Fond Sidus

5.3.2020

Fond SidusHorizontal line

Tříkrálová sbírka 2020

22.1.2020

Letos slaví Tříkrálová sbírka svoje dvacetiny, těší nás, že stále ve větší formě.

A v naší obci každým rokem se stále se zvyšující částkou. Letos činil výtěžek sbírky 41.028 Kč.

Žáci naší školy, tj. každoroční deváťáci a osmáci, některé roky i sedmáci, jsou v naší obci s touto akcí neodmyslitelně spojeni, protože ji zde organizují. Nikdo z nás to nepočítá, ale bude asi tak desáté výročí. Jsme rádi, že vždy pomáhají spolehlivě a radostně.

Letos to byli tito žáci a žákyně 9. ročníku: Matěj Červenka, Tomáš Farbula, Martin Rybar, Vít Straka (vedoucí skupin) a dále Lucie Frisová, Gabriela Osičková

Žáci a žákyně 8. ročníku: Jana Bartošová, Šárka Cahelová, Michal Červíček, Natálie Imrichová, Kristýna Lašková, Tereza Maršálková, Jan Přibyla a Tereza Tománková

Žáci a žákyně 7. ročníku: Jakub Bůšek, Tomáš Imrich, Jakub Kapina, Kateřina Konečná, Kryštof Koryčan, Viktor Toušek

Děkujeme všem, kdo na sbírku přispívají a těšíme se na 21. ročník.

Fotogalerii naleznete zde.Horizontal line

Český den proti rakovině 2019

19.5.2019

Výtěžek sbírky konané dne 15. 5. 2019 v Moravském Žižkově činil 19.998 Kč.
Sbírku provedli žáci 9. a dobrovolníci z 8. ročníku.
Děkujeme všem, kteří přispěli. Informace najdete v dalším čísle Žižkovského zpravodaje.Horizontal line

Sněhuláci

9.4.2019

SněhuláciHorizontal line

Poděkování Tříkrálová sbírka

18.3.2019

Poděkování zde.Horizontal line

Sněhuláci pro Afriku 2019

10.3.2019

V pondělí 28. 1. 2019 z ničeho nic nasněžilo, a protože jsme si mysleli, že sníh rychle roztaje, tak jsme se rozhodli uskutečnit akci „Sněhuláci pro Afriku“, která se konala předloni. Protože vloni nenapadal vůbec sníh a letos ho bylo velmi málo, museli jsme jednat „ z hodiny na hodinu“. Všichni jsme se sešli po druhé hodině na malém hřišti a začali jsme vymýšlet, co bychom mohli postavit. Sníh byl dost mokrý a lepivý, a tak jsme mohli začít. Přišlo nás 35, z 1. i 2. stupně. Začali jsme realizovat naše nápady a postupně vznikali krásní sněhuláci. Postavili jsme například skluzavku, housenku, horu Říp, želvu, sněhuláka, co dělá andělíčka a další… Potom jsme se všichni zkoulovali. Akce byla vydařená, všichni jsme si užili sněhu a ještě přispěli na dobrou věc. Peníze odešleme na konto Sněhuláci pro Afriku.

Marie Konečná, Lucie Frisová

Fotogalerii naleznete zde.Horizontal line

Víčka pro Dominiku

10.3.2019

Poděkování zde.Horizontal line

Poděkování

20.12.2018

Poděkování zde.Horizontal line

Tříkrálová sbírka 2019

27.1.2019

Ve dnech 5. a 6. 2019 proběhla v Moravském Žižkově jako každý rok Tříkrálová sbírka, kterou provedli žáci 9. a 8. ročníku naší základní školy.

Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každá si vybrala ulice, kde bude vybírat. Začali jsme v sobotu ve 14.00 a prošli část ulic. V neděli na Tři krále jsme pak ve sbírce pokračovali. Ve většině domů nám otevřeli a do pokladničky dávali štědré příspěvky a někde jsme dostali i sladkou odměnu. I když byla velká zima, tak jsme si to užili. Některé skupiny vydržely vybírat až do 19.00.

Vybrali jsme 35.997 Kč, což je v naší obci rekordní částka v celé historii sbírky. Letos se jí zúčastnili deváťáci Ondřej Bartoš, Vanesa Flachsová, František Michalica, Lukáš Moudrý, Julie Očenášková, Matěj Osička, David Střelský, Samuel Tetur, Patrik Zugar a osmáci Marie Konečná, Lucie Frisová, Tadeáš Tomšej, Vít Straka a Martin Rybar.

Doufáme, že sbírka bude stejně úspěšná i příští rok.

Napsala Julie OčenáškováHorizontal line

Víčka pro Honzíka

20.11.2018

Již třetím rokem pokračujeme u nás ve škole ve sběru hliníku v rámci projektu "VÍČKA PRO HONZÍKA".
Velmi aktivně se zapojují žáci prvního stupně. Nejaktivnějšími jsou:
Konečný Lukáš, Cilečková Veronika, Tomšej Matyáš, Osičková Bára.
Z žáků druhého stupně nejvíce hliníku přinesli Lašková Kristýna, Tománková Tereza a Michalica František.
Již během měsíce října jsme pro Honzíka předali 9 pytlů hliníku.
Všem, kteří se aktivně do projektu zapojují, mnohokrát děkujeme.
Děkujeme také panu Richardu Osičkovi, který přispěl větším množstvím hliníku.
I v letošním školním roce budeme v tomto projektu pokračovat a takto Honzíkovi pomůžeme.

