Želva zelenavá

Želva zelenavá

Fotogalerie

Horizontal line

Želvy 2019/2020

17.1.2020

Žáci šestého ročníku letos převzali od loňských deváťáků nejen hezkou třídu, ale i její obyvatele Želvu, bydlící zde již čtvrtým rokem a jejího kamaráda Želváka, který je mladší. Zatím jim to všem dohromady svědčí. Dostali i nové vybavení do terária.

Fotogalerii naleznete zde.


Horizontal line

Želva zelenavá

12.10.2017

Naši želvu máme zhruba rok, jmenuje se Želva (nejspíš samice). Je dlouhá cca. 15 cm, váží přes 50 g.

V lednu jsme si nebyli jistí zdravotním stavem želvy, tak jsme navštívili veterináře. U veterináře byl Lukáš Moudrý a poté měl želvu na starost (doma). Příznaky: problémy s očima (vadilo jí i světlo), velká únava, přijímala méně potravy a byla zalezlá v krunýři. „ Po dlouhém čekání ve frontě jsme konečně přišli na řadu,“ říká Lukáš. „Protože jsme do Hodonína jeli o víkendu, bylo plno. Všichni tam byli se psy, všude vývěsky o nebezpečnosti klíšťat a používejte Foresto a my jediní s krabicí, ve které byla želva.“ Veterinářka říkala, že je to částečně způsobené tuhou zimou a na ni to doléhá. Želva měla změklý krunýř. Taky nám řekla pár rad ohledně želvy. Dostali jsme kapky do očí, vitamínové kapky a injekční stříkačku, se kterou jí denně píchali kapky do nožiček. Želva se natotata uzdravila.

Želvám by se měl měnit substrát jednou do roka. Každý den se jí má vlhčit substrát kolem 60 – 70 %. Ideální teplota od 27 – 35 °C. Želvy nejčastěji jí zelenou stravu (listy od pampelišek, ledový salát, polníček aby bylo vápníku víc než fosforu (tabulky na internetu))

Teď už pěkně roste a je zdravá. Jsme rádi, že ji mámeJ.

Za VII. třídu Ondra Bartoš a Lukáš Moudrý ;-)


Horizontal line