

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční výrobky na "Velké vánoční odpoledne"

12.12.2012

Žáci 6. až 9. tříd postupně vyrobili několik výrobků pro všechny, kteří si je budou chtít zakoupit na Vánočním odpoledni dne 16.12.2012

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Mikuláš v naší škole - 6.12.2012

12.12.2012

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo ve florbalu – Velké Pavlovice 6. 12. 2012

7.12.2012

Dne 6.12.2012 se naši mladší žáci (6. a 7. třída) zúčastnili okrskového kola ve florbalu. Turnaj se hrál ve Velkých Pavlovicích a hoši rozhodně nezklamali. V prvním zápase porazili Velké Bílovice 4:2, pak dokázali remizovat s opravdu velmi silným celkem Gymnázia V. Pavlovic 1:1 a prohráli jenom v jediném zápase o pouhý gól 1:2 s družstvem Hustopeč.
Za vzornou reprezentaci i chování jim proto určitě patří veliké poděkování.
Mácsai

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okresní kolo v halové kopané

3.12.2012

Naše škola (Mácsai) pořádala dne 29.11.2012 okresní kolo v halové kopané, které probíhalo v hale Lokomotivy Břeclav a celkem se ho zúčastnilo osm škol z celého okresu. Tyto školy postupně postoupily ze všech čtyř okrsků našeho okresu. Úroveň hry a konkurence byla veliká. Naši kluci tentokrát na mnohem větší školy nestačili - nepodařilo se jim postoupit ze základní skupiny, aby mohli bojovat o medaile. Náš tým byl složen převážně ze sedmé třídy, jeden hráč šestky a jenom dva deváťáci. Chlapci tvořili nejmladší družstvo turnaje a nasbírali cenné zkušenosti do dalších let a soutěží. Celkovým vítězem se stala sportovní škola ZŠ Slovácká Břeclav.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Okrskové kolo v halové kopané starších žáků

3.12.2012

Dne 15.11.2012 organizovala naše škola (Mácsai) v rámci AŠSK okrskové kolo v halové kopané starších žáků. Akce proběhla v hale Lokomotivivy Břeclav. Naši chlapci se snažili a nakonec postoupili do okresního kola, kterého jsme taktéž pořadatelé.

Nahoru

Horizontal line

Výroba adventních věnců v přírodovědném a vazačském kroužku – 22.11.2012

26.11.2012

Práce žáků 6., 7. a 8. ročníku – ukázky si můžete prohlédnout zde

Nahoru

Horizontal line

Školní kolo v halové kopané - 13.11.2012

16.11.2012

Dne 13.11.2012 proběhlo na naší škole za dozoru a organizace p.uč. Mácsaie školní kolo v halové kopané. Šesté až deváté třídy bojovaly v chlapeckých týmech, ale na prvním stupni bojovala ve smíšených družstvech i děvčata. Výsledky viz výsledková listina

Nahoru

Horizontal line

Florbal – regionální kolo v Lednici – 8.11.2012

9.11.2012

Dne 8. 11. 2012 hráli hoši naší školy regionální kolo ve florbalu v Lednici. Ve své skupině skončili druzí a postoupili tak do semifinále. Nakonec však v boji o 3. místo prohráli, ale i celkové 4. místo je velkým úspěchem ve velmi silné konkurenci mnohem větších škol.

Fotogalerii naleznete zde.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Výrobky žáků školního klubu „Přírodovědný a vazačský“ – říjen 2012

7.11.2012

Ve školním roce 2012-2013 pracuje na Základní škole v Moravském Žižkově přírodovědný a vazačský kroužek pod vedením paní Ing. Marie Kosové. Výrobky žáků na téma podzim vyrobené z přírodního materiálu si můžete prohlédnout zde.

Nahoru

Horizontal line

Soutěž v cyklistické zručnosti - 23.10.2012

24.10.2012

V úterý 23. října 2012 1. stupeň pořádal soutěž v cyklistické zručnosti. Děti si vyzkoušely slalom mezi překážkami a prokázaly zručnost při jízdě na kole. Za pěkné výkony si odnesly sladkou odměnu. I přes chladné počasí se akce velmi vydařila.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Dýňobraní - 24.9.2012

24.10.2012

V pondělí 24. září se uskutečnilo dýňobraní. Vyřezávání strašáků z dýní se zúčastnily děti z prvního stupně i se svými maminkami a babičkami. Krásnými strašáky nám vyzdobily školní dvůr.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Florbal - školní kolo - říjen 2012

21.10.2012

V měsíci říjnu 2012 proběhlo na naší škole školní kolo ve florbalu - výsledky zde.