Ing. Marie KosováHorizontal line

Český den proti rakovině 2018

3.6.2018

Dne 16. 5. 2018 se konal 22. ročník Českého dne proti rakovině. Sbírku pořádala Liga proti rakovině se sídlem v Praze. V letošním roce byla zaměřena na prevenci proti rakovině tlustého střeva a konečníku. V Moravském Žižkově sbírku uspořádali převážně žáci 8. ročníku s pomocí žáků 9. a 7. ročníku. Vybrala se částka ve výši 16 704 Kč.

Děkujeme za přispěnou částkuHorizontal line

Sběr hliníku 2018

19.3.2018

Sběr hliníku pro Honzíka pokračuje. Od začátku školního roku jsme společně nasbírali 19 pytlů. Díky nám si Honzík může dovolit rehabilitace, které vzhledem ke svému zdravotnímu stavu potřebuje. Moc děkujeme všem, kteří se zapojují. Určitě v této dobré věci pokračujte!

V. Krejčí, 9.r.Horizontal line

Tříkrálová sbírka 2018

4.2.2018

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Tříkráloví koledníci putují od domu k domu a přinášejí lidem radostnou zprávu o příchodu Boží lásky na svět. Tato sbírka byla v České republice uskutečněná už sedmnáctkrát. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům a jinak sociálně potřebným skupinám lidí. V Moravském Žižkově se sbírka uskutečnila 6. a 7. ledna od 14:00 hod. Účastnili se dobrovolníci z 9., 8., ale i 7. ročníku. Rozdělili se do čtyř skupin a společně pomáhali svým bližním. Vybrali rekordní částku 32 385 Kč a 5 Euro.

Veronika Krejčí, 9. ročníkHorizontal line

Poděkování - Víčka pro Honzíka

14.11.2017

Poděkování zde.Horizontal line

Víčka pro Honzíka

24.9.2017

Naše škola se již druhým rokem zapojuje do akce „Víčka pro Honzíka“.

Jde o akci, ve které shromažďujeme hliník na pomoc malému Honzíkovi. Žáci naší školy se do akce aktivně zapojili. Proto byl na chodbě druhého i prvního stupně speciální koš na hliník. Celkem jsme již odvezli přes 10 pytlů hliníku jako příspěvek na léčbu Honzíkovy nemoci.

Děkujeme všem žákům, kteří se do akce zapojili a těšíme se, že se sběrem hliníku budete pokračovat s námi i v letošním školním roce.

Chtěli bychom poděkovat Veronice Cilečkové, Lukáši Konečnému ze 3. ročníku, Veronice Krejčí a Karolíně Virágové z 9. ročníku, kteří již během měsíce září donesli větší množství hliníku.Horizontal line

Český den proti rakovině 2017

4.6.2017

Dne 10. 5. 2017 se naše škola znovu zúčastnila celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině, jejíž tématem byla letos Skupina nádorů hlavy a krku.

I zde je prevence snadná, vybíráme z letáčku sbírky: NEKUŘTE, NEPŘEHÁNĚJTE KONZUMACI ALKOHOLU, NEPODCEŇUJTE ZÁSADY DENTÁLNÍ HYGIENY A PRAVIDELNÉ NÁVŠTĚVY STOMATOLOGA, DODRŽUJTE ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL.

Sbírku provedli dobrovolníci z deváté a osmé třídy, kterým děkujeme, a za štědré každoroční příspěvky děkujeme všem, kteří přispěli.

Celkový výtěžek sbírky byl 14.420 Kč. Kam budou putovat peníze a další informace, se dočtete v Žižkovském zpravodaji.

Fotogalerii naleznete zde.Horizontal line

Sněhuláci

29.3.2017

SněhuláciHorizontal line

Tříkrálová sbírka 2017

26.3.2017

Tříkrálová sbírka 2017Horizontal line

Sněhuláci pro Afriku

17.2.2017

Sněhuláci pro Afriku

Fotogalerii naleznete zde.Horizontal line

Víčka pro Honzíka

10.1.2017

Nejaktivnějšími sběrači hliníkových obalů jsou žáci 8. a 9. ročníku.

Fotogalerii naleznete zde.Horizontal line

Sněhuláci pro Afriku

8.1.2017

Sněhuláci pro AfrikuHorizontal line

Kola pro Afriku

5.12.2016

V pátek 2. 12. 2016 proběhla na naší škole charitativní sbírka Kola pro Afriku. Celkem se vybralo 14 kol a také součástky. Děkujeme všem zúčastněným.Horizontal line

Víčka pro Honzíka

1.12.2016

Žáci 8. ročníku se zapojili do dlouhodobého projektu VÍČKA PRO HONZÍKA. Honzík je čtyřletý kluk, který se sám neposadí ani sám nechodí. Jeho rodiče potřebují peníze na jeho léčbu. Pomůžete tím, že budete sbírat víčka od jogurtů, tvarohů a termixu, alobal. Více informací na www.vicka.g6.cz .Rodiče doufají, že jednou bude Honzík běhat, proto jsou za každou pomoc velice rádi.

