Operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost

Naše škola se zapojila do projektu EU Operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na naší základní škole. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo metodickým vzděláváním a podpůrnými kurzy pedagogických pracovníků, tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce. Zvýšení efektivity práce se žáky ve vybraných prioritních tématech bude probíhat podporou při vzdělávání žáků se SVP a žáků mimořádně nadaných. Snížení výskytu rizikového chování u žáků ZŠ a podpory rovného přístupu ke vzdělávání bude v projektu podpořeno zavedením programu primární prevence.

Rozpočet projektu celkem: 738 431,00 Kč

Ve školním roce 2012/2013 se nám podařilo nově vybavit počítačovou učebnu, včetně interaktivního projektoru. Do čtyř tříd byly dány počítače a zakoupeny také dva projektory, které zpestří výuku jak na prvním, tak na druhém stupni. Učitelé vytvořili pro žáky výukové materiály, které budou využívat ve výuce. Seznam materiálů bude zveřejněn na našich stránkách. Dále máme v plánu zakoupit profesionální výukové programy do ostatních předmětů, elektronické varhany, radiomagnetofony.

Zahájení projektu : 3. 9. 2012

Ukončení projektu : 2. 3. 2015

Seznam vytvořených výukových materiálů si můžete prohlédnout:
- pro výuku matematiky - zde
- pro výuku matematiky, fyziky a dějepisu pomocí ICT - zde + zde + zde.
- pro výuku českého jazyka a čtení - zde
- pro výuku anglického jazyka - zde
- pro výuku německého jazyka - zde

V případě zájmu o vytvořený materiál se obraťte na mejlovou adresu bistra@zs-mzizkov.cz