Nahoru

Horizontal line

XVI. Veletrh vzdělávání - Břeclav - 16.10.2012

17.10.2012

Žáci 8. a 9. třídy se v rámci výuky volby povolání pod vedenín p.uč. Mácsaie zúčastnili Veletrhu vzdělávání v Břeclavi. Postupně procházeli a poslouchali všechny nabídky. Doufáme, že jim tato návštěva pomůže k výběru budoucího studia

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Předávání dárků

15.10.2012

Žáci 9 třídy se pod vedením p.uč Mácsaie rozhodli obdarovat naše prvňáčky pěkným dárkem vyrobeným v hodinách PČ. Holky i kluci v prvním ročníku byli hodně a mile překvapeni. Dárky se jim moc líbily a to potěšilo i samotné výrobce z devítky.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vytrvalostní běh - školní kolo září 2012

22.9.2012
II. stupeň - starší hoši 8.- 9.ročník 1 500 m
I. BENEŠ David 9. roč. 5:50
II. OSIČKA Petr 9. roč. 6:00
III. DŘEVĚNÝ Petr 8. roč. 5:53
II. stupeň - mladší hoši 6.- 7.ročník 1 000 m
I. VIRÁG Andrej 7. roč. 4:30
II. ZOUNEK Tomáš 7. roč. 5:00
III. ZABLOUDIL Ondřej 7. roč. 5:05
 
I. stupeň - starší hoši 4. ročník 800 m
I. KUNICKÝ Bronislav 4. roč. 3:10
II. HROMEK František 4. roč. 3:11
III. TETUR Bruno 4. roč. 3:12
I. stupeň - starší dívky 4. ročník 800 m
I. VIRÁGOVÁ Karolína 4. roč. 3:52
II. KREJČÍ Veronika 4. roč. 4:05
III. BUDÍNOVÁ Aneta 4. roč. 4:20
 
I. stupeň - mladší h+d 3.ročník 600 m
I. ZUGAR Patrik 3. roč. 2:30
II. OSIČKA Matěj 2. roč. 2:32
III. STŘELSKÝ David 3. roč. 2:38
I. stupeň - nejmladší h+d 2.ročník 400 m
I. BŮŠKOVÁ Natálie 2. roč. 1:33
II. STRAKA Vít 2. roč. 1:40
III. TOMŠEJ Tadeáš 2. roč. 1:42

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Sportovní den

11.9.2012

ZŠ a TJ Moravský Žižkov pořádají sportovní den pro děti a rodiče v sobotu 15.9.2012 v areálu TJ M.Ž., začátek ve 14 h.
Je připraven bohatý sportovní program.
Přijďte všichni a ukažte dětem, jak se dá aktivně vyplnit volný čas.

Nahoru

Horizontal line

Zahájení školního roku 2012/2013

28.8.2012

Zahájení školního roku 2012/2013 bude v pondělí 3.září 2012 v 9:00 h. Psací potřeby a přezůvky s sebou.

Nahoru

Horizontal line

Loučíme se...

20.6.2012

Ani jsme se pořádně nerozkoukali a najednou se nám otevírají brány do světa. Tak, jako každý rok, odchází devátý ročník a loučí se se svými spolužáky, ale i s učiteli a kamarády. Nyní si vzpomínám na to, když nám paní učitelka dávala naše první vysvědčení, což byla většinou velká jednička. Při zápisu si pamatuji svoje první pocity a setkání se školou, ale i radost, jak to ve škole asi bude vypadat a hlavně, jací budou moji spolužáci.

Vraťme se zpátky na první stupeň. V I.třídě jsme se naučili psát, počítat a číst. Za to můžeme poděkovat paní učitelce Emílii Vinklárkové. Dále ve II. třídě paní učitelce Janě Bistré, která nám vždycky vyšla vstříc. Ve III. a IV. třídě byla naše třídní paní učitelka Pavla Úlehlová, která nás naučila spoustu nových věcí, jako třeba v matematice, vlastivědě a dalších předmětech. Od páté třídy nás učila paní učitelka Alžběta Petrů, která byla naše třídní a všichni jsme si jí vážili. Bohužel, jak všichni víme, minulý rok nás opustila a odešla učit na Gymnázium v Břeclavi a doufáme, že je v novém kolektivu a se studenty spokojená. Na druhém stupni jsme se museli hodně učit, přibývalo více předmětů a hlavně nás již neučil pouze jeden učitel, tak jak tomu bylo na prvním stupni, ale v každém předmětu někdo jiný. Jak roky plynuly, přibývali noví spolužáci, ale i odcházeli ti, kteří s námi byli od I. třídy. Ať už odešli na sportovní školu, nebo přestoupili z nějakého důvodu na jinou základní školu, doufám, že jsou tam spokojeni. Nestihli jsme se rozkoukat a už tu byla IX. třída a my měli nejtěžší rozhodnutí ve svém životě a to, na jakou střední školu či učiliště podáme své přihlášky. Nakonec jsme se dostali všichni tam, kam jsme chtěli jít.