Denisa Roláková a Karolína Virágová, 8. ročníkHorizontal line

Kola pro Afriku

27.11.2016

Kola pro AfrikuHorizontal line

Přání 7. ročníku – Afrika

23.11.2016

Přejeme si, aby byl na světě mír. Je nám líto, že nemůžeme pomoci všem, ale budeme se snažit pomoci aspoň tím, že přispějeme 200,- Kč na operaci zraku lidem v Africe, protože nemají prostředky k zaplacení operace a vy všichni se můžete přidat, když budete chtít.

Žáci 7. ročníkuHorizontal line

Český den proti rakovině - certifikát (poděkování)

3.10.2016

PoděkováníHorizontal line

Český den proti rakovině

5.7.2016

Český den proti rakovině, dříve známý jako Květinový den kvůli symbolu této sbírky-kvítku měsíčku lékařského, proběhl jako každý rok v Moravském Žižkově, a poprvé i v Prušánkách, kde bydlí někteří žáci naší školy, 11. května 2016. V ulicích jste mohli potkat skupinky dobrovolníků z řad žáků 8.-9.ročníku a nově pomáhali také žáci VII. třídy. Vybraná částka 14.171,- Kč svědčí o vstřícném přístupu všech dárců, kterým není lhostejno zdraví jiných. Moc si toho vážíme.

Srdečné díky všem.

Tématem letošního Českého dne proti rakovině byla prevence rakoviny prsu. V České republice je ročně toto nádorové onemocnění diagnostikováno u 7 000 žen. Nádory prsu se však nevyhýbají ani mužům, kteří tvoří 1 % pacientů. Každý dárce spolu s kvítkem měsíčku lékařského obdržel informační letáček, ve kterém si mohl mimo jiné přečíst, jak postupovat při samovyšetření prsů. Vždyť včasné zachycení nádoru je prvním předpokladem úspěchu a nadějí na vyléčení.

Podle průzkumu stadia záchytu nemoci šance na pětileté přežití klesají:
1. stadium 99,7%
2. stadium 90,6%
3. stadium 68,7%
4. stadium 27,7%

Nepodceňujte tedy samovyšetření prsů, preventivní prohlídky ani pozvání k mamografickému screeningu. Je to v zájmu VAŠEHO zdraví !!!

K. Virágová, 7. ročníkHorizontal line

Tříkrálová sbírka 2016

14.2.2016

Ve dnech 8. až 9. ledna 2016 v Moravském Žižkově proběhla tradiční, Tříkrálová sbírka. Chodili jsme v pátek navečer a v sobotu odpoledne, protože za jeden den bychom nestihli obejít celou vesnici. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každý koledoval ve své části obce. Skupina s hlavním vedoucím Filipem Glodiakem vybrala největší částku 9 615 Kč, ale ani další deváťáci a pár dobrovolných osmáků si nevedlo zle. Celkem se vybralo rekordních 28 140 Kč.

Všem dárcům moc děkujeme!!! I když trochu pršelo, zvládli jsme to. A chceme poděkovat p. učitelce Sovové, která vše zorganizovala!

M. Koubová, 9. r.Horizontal line

Květinový den

2.7.2015

PoděkováníHorizontal line

Květinový den

28.5.2015

Více zde.Horizontal line

Tříkrálová sbírka 2015

15.2.2015
Tři králové

Ve čtvrtek 8. 1. a v neděli 11. 1. 2015 od 15:00 do 18:00 hodin se v naší obci uskutečnila Tříkrálová sbírka. Tuto akci si vzala na starost devátá třída za pomoci dvou žákyň z osmého ročníku. Byli rozděleni do 4 skupin, které měly na starost každý svou část obce. I když jim počasí nepřálo a byla zima, žáci vybrali rekordní částku 21.958,- Kč. Za účast v Tříkrálové sbírce byli žáci pozváni na Tříkrálové promítání do kina Koruna Břeclav na rodinnou komedii Paddington. Nakonec bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na této akci včetně našich spoluobčanů, kteří přispěli na dobrou věc.Horizontal line

Život dětem

11.6.2014

Více zde a zde.Horizontal line

Poděkování za víčka

5.6.2014

Více zde.Horizontal line

Český den proti rakovině

5.6.2014

Více zde a zde.Horizontal line

Tříkrálová sbírka

Tři králové

Dne 8. 1. 2014 a 9. 1. 2014 proběhla v naší obci tradiční Tříkrálová sbírka.

Letos se této akce ujali naši nejstarší žáci – deváťáci. Byli velmi úspěšní, podařila se totiž vysbírat rekordní částka – 21.958,- Kč.

Rádi bychom poděkovali Mgr. Ireně Homolové za organizaci Tříkrálové sbírky. Dík patří vám všem, kteří jste přispěli na dobrou věc.