Byli jsme skvělý kolektiv, i když někdy jsme spolu zažili i špatné chvilky. Měla jsem svoji třídu velice ráda a doufám, že se opět setkáme a věřím, že i přes ty zlé chvilky budeme na sebe vzpomínat jen v dobrém. Někdy se každý s každým moc nemusel, ale tak už to bývá a i přesto jsme si našli k sobě cestu a nakonec budeme všichni odcházet ze školy s úsměvem, ale i s pláčem, protože nikdy není cesty zpět a nemůžeme se vrátit. Společně jsme jezdili na výlety a užili jsme si je. Myslím, že nikomu z nás se nebude lehce odcházet z naší školy, byli jsme spolu přeci jen celých devět let a každý zde našel kamarády. Poslední roky jsme si všichni říkali, že škola toho chce po nás moc, ale na střední nebo na učilišti to bude ještě těžší. Nikdo nám již nebude pomáhat, tak jako na naší žižkovské škole a myslím, že toho si můžeme všichni vážit. Děkujeme našim drahým učitelům, kteří měli takovou trpělivost nás učit a přežili i naše „lumpárny“.

Z přírodopisu a chemie nás učila paní učitelka Marie Kosová. Ze zeměpisu, tělesné výchovy a pracovních činností paní učitelka Marie Malinková. Z němčiny a angličtiny paní učitelka Iva Sovová, která je také výchovným poradcem a pomáhala nám s výběrem našeho budoucího povolání, patří jí velké díky.

Největší díky patří paní ředitelce Ireně Homolové, která nás skvěle připravila na přijímací zkoušky z českého jazyka na střední školu. Také panu zástupci, který nás v páté třídě učil z českého jazyka. Z dějepisu a výchovy k občanství a ke zdraví nás učila paní učitelka Martina Kristová, která byla v IX. třídě naší třídní učitelkou.

Také bych chtěla poděkovat paní učitelce Romaně Zapletalové, která nás učila hudební výchovu, paní učitelce Renatě Rebendové, Lubici Lekavé, Jiřině Fadrné, Drahomíře Řehánkové, Soni Osičkové, panu učiteli Zdenu Mácsaiovi a také panu faráři a katechetkám paní Horákové a paní Kachyňové. Od IX. třídy nás v matematice a fyzice učila paní učitelka Radka Pekárková, která na naši školu nastoupila hned po vysoké škole. Z počátku bylo těžké pro nás zvyknout si na novou paní učitelku, ale i s tím jsme se po času vypořádali.

Na závěr přeji všem učitelům, aby měli trpělivost se svými žáky. Také přeji budoucím deváťákům, aby se jim dařilo a dostali se na svou vysněnou školu. Tak hodně štěstí všem a doufám, že se tu zase někdy potkáme.

Iva Kachyňová

Nahoru

Horizontal line

Přírodovědný kroužek na návštěvě v MŠ

30.5.2012

Dne 14.5.2012 žákyně přírodovědného kroužku při ZŠ navštívily mateřskou školu v Moravském Žižkově a povídaly si s dětmi o svých domácích mazlíčcích.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Plavání 2011

6.5.2012

Žáci 2. a 3. třídy jezdili od 12. září do 14. listopadu na plavání do Břeclavi. Děti byly podle svých schopností rozděleny do 4 družstev, ve kterých se učili plavecké styly. Kurz byl ukončen vysvědčením, ze kterého měli všichni plaváčci radost.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Farma Lednice - 30.4.2012

6.5.2012

Poslední dubnový den jeli prvňáčci a druháčci na zvířecí farmu do Lednice. Kdo se nebál, mohl si pohladit koně, osla, ovce a jehňátka, kozy a kůzlátka nebo prase se selátky. Nejvíce se dětem líbil kozel Lojza, na kterém se nebojácní mohli i svézt. Krásný a slunečný výlet jsme zakončili ledňákem v Břeclavi.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Zdravověda-2. třída - 12.3.2012

6.5.2012

12. března se žáci 2. třídy přeměnili v hodině prvouky na záchranáře a učili se zásady první pomoci. Ve skupinách ošetřovali poraněné končetiny a přenášeli zraněného z určeného místa na jiné.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Ovoce do škol

23.4.2012
Ovoce do škol

Naše škola se již druhým školním rokem účastní projektu "OVOCE DO ŠKOL" s finanční podporou Evropské unie.

Nahoru

Horizontal line

Exkurze – Hasiči Břeclav - 16.3.2012

26.3.2012

V pátek 16. března navštívila 1. a 2. třída Záchranný hasičský sbor v Břeclavi. Děti měly možnost vidět nejčastěji používaná vozidla a jejich vybavení. Odvážlivci si na vlastní kůži vyzkoušeli různé pomůcky používané při fixaci poraněných částí těla. Díky této exkurzi si žáci umí představit, v jakých výškách hasiči pracují, jakou sílu a odvahu je potřeba mít při jejich zaměstnání. Svou odvahu musela prokázat i pí. učitelka, kterou zachraňoval hasič ukázkovým slaňováním z požární věže. Největší radost dětem udělala požární hadice, ze které si každý vyzkoušel hasit. Nejen děti si z tohoto krásného dne odnesly nevšední zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Obrovské poděkování patří J. Herzánovi za uskutečnění této návštěvy, dále pak L. Plodkovi a T. Bačovi, kteří nás velmi ochotně a trpělivě provázeli celé dopoledne po jejich stanici.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční besidka - poděkování - 11.12.2011

12.12.2011

Dlouho očekávaná besídka konečně odstartovala v 15 h v neděli 11.12.2011. Všichni jsme byli zvědaví, čím nás letos děti překvapí. Tradičně se již zapojily všechny třídy a každý žáček plnil svůj úkol, jak nejlépe uměl. A bylo věru na co koukat. Malé děti nás chytly za srdce svou roztomilostí a u těch velkých nutno ocenit jejich nápaditost a skvělé provedení scénáře, choreografie a režie. Milé, naše děti, velký dík Vám patří, že jsme mohli chvilku zapomenout na starosti běžného života. Děkujeme rovněž rodičům dětí a přátelům školy, že pomohli dětem připravit se na besídku a podpořili je též finančně.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Vánoční dílna - vánoční výzdoba - 8.12.2011

12.12.2011

Čtvrtek 8.12.2011 byl ve všech třídách dnem vánočních dílen. Výsledkem byla krásně vyzdobená budova školy, která pak netrpělivě očekávala návštěvníky dne otevřených dveří naplánovaný na neděli 11.12.2011.

Fotogalerii naleznete zde.

Nahoru

Horizontal line

Mikuláš - 6.12.2011

12.12.2011
Mikuláš Mikuláš Mikuláš

Svatý Mikuláš s nezbytným doprovodem i letos nezapomněl navštívit naši školu. Ve všech třídách však našli jen samé hodné žáky. A v připraveném pytli nakonec neskončila ani paní ředitelka. A tak všichni po zásluze obdrželi malý pamlsek.

Nahoru

Horizontal line

Velké vánoční odpoledne

5.12.2011
Žáci, učitelé a vedoucí country kroužku při ZŠ T.G.M. Moravský Žižkov si Vás dovolují pozvat na "Velké vánoční odpoledne".
Kdy: neděle 11.12.2011, v 15:00 h
Kde: sál KD v MŽ
Těší se na Vás Vaše děti!
Velké vánoční odpoledne

Nahoru

Horizontal line

Přírodovědný klokan – výsledky školního kola, 19.10.2011

7.12.2011

1. místo: Petr Osička, 8. třída
2. – 3. místo: Miroslava Slámová, 9. třída
2. – 3. místo: Veronika Gardášová, 9. třída

Nahoru

Horizontal line

18. listopadu 2011 - ředitelské volno

8.11.2011

Ředitelství Základní Školy T.G.Masaryka oznamuje, že v pátek 18.11.2011 budou mít žáci školy ředitelské volno.

Nahoru

Horizontal line

Zahájení školního roku 2011/2012

31.8.2011

Zahájení školního roku 2011/2012 bude ve čtvrtek 1.září 2011 v 9:00 h. Psací potřeby a přezůvky s sebou.

Nahoru